Saund

Tallinn Music Week sulgeb täna ajutiselt Viru ringi 

Ohtuleht.ee, 7. aprill 2018, 13:06
Tallinn Music Week sulgeb täna Viru ringiFoto: Promomaterjal
Täna kell 16–17 toimub Tallinn Music Weeki Disaini- ja arhitektuurigalerii pop-up baaris avalik arutelu tuleviku Tallinna ja Tallinna Peatänava üle. Seoses festivali linnaruumi aktsiooniga rakenduvad Viru ringil kell 16.30–20.30 ajutised liikluskorralduse muudatused. Nimetatud tegevustega juhib TMW tähelepanu ühele tänavuse festivali kesksele teemale, milleks on inimkeskne linn.

Disaini- ja arhitektuurigaleriis toimub avalik vestlus „Tuleviku Tallinn ja peatänav”. Kuus aastakümmet autostumist on kogu maailma linnad viinud ummikseisu, surudes inimesi üha rohkem seinte äärde. Tallinna Peatänava projekti eesmärk on luua Tallinna südalinna kaasaegne, 21. sajandisse sobilik inimkeskne linnaruum, andes osa linnaruumist inimestele tagasi, vähendades ja rahustades autoliiklust ning luues keskkonna elava tänavakultuuri ja -äri arenguks. 2020. aastaks valmivast peatänavast saab inimkeskne, turvaline ja põnev keskkond nii jalakäijatele, ratturitele kui ka ühistranspordi ja autoga liiklejaile. Muutusi läbi viies tuleb aga hinnata kõiki aspekte ning kodanike, erinevate huvigruppide, algatuste ja ettevõtete valmidust koostööks linnaga.
Pealinna tuleviku ja tulevase peatänava temaatikat lahkavad Tallinna Tehnikaülikooli logistikaprofessor Dago Antov, Tallinna peaarhitekt Endrik Mänd, Viru Keskuse juhatuse liige Ants Vasar ning arhitektid Indrek Peil ja Sille Pihlak. Avatud on arhitektuuribüroo Kavakava Tallinna Peatänava makettide näitus.

Samal teemal

Täna kell 13 saabub TMW äppi kasutajaile teavitus Viru ringil toimuvast aktsioonist ja üllatuskontserdist. Ajavahemikus 16.30–20.30 on Viru ringile sõidusuund suletud Narva maantee poolt saabuvatele sõiduautodele. Pärnu maantee pööre Mere puiesteele on samuti tavaliiklusele suletud. Ühistransport on suunatud rööbasteele ning seda reguleerivad liiklusreguleerijad. Teised Mere puiestee ja Pärnu maantee sõidusuunad on tavaliikluseks avatud. Viru keskuse parkla kasutajatel, kes antud ajavahemikus parklast välja sõidavad, tuleb sooritada kohustuslik pööre vasakule ja liikuda koos ühistranspordiga Pärnu maantee suunas. Parklasse pääseb Pärnu maantee kaudu suunaga Narva maanteele.

Festival palub jälgida antud piirkonnas ajutisi liikluskorraldusvahendeid ning soovitab kesklinnas liigelda jala, jalgrattaga või ühistranspordiga.
Liiklusskeeme saab alla laadida aadressil https://opinfo.tallinn.ee/menetlus/31948.

Kuni pühapäevani on Viru väljak TMW peaväljak, kuhu on arhitektid Sille Pihlak ja Siim Tuksam loonud taaskasutatud digitihniku, ÖÖD peegelklaasist disainmaja ja puuistikud, mis kaitsevad Hollandi riigi poolt Eestile saja aasta juubeliks kingitud tulpe. Viru ringilt Mere puiesteele keerates leiab Vene Kultuurikeskuse kõrval paiknevast Kanuti aiast EKA kunstitudengite valgusinstallatsioonid.

Tallinna südalinn saab 2020. aastaks uue ilme, kui Pärnu ja Narva maanteed ühendavast Tallinna Peatänavast saab inimkeskne, turvaline ja põnev keskkond nii jalakäijatele, ratturitele kui ka ühistranspordi ja autoga liiklejaile. See muudab linna toimimismustrit nii linnakodanike kui peatänavaga külgnevate ettevõtete jaoks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee