ERKI moeshow kollektsioonide valimine 2. aprillil Nautica KeskusesFoto: Robin Roots
Anu Saagim | Video Robin Roots 3. aprill 2018 12:23
ERKI Moeshow 2018 konkurss on lõppenud! Kavandeid esitas suur hulk rahvusvahelisi disainereid ja žüriiliikmete sõnul pole mureks järelkasvu pärast ka Maarjamaa moeskeenel põhjust. 

Konkurss kavandite saatmiseks on seks korraks läbi saanud ning peagi selgub, kes esitlevad oma kollektsioone 26. mail toimuval ERKI moe-show’l. Käesoleval aastal puudutab moesündmus sotsiaalselt olulist teemat, juhtides inimeste tähelepanu privaatsusele nii virtuaalses, kui meid ümbritsevas maailmas.

Võistlusele laekus 43 kollektsiooni, mille seas lisaks Eestile leidus kavandeid ka Lätist, Leedust, Venemaalt ja Taanist. Kes jäävad sõelale, saades võimaluse esitleda oma kollektsiooni ajaloolisel moelaval ning kes jäävad sel korral välja, sellest saad teada juba tänase päeva jooksul.

ERKI moeshow kollektsioonide valimine 2. aprillil Nautica Keskuses Foto: Robin Roots

Seniks aga uurisime žüriiliikmetelt, kas meie noored moeloojad on endiselt tasemel ja kuhu poole täna moeskeenel liigutakse. 

ERKI moeshow kollektsioonide valimine 2. aprillil Nautica Keskuses; fotograaf Laura Nestor Foto: Robin Roots

Tippfotograaf Laura Nestori arvates mõjutavad noori moeloojaid hetkel enim filmid: " Kõik need uued sarjad ja eriti Netflix on noori moedisainereid väga palju kaasa haaranud."

ERKI moeshow kollektsioonide valimine 2. aprillil Nautica Keskuses; Aljona Eesmaa; Ester Kannelmäe; Laura Nestor Foto: Robin Roots

Moeekspert Aljona Eesmaa arvates liigub noor moedisain ainult paremuse poole: "Samas näen, et noored liiguvad pisut ka ajas tagasi, näha on palju nõukaaja elemente, kuid see on päris tore."

ERKI moeshow kollektsioonide valimine 2. aprillil Nautica Keskuses; Ester Kannelmäe Foto: Robin Roots

H&M Eesti Showroom´i manager Ester Kannelmäe: "Noored on teel alati omas suunas. ERKI Moeshow puhul on minu jaoks võtmesõnadeks elurõõm ja oma aja kommenteerimine. Kui varasemalt on Eesti noored moeloojad vaadanud hästi palju piiri taha, siis nüüd on tulnud trend koju kätte – kogu see postsovetlik esteetika, mis mujal maailmas laineid lööb on ju põhimõtteliselt meie tagahoovis. Mina näen tänavustes ERKI moekonkursile esitatud töödes enda varateismelise iga – mida me kandsime, mida me üle kõige ihkasime kanda, aga me kusagilt ei leidnud. Minu jaoks on see tänane siin olnud tohutult nostalgiline seiramine."  

Vaata videot!

ERKI Moeshow 2018 toimub 26. mail Tallinna ühes vingeimas klubis, mis korraldajate sõnul on esialgu siiski suur saladus.