Kirjanik ja luuletaja Lehte Hainsalu.Foto: Aldo Luud
Rainer Kerge 31. oktoober 2021 13:24

Kirjanik Lehte Hainsalu tähistab 31. oktoobril oma 83. sünnipäeva. Avaldame sel puhul intervjuu, mis ilmus 7. aprillil 2018. 

„Inimese elu algab 80. eluaastast – siis on ta vaba kõigest, keegi ei saa teda käsutada,“ muigab Lehte Hainsalu, veel 79. Kirjanik. 40 kirjale allakirjutanu. Taasiseseisvumisaegne poliitik ja põhiseaduse üks autoreist. Teeneline (vanavana)ema: lapsi kolm, lapselapsi 11, lapselapselastest kuues sünnib varsti ja seitsmes. sügisel. „Mul on meeletu pere!“ naeratab Hainsalu.

Ega teil ole teadaolevalt haldjaist esiemasid?

Heh-heh-hee! Ei ole, aga mind ennast peetakse haldjaks, jah!

Pole ime. Teie ja Kristiina Ehin eristute Tartu linnapildis selle poolest, et siht tundub teil teada olevat, aga jalad maad justkui ei puutuks.

Olen haldjatest palju kirjutanud, lasteraamatuid on mul neist terve hulk. Võib-olla selle pärast peetakse mind ennast ka haldjaks. Aga võib-olla hoopis pikkade juuste pärast.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (75)

Ka kolleeg 31. oktoober 2018 19:04
See, kellest eelnevas kommentaaris juttu, peab olema keegi teine Lehte, igal juhul mitte tänane juubilar!
aga 31. oktoober 2018 15:43
Inimene teeb kõik vastupidi. Kiirustab täiskasvanuks saamisega, siis õhkab lapsepõlve järele. Raiskab tervist raha saamiseks ja kulutab siis raha tervise taastamiseks. Ta mõtleb kannatamatult tulevikust ja põlgab ära oleviku, mistõttu pole tal ei olevikku ega tulevikku. Ta elab nii, nagu ei sureks kunagi ja sureb nii, nagu poleks kunagi elanud.(Arthur Schophenhauer)
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS