Blogid

BLOGIAUHINNAD | Retseptisahtli blogijad: meil on oma fännibaas, kes ootab uusi retsepte ja neid kohe katsetab 

Katharina Toomemets, 23. aprill 2018, 13:00
MaikenFoto: Erakogu
"Blogi on lihtne tööriist, mille abil võid teha ükskõik mida, alustades maailma muutmisest ja lõpetades oma poenimekirja jagamisega." - autor teadmata.

16. juunil jagatakse taas Eesti blogiauhindu. Praegu saavad blogijad end veel võistlusele registreerida. Õhtuleht esitas oma blogi kirja pannud kirjutajatele kümme küsimust ning tutvustab blogijad teilegi. 

Nimi: Teele, Maiken, Margit, Karel - peame blogi mitmekesi. Igaüks on meist milleski andekas ja täidab oma ülesannet. Igapäevaselt blogindusega ei tegele meist keegi, see on pigem hobi. 

Bloginimi ja –aadress: Retseptisahtel, www.retseptisahtel.ee

Lugejate arv päevas: Kui midagi eriti menukat ei ole kirjutanud, siis umbes 1600.

Kui kaua oled bloginud: Septembrist 2015.

Kandideerimise kategooria: Kokandus- ja terviseblogid. 

1) Kui blogiga alustada plaanisid, siis millised bloginimed laual olid? Kuidas sai valituks just praegune nimi?

Neid kahjuks enam alles ei ole ja täpselt ei mäleta. Aga valik oli väga suur, kõik seotud toidu ja retseptidega. Praegune nimi sai valitud selle järgi, mis kõige rohkem hääli sai. 

2) Kas sul on teemasid, millel tahaksid avalikult sõna võtta, aga julgusest jääb puudu?

3) Kas kirjutad postitusi pigem öösel või päeval? Miks?

Pigem päeval või õhtul. Praegu on kujunenud nõnda, et meil kõigil on konkreetne aeg, kui sellega tegeleme ja öötunde pole pidanud blogi arvelt veel näpistama. 

4) Kas oled mõelnud blogi asemel vlogida, sest blogimine on täna juba justkui eilne päev?

Oleme mõned korrad küll. Aga see on asendatud meil pigem videoretseptidega. Päris vlogides meist keegi ennast mugavalt ei tunne või ei pea ennast piisavalt andekaks. Teisi on tore vaadata küll, aga ei tea, kas ise oskaks sama põnev kaadris olla. 

5) Kas Eesti pisikese turu jaoks pole blogijaid juba liiga palju?

See on põhimõtteliselt sama hea küsimus, et kas Eesti väikesel turul juba piisavalt jogurteid ei ole? Tegelikult leiab igaüks omale mingi tarbijaskonna ja kes piisavalt huvitav pole, see läheb nii-öelda turult välja. Selle teema puhul tooks paralleeliks üldise turuolukorra ning turundustsükli. Eks nii ole ka toodetega tavaelus. 

6) Milliseid postitusi meeldib sulle kõige rohkem teha, kas jutu-, pildi- või videopostitusi? Miks?

7) Üks suur bränd pakub sulle väga head koostööd ja tahab kiitva postituse eest maksta väga palju raha. Tegelikkuses ei meeldi see toode sulle aga üldse. Kuidas käitud - kas pigem teed hea raha eest siiski positiivse arvustuse ära või kirjutad hoopis ausa arvustuse ning kaotad raha ja koostööpartneri?

Sellisel juhul me ei hakkakski seda arvustust tegema, kui toode ei meeldi. Toidu puhul ikkagi väga jälgime, kellega koostööd teeme. Me ei taha inimestele pakkuda retsepte toodetega, mis ei ole head või meile endale ei maitse. 

8) Mis on olnud kõige negatiivsem ja kõige positiivsem kommentaar läbi aegade sinu blogis? Kui palju läheb sulle korda (negatiivne) vastukaja, mida blogile saad? Kas võtad seda arvesse või ajad pigem ikka oma asja?

Ausalt öeldes meie toidublogis väga ei kommenteerita. Rohkem kirjutatakse meie Facebooki postituste alla. Tavalised kommentaarid, mida võib-olla saab negatiivse tagasiside alla liigitada, on stiilis “Mulle küll, see toit ei maitse”, “Miks te sinna jogurtit panite, kohupiim on palju parem”. Personaalset negatiivset tagasisidet me pole saanud. Pigem vajadusel argumenteerimegi tooraine teemal - miks mida kasutasime, millega mingeid tooraineid asendada saab jms. Samas on tänu sellele, et me kord kvartalis korraldame ka Kokakoole, tekkinud meil vahva fännibaas, kes alati uusi retsepte ootab, katsetab ning siis tagasisidet jagab, et kuidas neil see välja tuli.  

9) Kui isiklik on liiga isiklik? Kas on mõni teema, millest oled juba hakanud kirjutama, kuid siis otsustanud, et see on liiga isiklik ning oled jätnud postituse avaldamata? Kui jah, siis mis teema? Kui ei, siis kas sinu arvates on mõni asi kirjutamiseks liialt isiklik?

Nagu enne sai mainitud, siis me keskendume põhiliselt ainult retseptidele, seetõttu isiklikkusega meil seos puudub. Aga üldiselt on meie arvamus see, et kõik oleneb blogijast endast. Kui ta ongi hästi avameelne, siis palun väga. Kui aga sellises blogis nagu meie retseptikogum millestki ebasündsast või äärmiselt isiklikust probleemist rääkima hakata, siis see mõjuks veidralt küll. 

10) Kas sinu päris esimene blogipostitus on kättesaadav? Millise tundega sellele tagasi vaatad? Ehk jagad ka meiega.

On täitsa olemas. Vaadates neid pilte ja seda teksti, siis on tunne küll, et oh, kuidas me edasi oleme arenenud. Kohati on võib-olla isegi veidi piinlik. Aga aastad on meid õpetanud ja 2015. aastat silmas pidades pole nendel postitustel vigagi (loe SIIT).

Kuni 30.04 saab oma blogi Eesti blogiauhindade jagamisele kirja panna veebilehel eba.marimell.eu. Mais toimub rahvahääletus ning kõik saavad anda hääle oma lemmiku poolt. Tänavused Eesti blogiauhinnad jagatakse välja 16. juunil Tellisikivi loomelinnakus asuvas Vaba Lava teatrikeskuses. Üritus on mõeldud kõigile ja kohale on oodatud nii blogijad kui ka blogilugejad. Üritus on kõigile tasuta. 

Samal teemal

3. mai 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Blogija Brigitte Susanne Hunt: tahan teha ühte väga provotseerivat videot, aga ülemus ütles, et see on liiga karm
1. mai 2018, 10:18
BLOGIAUHINNAD | Blogija Lauriina: pigem olen õnnelik ilma rahata, kui teen koostööd ebaausa partneriga
30. aprill 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Blogija Alice Karlson: isiklike teemade jagamine enamasti on kellelegi abistav
28. aprill 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Blogija Marge Ojakäär: kriitikat talun halvasti

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee