Cliff RichardFoto: Reuters/Scanpix
Ohtuleht.ee 13. aprill 2018 11:48
Briti kergemuusikalegend Sir Cliff Richard nõuab BBC-lt kohtu kaudu kopsakat valuraha, kuna tema kodus korraldatud läbiotsimise teleülekanne põhjustas talle tohutuid üleelamisi.

77aastase laulja advokaadid ütlesid Londoni kohtunikule, et läbiotsimisest otseülekande tegemine oli Richardi privaatsuse väga tõsine rikkumine. Daily Maili andmeil võib kohtuprotsess kesta kümmekond päeva.

Võimud otsisid legendaarse artisti lukskorteri 2014. aasta augustis läbi seoses seksuaalkallaletungi süüdistusega. Esmalt kahtlustati staari ühe, siis juba kolme nooruki seksuaalses kuritarvitamises.

"Kas teate, et ma olla poissi pilastades väidetavalt rulluiskudel olnud!" ahhetas Cliff hiljem. BBC oli kohal nii operaatorite kui ka helikopteriga. 

Sir Cliff, kes eitas väiteid ning kellele ametlikku süüdistust ei esitatud, kinnitab, et teleülekande tagajärjed tema psüühikale olid sügavad ja kauakestvad. BBC reportaaž olnud šokeeriv, alandav ja stressi põhjustav. Selle tagajärjel oli Sir Cliff sunnitud oma kodu müüki panema, ühtlasi paiskas juhtum segi tema loomingulised ja äriplaanid ning sundis tasuma õigusabikulusid miljoni naelsterlingi väärtuses. 

Lõuna-Yorkshire'i politsei, kelle Sir Cliff oli samuti kohtusse kaevanud, nõustus talle maksma 400 000 naela hüvitist. 

BBC omalt poolt on väitnud, et 2014. aasta augusti sündmuste kajastamine oli avalikkuse huvides.