Inimesed

Režissöör Arvo Kruusement: „„Kevadet”, „Suve” ja „Sügist” tuleks teles vähem näidata. Jumal hoidku, teisi filme on ju ka!”  (15)

Aigi Viira, 21. aprill 2018, 00:01
EESTI FILMI KLASSIK: „„Mina pidin arvestama sellega, et „Kevade” filmi tegelased oleksid publikule vastuvõetavad. Kahtlusi oli kui palju!” tunnistab Arvo Kruusement, kelle Lutsu-triloogia on puhas klassika. „Kõik ju teadsid, mis tegelased need olema peavad. Sellega tuli kohe arvestada, kui tegelasi valisin. Muidu ma oleksin kere peale saanud!”Foto: LAURA OKS
„„Kevade”, „Suvi” ja „Sügis” on nii-ütelda normaalsed filmid – nad on vaadatavad siiamaani,” muheleb eile 90. sünnipäeva tähistanud režissöör Arvo Kruusement. „Kui mina neid filme tegin, oli hoopis teine aeg kui praegu. Toona pidime kasvatama nõukogude inimest. Aga kes see nõukogude inimene on, sellest mina aru ei saanud.”

Oskar Lutsu raamatud on Kruusemendile olnud kui saatuse märk. Nii kui ta Tallinnfilmi uksest sisse astus, maandus tema laual Lutsu „Kevade”. „Hüppasin vette tundmatus kohas ja kogu aeg kahtlesin, kuidas seda filmi teha,” naerab ta, et luges aina raamatut ja lõpuks oli see tal suisa peas. „Maikuus, 50 aastat tagasi sõitsin Palamusele ja kõik läks paika. Kõik oli seal olemas!”

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

9. veebruar 2019, 00:01
Aare Laanemetsa sõnad rabasid sõpru: „Ega ma üle aasta enam vastu ei pea…“
8. detsember 2018, 14:47
Pildikesi Paunverest: Kihelkonnakoolimuuseumi avapäev ajas Palamuse jalule
11. september 2018, 00:01
Eesti noortekirjandusest leiab kaklusklubisid ja kuritegusid, koolikiusamisest rääkimata
23. veebruar 2018, 00:01
PARIMAD LENDLAUSED: „Meil lobisemise eest palka ei maksta!“ – „Küllap vist!“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee