Blogid

BLOGIAUHINNAD | Blogija Mai-Liis: kirjutan kõigest suhteliselt avalikult 

Terttu Jazepov, 22. aprill 2018, 13:00
Mai-Liis RaidaruFoto: LAURA STRANDBERG
"Blogi on lihtne tööriist, mille abil võid teha ükskõik mida, alustades maailma muutmisest ja lõpetades oma poenimekirja jagamisega." - autor teadmata.

16. juunil jagatakse taas Eesti blogiauhindu. Praegu saavad blogijad end veel võistlusele reigistreerida. Õhtuleht esitas oma blogi kirja pannud kirjutajatele kümme küsimust ning tutvustab blogijad teilegi.

Nimi, vanus, amet: Mai-Liis Raidaru, 42, disainer

Mai-Liis RaidaruFoto: Erakogu

Bloginimi ja –aadress: Maika mõtisklused https://maikadotblog.wordpress.com/, Mai-Liisi blogi https://annestiil.ohtuleht.ee/blogid 

Kui kaua oled bloginud: Alates mai 2017

Kandideerimise kategooria: Elulised blogid

1) Kui blogiga alustada plaanisid, siis millised bloginimed laual olid? Kuidas sai valituks just praegune nimi?

Väga lihtne oli. Kuna mu hüüdnimi on Maika ja ma kipun mõtisklema, siis sellest ka nimi. Anne ja Stiili blogi puhul oli veel lihtsam, seal läks kirja mu nimi.

2) Kas sul on teemasid, millel tahaksid avalikult sõna võtta, aga julgusest jääb puudu?

Eriti ei ole. Ma kirjutan kõigest suhteliselt avalikult, häbitunne puudub. Võib-olla tavapärasest seksist räägiksin rohkem, kuid kuna mul on kolm alaealist last, kes ka mu blogisid loevad, siis seda ma teha ei saa.

3) Kas kirjutad postitusi pigem öösel või päeval? Miks?

Kirjutan, kui tahtmine tuleb. Ei ole kindlat aega.

4) Kas oled mõelnud blogi asemel vlogida, sest blogimine on täna juba justkui eilne päev?

Ei. Ma ise naudin eelkõige kirjasõna, pikki tekste. Seetõttu on kirjutamine loomulikum.

Ma ei mõtle sellele. Alustasin kirjutamist, sest paljud sõbrad nõudsid ning elus toimusid sündmused, mis vajasid väljakirjutamist. Teengi seda eelkõige endale ja oma sõpradele.

6) Milliseid postitusi meeldib sulle kõige rohkem teha, kas jutu-, pildi- või videopostitusi? Miks?

Jutupostitusi. Sest ma ei oska videot teha, ma ei meeldi endale pildis.

7) Üks suur bränd pakub sulle väga head koostööd ja tahab kiitva postituse eest maksta väga palju raha. Tegelikkuses ei meeldi see toode sulle aga üldse. Kuidas käitud - kas pigem teed hea raha eest siiski positiivse arvustuse ära või kirjutad hoopis ausa arvustuse ning kaotad raha ja koostööpartneri?

Ei tee seda postitust üldse. Valetada ei kavatse.

8) Mis on olnud kõige negatiivsem ja kõige positiivsem kommentaar läbi aegade sinu blogis? Kui palju läheb sulle korda (negatiivne) vastukaja, mida blogile saad? Kas võtad seda arvesse või ajad pigem ikka oma asja?

9) Kui isiklik on liiga isiklik? Kas on mõni teema, millest oled juba hakanud kirjutama, kuid siis otsustanud, et see on liiga isiklik ning oled jätnud postituse avaldamata? Kui jah, siis mis teema? Kui ei, siis kas sinu arvates on mõni asi kirjutamiseks liialt isiklik?

Usun, et kõik sõltub, kuidas asi kirja panna. Olen teinud paar väga isiklikku postitust ning tagasiside neile on olnud äärmiselt hea. Kõike saab kirjutada ilusalt. Mitte ilustatult, kuid hingega. Lugeja saab sellest aru.

10) Kas sinu päris esimene blogipostitus on kättesaadav? Millise tundega sellele tagasi vaatad? Ehk jagad ka meiega.

On ikka kättesaadav, ma ju alles alustasin. Kohutavalt palju kirjavigu (neid on siiani palju). https://maikadotblog.wordpress.com/2017/05/03/kaisin-koolitusel/.

Kuni 30.04 saab oma blogi Eesti blogiauhindade jagamisele kirja panna veebilehel eba.marimell.eu. Mais toimub rahvahääletus ning kõik saavad anda hääle oma lemmiku poolt. Tänavused Eesti blogiauhinnad jagatakse välja 16. juunil Tellisikivi loomelinnakus asuvas Vaba Lava teatrikeskuses. Üritus on mõeldud kõigile ja kohale on oodatud nii blogijad kui ka blogilugejad. Üritus on kõigile tasuta.

Samal teemal

1. mai 2018, 10:18
BLOGIAUHINNAD | Blogija Lauriina: pigem olen õnnelik ilma rahata, kui teen koostööd ebaausa partneriga
30. aprill 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Blogija Merli Aron: mulle ei meeldi enda hingeelu maailmale vaatamiseks laiali paisata, kuid austan inimesi, kes seda teevad
28. aprill 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Blogija Helina Seemen: on tore kuulda seda, kui mu tehtu on kedagi inspireerinud
26. aprill 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Blogija Liina Breicis: mul ei ole teemasid, millest ei julgeks rääkida

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee