Tiina Talumees esitles oma kevadsuvist couture-kollektsiooni “Vabariigi Naine”Foto: Kalev Lilleorg
Anu Saagim 21. aprill 2018 22:45
Neljapäeval, 19. aprillil esitles Tiina Talumees ajaloolises Maarjamäe lossis arvukale moepublikule oma värsket kevadsuvist couture-kollektsiooni “Vabariigi Naine”. Ühtlasi tähistas Tiina Talumees Moestuudio oma väärikat 20. juubelit.

Tiina Talumees esitles oma kevadsuvist couture-kollektsiooni “Vabariigi Naine” Foto: Kalev Lilleorg

20-30-ndate aastate võluvalt naiselikust moest inspireeritud kollektsioon sulandab elegantselt ühed võluvaimad moekümnendid ning juubeliaastale kummardust tegeva rahvusteema, kuid teeb seda stiliseeritud ja kõrgmoele omases võtmes, tänapäeva naisele kohandatud lõigetega.

Valdavalt õhtu- ja kokteilikleitidest ning nende juurde sobituvatest jakkidest ja mantlitest koosneva kollektsiooni üheks signatuurelemendiks on stiliseeritud rukkilillemotiiv, olgu siis hapra pärltikandina, täiuslikkuseni viimistletud käsitööaplikatsioonina või Tiina Talumehe enda disainitud unikaalse printmustrina, mida kandvad kangad valmivad eritellimusena Itaalias.

Tiina Talumees esitles oma kevadsuvist couture-kollektsiooni “Vabariigi Naine” Foto: Kalev Lilleorg

Kollektsiooni värvigamma on Eestimaale omaselt tagasihoidlik ja vaoshoitud. Näeme trikoloorist inspireeritud sinise, musta ja valge varjundeid, aga ka koidikutaeva roosat ning klassikalist beeži. Materjalidest kohtame kollektsioonis näiteks siidsatääni, viskoosi ning siidi- ja villakreppi. Kollektsioon valmib käsitööna parimate rätsepate käe all Tiina Talumehe Rotermanni moestuudios.

Tiina Talumees; Janne Klooren

Tiina Talumees Moestuudio on Eesti üks tuntumaid ja tunnustatumaid kõrgmoodi viljelevaid moemaju, mis on valmistanud eritellimusel naisterõivaid nüüdseks juba 20 aastat.

Vaata pildigaleriid!