Inimesed
Lavakooli kolmanda lennu lõpetajad meenutavad 50 aasta eest sündinud lavastust „Põhjas“

Andres Ots: äsasime poliitikutele teatrilavalt kirvega, nagu oskasime! (10)

Jaanus Kulli, 3. aprill 2018, 00:01
SATIN: 1968. aasta lavastuse „Põhjas“ keskpunkt oli Jaan Toominga kehastatud Satin. Vasakul Ago Roo Parunina.Foto: Teatri- ja muusikamuuseum
„Kui saalis istusid kõrged funktsionäärid, kes käisid meid sageli vaatamas, oli eriti meeldiv neile kirvega otse silmade vahele valada. Ime, et meid ära ei keelatud,“ meenutab Andres Ots lavakooli III kursuse diplomitööd „Põhjas“. Koos Otsaga mängisid Grigori Kromanovi käe all sündinud lavastuses Tiiu Randviir, Tiina Kukli ja Ilmar Mikkor. 24. märtsil istusid nad kõik Taevalaval Uku Uusbergi „Põhjas“ esietendusel. Milliseid mälestusi ja mälupilte 50 aasta tagune „Põhjas“ nüüd nähtuga võrreldes silme ette tõi?

Andres Ots, kes mängis öömajapidajat Mihhail Ivanov Kostõljovi, ütleb, et nad ei teadnud noorte tudengitena tollal öömajadest õigupoolest midagi. „Aga see polnud meile ka oluline,“ tunnistab Ots. „Hoopis olulisem oli, et kui seni olime elanud Panso hirmu ja armu all, siin nüüd saime korraga teha tööd Grigori Kromanoviga, kes oskas oma väga vaiksel moel meile hinge pugeda. Meid oli kogu aeg pansokateks nimetatud, kuid teadjamad inimesed hakkasid nüüd rohkem Kromanovi lasteks kutsuma,“ mäletab Ots.

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

7. märts 2017, 04:00
"Kalju Komissarov oli nii kindlameelne, aus ja kartmatu!"
26. märts 2016, 06:00
Andres Ots: "Olen jõudnud sellesse toredasse ikka, kus sa näed, kuidas sõbrad lähevad, kuidas lähevad inimesed, kes on sulle tähtsad."

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee