Blogid

BLOGIAUHINNAD | Elust kaksikutega blogiv Kristiina: kirjutan pigem öösiti 

Katharina Toomemets, 10. aprill 2018, 13:00
Blogija Kristiina RandlaFoto: Erakogu
"Blogi on lihtne tööriist, mille abil võid teha ükskõik mida, alustades maailma muutmisest ja lõpetades oma poenimekirja jagamisega." - autor teadmata.

16. juunil jagatakse taas Eesti blogiauhindu. Praegu saavad blogijad end veel võistlusele registreerida. Õhtuleht esitas oma blogi kirja pannud kirjutajatele kümme küsimust ning tutvustab blogijad teilegi. 

Nimi, vanus, amet: Kristiina Randla, viimaseid päevi veel 22, hetkel olen lastega kodune. 

Bloginimi ja –aadress: Elu kaksikutega, www.elukaksikutega.eu

Lugejate arv päevas: Ma seda isegi ei tea. Kunagi oli mul blogil peal see, mis lugejaid luges, kuid mingiaeg see lakkas töötamast ja ma pole osanud tagasi panna. 

Kui kaua oled bloginud: alates 2014 aasta lõpust. Tunnen, et peaks asja jälle rohkem käsile võtma. 

Kandideerimise kategooria: Pere- ja beebiblogid.

1) Kui blogiga alustada plaanisid, siis millised bloginimed laual olid? Kuidas sai valituks just praegune nimi?

Kui ma 2014. aasta lõpus blogimisega alustasin, tuli blogi nimi kuidagi ise. Ootasin kaksikuid ning mõtlesin, et peaks kirja panema kuidas nendega on ja mis tunded minus tekivad. 

2) Kas sul on teemasid, millel tahaksid avalikult sõna võtta, aga julgusest jääb puudu?

3) Kas kirjutad postitusi pigem öösel või päeval? Miks?

Kirjutan postitusi pigem öösel, viimasel ajal tegelikult üldse harvem, ent see-eest postitan Instagrami ja Facebooki lehele. Öise kirjutamise põhjuseks on kodus kasvavad 3aastased kaksikud ning nüüd ka rasedus.

4) Kas oled mõelnud blogi asemel vlogida, sest blogimine on täna juba justkui eilne päev?

Ei ole, sest see nõuaks seda, et igakord enne kaamera kätte võtmist peaksin ma endale näo pähe joonistama. Äkki mõtlen sellele peale meie kolmanda beebi sündi, kui näonahk taas normaalne on. 

5) Kas Eesti pisikese turu jaoks pole blogijaid juba liiga palju?

Ei ütleks et meid palju oleks, kõike parasjagu. Igaühel on ju oma kirjastiil ning ma usun, et kõigile jätkub lugejaid. 

6) Milliseid postitusi meeldib sulle kõige rohkem teha, kas jutu-, pildi- või videopostitusi? Miks?

7) Üks suur bränd pakub sulle väga head koostööd ja tahab kiitva postituse eest maksta väga palju raha. Tegelikkuses ei meeldi see toode sulle aga üldse. Kuidas käitud - kas pigem teed hea raha eest siiski positiivse arvustuse ära või kirjutad hoopis ausa arvustuse ning kaotad raha ja koostööpartneri?

Ma pigem kaotan selle koostööpartneri ning raha, sest valetavat postitust ma kirjutada ei soovi. Usun, et selle brändi jaoks leidub kindlasti mõni blogija, kellele see toode sobib ja meeldib. 

8) Mis on olnud kõige negatiivsem ja kõige positiivsem kommentaar läbi aegade sinu blogis? Kui palju läheb sulle korda (negatiivne) vastukaja, mida blogile saad? Kas võtad seda arvesse või ajad pigem ikka oma asja?

Kui aus olla, siis ma ei mäletagi negatiivseid kommentaare. Kas neid üldse on olnud? Üks positiivne viimasest ajast, mis kohe meelde tuleb oli umbes sellise sisuga: "Aitäh, et kirjutad! Teed selle blogiga minu kaksikute ootuse kergemaks ning võtad hirme vähemaks."

9) Kui isiklik on liiga isiklik? Kas on mõni teema, millest oled juba hakanud kirjutama, kuid siis otsustanud, et see on liiga isiklik ning oled jätnud postituse avaldamata? Kui jah, siis mis teema? Kui ei, siis kas sinu arvates on mõni asi kirjutamiseks liialt isiklik?

Ühe teemana saan välja tuua lastekasvatamise teema, sest meil on abikaasaga mitmeski asjas eri arvamus. Kodurahu huvides pole ma neid teemasid blogis nii palju puudutanud, kui tahaks. 

10) Kas sinu päris esimene blogipostitus on kättesaadav? Millise tundega sellele tagasi vaatad? Ehk jagad ka meiega.

Päris esimene on kättesaadav ning täitsa loetav isegi (loe SIIT). Praegu loen ja mõtlen, et oii, Krissu sa ei teagi veel, mis sind ees ootab ning millesse sa end mässinud oled! Tegelikult on lahe lugeda küll! 

Kuni 30.04 saab oma blogi Eesti blogiauhindade jagamisele kirja panna veebilehel eba.marimell.eu. Mais toimub rahvahääletus ning kõik saavad anda hääle oma lemmiku poolt. Tänavused Eesti blogiauhinnad jagatakse välja 16. juunil Tellisikivi loomelinnakus asuvas Vaba Lava teatrikeskuses. Üritus on mõeldud kõigile ja kohale on oodatud nii blogijad kui ka blogilugejad. Üritus on kõigile tasuta. 

Samal teemal

27. aprill 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Blogija Kadi-Liis Kristel: raha pärast oma veendumusi maha ei müüks
21. aprill 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Blogija Kristina Pärtelpoeg: kui ma promon midagi, siis mitte raha pärast
20. aprill 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Blogija Amani Kiivikas: mulle läheb väga korda, mida inimesed arvavad ja ütlevad
19. aprill 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Blogija Triin Kukk: head mõtted tuleb kohe kirja panna, ajast ja kohast sõltumata

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee