Inimesed

Liisa Pakosta: õuesõpe, mida minu lapsed nautida saavad, on suuresti olemas tänu Mikk Sarvele (6)

Jaanika Vilipo, 6. aprill 2018 15:36
Liisa-Ly PakostaFoto: Martin Ahven
"Mikk Sarv oli inimene, kes täitis sind samaaegselt vaimustusega ja aukartusega. Õigem on öelda vist, et õhina ja austusega ümbritseva elava suhtes," lausub soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik Liisa-Ly Pakosta.

"Tema elutöö oli tervemõistusliku inimeseks olemise tagasi toomine Eesti inimeste igapäevaellu. Õuesõpe, mida nüüd minu lapsed nautida saavad, on ju väga palju tänu Mikk Sarve lükkamisele olemas. Õuesõpe on pisarselge näide tervest mõistusest: kuidas lühikese aja jooksul saavutada laste õhinapõhine õppimine, värskes õhus liikumine ning teadmiste ja loovuse omandamine veel takkaperrä. Nagu on õppinud, ja väga hästi õppinud arvutu hulk põlvkondi enne meid!

Me oleks võinud peaaegu selle kaotada, mis meil tegelikult olemas on. Juhtusin esimest korda teda kuulma, see võis olla vast Pirgu arenduskeskuse aegu, kui ta regilaulust rääkis. Sain vastuseid küsimustele, mis olid mu sees olemas tänu Veljo Tormisele, aga mida ma polnud osanud veel küsida. Mikk Sarv rääkis lühidalt, aga väga täpselt – see oli juba aastakümneid tagasi eriline.

Sügav kaastunne kogu tema perele."

Samal teemal

06.04.2018
Rein Maran: Mikk oli kõige paremas mõttes elust innustunud
06.04.2018
Kalevi Kull: iga kord, kui Mikk sattus seltskonda, võttis ta laulu üles ja pani kõik laulma
06.04.2018
Toomas Uibo: Mikk oli üks nendest inimestest, kelle kaudu me saime tunnetada seda sügavust, mida Maarjamaa endas peidab
06.04.2018
Suri rahvaluuleteadlane Mikk Sarv

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee