Saund

Jazzkaare asutaja Anne Erm pälvis rahvusvahelise insipratsiooniauhinna 

Toimetas Katharina Toomemets, 18. aprill 2018 16:57
Anne Erm ja Vanessa Reed TMW 2018 ja Keychange vastuvõtulFoto: Patrik Tamm
Ühendkunigriigi uue muusika ja talendi toetuse sihtasutus PRS Foundation teatas täna, et Keychange inspiratsiooniauhinna saaja Eestis on festivali Jazzkaar asutaja, direktor ja kunstiline juht Anne Erm.

Üleeuroopalise naisartiste ja naissoost loovtööstuse edendajaid toetava koostööprojekti Keychange poolt välja antav inspiratsiooniauhind tänab ja tõstab esile naisi, kes on muusikaelusse märkimisväärselt ja teedrajavalt panustanud ning on eeskujuks ka uuele põlvkonnale. Kõik Keychange’i partnerid* valivad auhinna võitjad oma riigi siseselt. 

Samal teemal

Anne Erm valiti auhinna võitjaks oma panuse eest Eesti ja rahvusvahelisse muusikaelusse festivali Jazzkaar asutaja ja direktorina. Tallinna Rahvusvaheline Festival Jazzkaar on Eesti kultuuri üks visiitkaarte ja Baltimaade suurim džässifestival, mis toimub aastast 1990. Huvitava ja omanäolise programmi ning julgete lahendustega kümnepäevane Jazzkaar on Eesti suurima kontsertide arvuga festival, mille raames on esinenud üle 3000 välisartisti 60 riigist. Festivali tipphetki on kajastanud paljude maade ajakirjanikud ning Klassikaraadio ja EBU ülekannnete kaudu on sellest osa saanud miljonid Euroopa jazzisõbrad.

„Suur au on sellist tunnustust pälvida,“ ütles Anne Erm auhinda vastu võttes. „Tunnen uhkust selle üle, kuhu Eesti džäss on tänaseks jõudnud ning olen kindel, et selle õitseng ja noore põlvkonna innustamine jätkub.“

PRS sihtasutuse tegevjuht ja Keychange’i asutaja Vanessa Reed lisas: „Keychange’i partnerid annavad selle auhinna rõõmuga üle Annele, kes on näidanud, mida on võimalik saavutada kirega millegi uue loomise vastu, olles samal ajal valmis trotsima sellega kaasnevaid riske. Samuti on meil hea meel näha Anne mõju järgmisele generatsioonile nii Jazzkaare noorte kaaskorraldajate kui ka Tallinn Music Weeki eduloo näitel.“ 

Anne Erm on teine Keychange’i inspiratsiooniauhinna saaja käesoleva aasta veebruaris premeeritud Briti laulja-laulukirjutaja Dua Lipa järel, keda tunnustati tema positiivse mõju eest uue põlvkona naistele ning Brit Awards muusikaauhindade kõigi aegade enim nominatsioone pälvinud naisartisti staatuse eest.

Euroopa Liidu kultuuritoetuse raamprogrammi Loov Euroopa toetatud rahvusvahelise koostööprojekti Keychange eesmärgiks on toetada Euroopa muusikavaldkonna talendi arengut, luues uus rahvusvahelisi esinemise, koostöö ja koolituse võimalusi naisartistidele ning naissoost muusika- ja loovtööstuse uuendajatele. Algatuse pikaajaliseks sihiks on seni üsna meestekeskse Euroopa muusikatööstuse status quo muutmine, julgustades muuhulgas muusikafestivale võtma eesmärgiks saavutada 50/50 sooliselt tasakaalus koosseis aastaks 2022. 

PRS Foundation on Ühendkuningriigi juhtiv uue muusika ja talendi edendamise sihtasutus. Alates 2000. aastast on PRS stipendiumide ja partnerlusprogrammide kaudu eraldanud enam kui 6300 uue muusika algatustele ligi 34 miljonit eurot. Lisainfo: prsfoundation.com

Anne Ermi poolt asutatud rahvusvaheline festival Jazzkaar toimub sel aastal juba 27. korda. Sel reedel, 20. aprillil algav Jazzkaar kestab kuni 1. maini ning leiab aset Telliskivi Loomelinnakus ja 13 paigas üle Eesti, tuues esinema 197 artisti 17 riigist. 

Samal teemal

09.04.2019
Anne Erm: „Olen Jazzkaare nimel nii mõndagi ohverdanud. Ka peresuhted on kannatanud.“
04.09.2018
ANNE ERM: see kurvastab, kui noored enam ei tea, kes olid Uno Naissoo, Arne Oit või Gunnar Graps
02.09.2018
GALERII | Anne Erm pidas KUMUs sünnipäeva
20.04.2018
"Saja loo" autorid: filmilint saja inimese lugudega valmis alles etenduspäeva hommikutundideks