Blogid

BLOGIAUHINNAD | Blogija Manjana: suured brändid on kapitalistide labased tööriistad! 

Katharina Toomemets, 18. aprill 2018, 13:00
Blogija ManjanaFoto: Erakogu
"Blogi on lihtne tööriist, mille abil võid teha ükskõik mida, alustades maailma muutmisest ja lõpetades oma poenimekirja jagamisega." - autor teadmata.

16. juunil jagatakse taas Eesti blogiauhindu. Praegu saavad blogijad end veel võistlusele registreerida. Õhtuleht esitas oma blogi kirja pannud kirjutajatele kümme küsimust ning tutvustab blogijad teilegi. 

Nimi, vanus, amet: Manjana, keskealine, õpin ja töötan. Raamatupidaja.

Bloginimi ja –aadress: Manjana blogib, lastejutud.wordpress.com

Lugejate arv päevas: Kui postitan, siis umbes 1000, kui ei, siis vähem.

Kui kaua oled bloginud: Alates 2. jaanuar 2005.

1) Kui blogiga alustada plaanisid, siis millised bloginimed laual olid? Kuidas sai valituks just praegune nimi?

Nimed on pidevalt vahetunud, praegune on puhas juhus ja ma ei tea, kauaks teda jagub.

2) Kas sul on teemasid, millel tahaksid avalikult sõna võtta, aga julgusest jääb puudu?

Jah, mõnikord tahaks pikalt ja laialt arutada, mida ma mõne oma tuttava käitumisest arvan.

3) Kas kirjutad postitusi pigem öösel või päeval? Miks?

Kuidas juhtub.

Olen vloginud, tuttavad väitsid, et ma paistsin videos välja nagu oleksin erguteid tarbinud, samal päeval. Ilmselt vlogin veel, hoolimata kui halvasti see mul välja tuleb.

5) Kas Eesti pisikese turu jaoks pole blogijaid juba liiga palju?

Millisest turust käib jutt? Ma käin tavaliselt keskturul, seal pole ühtegi blogijat kohanud, aga tuntud näitlejad käivad seal küll.

6) Milliseid postitusi meeldib sulle kõige rohkem teha, kas jutu-, pildi- või videopostitusi? Miks?

Ma olen vanakooli blogija ja alguses arvati, et iga postitust peaks kaunistama üks foto ja jutt võiks mahtuda paarile A4-le, sest keegi rohkem lugeda ei jõua. Nii ma teengi.

See on nüüd see küsimus, et kui Versace kutsuks mind oma tippmodelliks, kas ma oleksin nõus? Ei, loomulikult mitte! Blogijal on siiski mingi väärikus ja suured brändid on kapitalistide labased tööriistad!

8) Mis on olnud kõige negatiivsem ja kõige positiivsem kommentaar läbi aegade sinu blogis? Kui palju läheb sulle korda (negatiivne) vastukaja, mida blogile saad? Kas võtad seda arvesse või ajad pigem ikka oma asja?

Viimane kõige negatiivsem kommentaar oli mul selle artikli kommentaarides, mis viimati Õhtulehes ilmus. Mul oli isegi natuke hea meel, et vanad fännid on ikka veel elus ja mäletavad. Positiivseid kommentaare saan blogisse pidevalt ja ikka ajan oma asju.

9) Kui isiklik on liiga isiklik? Kas on mõni teema, millest oled juba hakanud kirjutama, kuid siis otsustanud, et see on liiga isiklik ning oled jätnud postituse avaldamata? Kui jah, siis mis teema? Kui ei, siis kas sinu arvates on mõni asi kirjutamiseks liialt isiklik?

Ma tavaliselt ikka kirjutan kõigest, mis väljakirjutamist nõuab, aga hiljem kustutan ära või panen parooli alla.

10) Kas sinu päris esimene blogipostitus on kättesaadav? Millise tundega sellele tagasi vaatad? Ehk jagad ka meiega.

Jah, täiesti avalik postitus. Tunne on nagu õnnelikul emmel, kes on oma lapsukese lõpuks ilmale toonud: pisar silmis, aga uhkus rinnas, et näe, hakkama sain (loe SIIT)!

Kuni 30.04 saab oma blogi Eesti blogiauhindade jagamisele kirja panna veebilehel eba.marimell.eu. Mais toimub rahvahääletus ning kõik saavad anda hääle oma lemmiku poolt. Tänavused Eesti blogiauhinnad jagatakse välja 16. juunil Tellisikivi loomelinnakus asuvas Vaba Lava teatrikeskuses. Üritus on mõeldud kõigile ja kohale on oodatud nii blogijad kui ka blogilugejad. Üritus on kõigile tasuta. 

Samal teemal

2. mai 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Spordiblogija Helena Roosaar: spordi tegemine pole seotud vaid kehakaaluga, vaid ka eneseusu ja iseloomu kasvatamisega
26. aprill 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Blogija Liina Breicis: mul ei ole teemasid, millest ei julgeks rääkida
25. aprill 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Blogija Fitloora: alati tuleb midagi saladuseks jätta, siis on inimestel suurem soov sind jälgida
25. aprill 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Blogija Aune Põlismäe: olen kirjutanud perekondlikel ja suhteteemadel, kuid jätnud need postitused avaldamata

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee