Tele

Strandberg tselluloositehasest: kui me peenikese puu ka metsast välja viime, siis meil ei olegi enam metsa! (26)

Televeeb, 4. aprill 2018 14:33
Marek StrandbergFoto: Teet Malsroos
Täna õhtul on Tallinna televisioonis eetris telemagasin „Skorpion“, mis sel korral keskendub Eesti metsale. Täpsemalt öeldes sellele osale Eestimaa metsadest, mis on meie kõigi ühine vara. „Riigimetsast on haihtunud miljonid, kuid uurida ei kavatse seda mitte keegi,“ on saatejuht Jakko Väli veendunud.

Saates tuleb juttu ka tselluloositehase rajamise plaanist. Jakko Väli sõnul on tselluloositehase projekti tulek täna ainult loogiline, sest metsa ongi jäänud vaid peenike puu, mis sobib tselluloositehase jaoks väga hästi. Marek Strandbergi arvates saaks selle projekti käivitumine metsa jaoks saatuslikuks.

„Kui me selle peenikese puu ka metsast välja viime, siis meil lõpuks ei olegi metsa,“ sõnas Strandberg kurjakuulutavalt.

„See, et mets on muudetud rahamasinaks – seal on niivõrd palju ebaselget. Me saaksime mõõta metsa juurdekasvu, aga me ei tee seda. Sellepärast, et kui me mõõtma hakkaksime, siis võiks välja tulla see, et me raiume ja kasutame majanduslikult neid puid, mida ei kasva juurde nii palju, kui me neid tarbime," lisas Strandberg.

Telemagasin „Skorpion“ on Tallinna televisiooni eetris täna õhtul algusega kell 20.45. Saadet juhib Jakko Väli.

Samal teemal

18.05.2018
Tartu tselluloositehase vastased saatsid valitsusele uue pöördumise
19.04.2018
Tartu linn läheb tselluloositehase vastu kohtusse
09.04.2018
TV3 VIDEO | Peaminister Ratas lubab: arvestame tselluloositehase küsimuses ka kogukonna arvamusega
08.04.2018
Tselluloositehase vastu ja Emajõe kaitseks tehakse inimkett

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee