Raamat

Milliseid uksi avab meile vägev väljapanek Londoni raamatumessil ja mis elu üldse messidel käib?

Kuidas Eesti kirjandus laia maailma lennutada? (1)

Kais Allkivi, 14. aprill 2018 01:33
UHKE, KUID HUBANE: Eesti väljapanek Londoni raamatumessil.Foto: Priit Hõbemägi

Hubane puitmööbel, 64 teleekraanist koosnev hiidkuvar ja kaunid loodusvaated – nii peibutas Londoni raamatumessil osalejaid Eesti väljapanek.

Teisipäeva hommikuks on Londoni Olympia messikeskus täitunud sadade boksidega, kus eri riigid, kirjastajad ja trükikojad loodavad kolme päeva jooksul pälvida ühe maailma olulisima raamatumessi külastajate tähelepanu. Nagu kuulutavad suurtes kaarhallides rippuvad palakad, on raamatumessi fookuses tänavu Baltimaad. Eesti kirjanduse ekspositsioon on end sisse seadnud väärikal pinnal peahalli allkorrusel.

Peakülaliste Eesti, Läti ja Leedu kõrvuti asuvad väljapanekud on lõputus bokside rivis oma 130ruutmeetrise pinnaga ühed suurimad. Leedu kirjanduse ala on lakooniliselt valge. Lätlased, kes reklaamivad end introvertsuse pihta käivate naljadega (näiteks WC-kabiinide ustel juubeldab Läti karikatuur: viimaks ometi üksi!), on otsustanud moodsate klaasriiulite kasuks. Eesti messiala mõjub tumedate seinte tõttu hämaramalt ja hubasemalt, puitriiulite taustal kõrgub messi suurim, 64 teleekraanist kokku monteeritud kuvar. Sealt näeb meie autoreid ja nende tuntud teoseid, pilte Eesti raamatupoodidest, kirjandusüritustest ja puutumata loodusest. Lummavaim on videoklipp metsa all tegutsevast põdravasikast.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

08.06.2019
Krista Kaer: kui meie ei loe tõlkekirjandust, siis miks peaks muud maailma huvitama eesti kirjandus?
16.03.2019
Kirjastaja Tauno Vahter: „Eesti kirjandus vajab tugevat mõjuisikut!“
20.12.2018
Kristiina Ehin: luuletuste ja laulutekstide kirjutamine on täitsa erinev asi
24.11.2018
Eesti kirjanduse tõlkijad: „Eesti keel on nii musikaalne, aga kõiki neid loodushääli on raske teise keelde panna!“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee