Sauli Niinistö ja Jenni HaukioFoto: Reuters/Scanpix
Ohtuleht.ee 9. aprill 2018 12:06
Soome president Sauli Niinistö paljastas oma ametlikul Facebooki lehel, et tema pisipoeg sai kolm eesnime.

Niinistö (69) ja tema abikaasa Jenni Haukio (40) esimene ühine laps tuli ilmale 2. veebruaril - päev pärast isa teistkordset ametisse vannutamist. 

Seni oli Soome riigipea maimukese nime asjus salatsenud, kuid andis eelmisel nädalal teada, et nimi tehakse teatavaks ristimisel. Nagu kombeks, toimub tseremoonia kahe kuu vanuses.

Laupäeval ristiski Helsingi emeriitpiiskop Eero Huovinen Niinistö poja Aaro Veli Väinämö Niinistöks. 

Ilta-Sanomate teatel oli Niinistö pisipoja nimeks ennustatud nii Marttit, Väinöt, Jalmarit kui ka Vidmarit. Niinistö esiisade seas on nimelt neli Marttit. 

Eesnimi viitab Vana Testamendi Aaronile

Soome nimeuurija Minna Saarelma-Paukkala nimetas presidendi kolmanda poja nime väga soomlaslikuks ning ühtlasi kristlikke väärtusi rõhutavaks. "Tänapäeval saab juba 45% lapsi endale kolm eesnime," seletab nimeekspert, lisades, et 1980.-90- aastatel pandi suuremale osale soome lastele vaid kaks eesnime.

Esimene nimi Aaro viitab Vana Testamendi Aaronile, kes oli Moosese vanem vend ja Iisraeli esimene preester. "Aaro on kristlik nimi, kuid praegu esimese eesnimena väga populaarne," seletab Saarelma-Paukkala Ilta-Sanomatele. 

Teine eesnimi Veli on küll väga soomlaslik ja traditsiooniline, kuid nüüdsel ajal üsna haruldane. "XXI sajandil on see pandud esimeseks eesnimeks ainult kahele poisile," teab Saarelma-Paukkala.

Kolmas nimi Väinämö meenutab "Kalevala" Väinämöist, kuid toonitab ühtlasi perekondlikke traditsioone - ka Sauli Niinistö enese teine eesnimi on Väinämö. 

Saarelma-Paukkala andmeil pole sel sajandil saanud Väinämöt esimeseks eesnimeks ükski soome poisslaps. Teise või kolmanda eesnimena figureerib see 214 puhul. "See rõhutab, et Väinämö on traditsiooniline nimi, mis läheb suguvõsas põlvest põlve edasi."

Samal teemal

Kommentaarid  (33)

J 16. aprill 2018 22:38
Minu ühel lapsel 2 eesnime ja kahel teisel lapsel 3 eesnime ja mulle meeldib
9. aprill 2018 20:16
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
/ 9. aprill 2018 20:34
Kahju Soome presidendi lapsest? Tõesti? :D
tohmu 9. aprill 2018 21:12
Minu isa oli minust 45 aastat vanem, lapsena oli jah sõprade ees pisut piinlik, isegi mäletan, et kunagi laagris valetasin, et vanaisa tüli külla, aga nägi isegi mu laste täiskasvanuks saamist ja ei oskaks iial tahta paremat isa ja oma lastele vanaisa kui tema. Sinu arust on mingi kalvikalle lapsele parem isa?
lugeja 9. aprill 2018 22:50
Näete Netšayeva kallal haukujad - ka 70 aastane MEES on võimeline LAPSI tegema ja seksima....! Aga mõnest 30....40 aastasest ei ole asja....
KOMMIJATELE 9. aprill 2018 22:56
Netšayeva MEES oli PALJU NOOREM!! Aga kui palju kadedust ja kisa oli kommentaariumis.... KOMMIGE ja KISAGE nüüd VANA NIINISTÖ KALLAL!
9. aprill 2018 22:59
Miks sa peaksid aru saama
Irw 9. aprill 2018 23:00
Eestis paljud veel sündimata juba isast ilma
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS