Film

VIDEO | Soome filmiauhinna võitnud Kalju Kivi: paremad kohad lõigati "Igiteest" välja (1)

Toimetas Annika Erg, 3. aprill 2018 22:29
Kalju KiviFoto: Alar Truu
Kunstnik Kalju Kivi rääkis "Ringvaates", et Soome filmiauhinna Jussi võitmine AJ Annila linateose "Igitee" kunstnikutöö eest ei ole mitte ainult õnn ja rõõm, vaid meeletu segu igasugu erinevatest asjadest. "Üllatus, õnn, rõõm, uhkus, rahulolu ja siis veel igasugu erinevaid vürtse, ühepajatoit on see tunne," kinnitas ta.

Kivi ütles, et kõik hakkas pihta sellest, et filmis on tegemist Karjala looga, kuid seal soomlased filmida ei julgenud, seega filmiti Eestis ja nii hakkas ta sobivaid kohti otsima, ent suur hulk tuli siiski ka lihtsalt ehitada, vahendab ERRi kultuuriportaal.

"Talveepisoodis meil ei tulnudki nii paksu lund ja Tommi Korpela pidi piki Pirita jõe jääd tulema, aga siis tuleb lihtsalt ümber mängida," nentis Kalju Kivi ja sõnas, et praktiliselt ei ole ta ühegi filmiga sajaprotsendiliselt rahul. "Paremad kohad lõigati "Igiteest" välja, aga ma olen sellega arvestanud."

Samal teemal

31.03.2018
Lavastuskunstnik Kalju Kivi: „Kõige nürim oleks teha tööd, mis ei meeldi. Õnneks on kunstnikul vabadus jah või ei öelda.“
23.03.2018
Kalju Kivi võitis soomlaste filmiauhinna Jussi kunstnikutöö eest

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee