RÕÕMu toidulisandite illustratsioonidFoto: Kuvatõmmis/facebook.com/Kaarel Kala
Ohtuleht.ee 4. aprill 2018 14:01
Uute RÕÕMu toidulisandite disain, mis ka Kuldmunal auhinnalise kolmanda koha pälvis, on osutunud plagiaadiks. Kahe pakendi kujundus on kopeeritud kunstniku Malika Favre illustratsioonide pealt.

RÕÕMu toidulisandite tiim kirjutab Facebookis, et on kahetsusväärse olukorra pärast väga löödud. "Eesti apteekrid tulid kokku ja töötasid üheskoos välja täiesti uue toidulisandite sarja, et pakkuda Eesti inimestele just neid vajaminevaid vitamiine ja mineraalaineid, millest siinses kliimas elades kõige enam puudus on.

Nüüd on selgunud tõsiasi, et kahe RÕÕMu toidulisandi pakendi kujundus on plagiaat. Me oleme sellest väga löödud, sest olime kujunduste väljatöötamise jaoks korraldanud konkursi, mille võitis tuntud ja usaldusväärne loovagentuur Division. On äärmiselt kurb, et usaldusväärse ajalooga ja Eesti disainimaastikul silma paistnud agentuur on sellise vea läbi lasknud ja niimoodi tekitanud mainekahju nii endale kui meile nende kliendina. Loodame, et Division leiab tekkinud olukorrale kiire lahenduse."

Toidulisandi pakendite disainer Kadi Hugo jagas oma kommentaari portaaliga Bestmarketing: "Ma olin teadlik, et kujundusnäidised, mis Divisionile omalt poolt esitasin, on võetud kunstnik Malika Favre'i töödest, stiilinäidistena. See sõnum sai edastatud ka suuliselt, kuid mitte kirjalikult. Tiimiliikmete vahetumise tõttu läks see info kahjuks kaotsi. Vabandan Divisioni ja AD ees, kes töö lõpule viis."

RÕÕMu toidulisandite illustratsioonid Foto: Kuvatõmmis/facebook.com/Kaarel Kala