Blogid

BLOGIAUHINNAD | Blogija Liis Paalits: olen iga tagasiside eest tänulik 

Terttu Jazepov, 15. aprill 2018, 13:00
Liis PaalitsFoto: Erakogu
"Blogi on lihtne tööriist, mille abil võid teha ükskõik mida, alustades maailma muutmisest ja lõpetades oma poenimekirja jagamisega." - autor teadmata.

16. juunil jagatakse taas Eesti blogiauhindu. Praegu saavad blogijad end veel võistlusele reigistreerida. Õhtuleht esitas oma blogi kirja pannud kirjutajatele kümme küsimust ning tutvustab blogijad teilegi.

Nimi, vanus, amet: Liis Paalits, 22, visual merchandiser (dekoraator) täiskohaga tööl

Liis PaalitsFoto: Erakogu

Bloginimi ja –aadress: Liis Paalits's Blog http://www.liispaalitsblog.com/

Lugejate arv päevas: 360

Kui kaua oled bloginud: Blogimisega alustasin juba 14-aastaselt, praeguse blogi tegin üle 4 aasta tagasi.

Kandideerimise kategooria: Ilu- ja moeblogid

1) Kui blogiga alustada plaanisid, siis millised bloginimed laual olid? Kuidas sai valituks just praegune nimi?

Kuna olen juba nii pikka aega bloginud, siis on mul palju erinevaid bloginimesid olnud. Antud blogi vist tegi ka mitu nimevahetust läbi, kuid lõpuks otsustasin jääda endanimelise blogi juurde, et see oleks lugejatele kergesti leitav ja see oli kõige minulikum.

2) Kas sul on teemasid, millel tahaksid avalikult sõna võtta, aga julgusest jääb puudu?

Ei ole selliseid teemasid.

3) Kas kirjutad postitusi pigem öösel või päeval? Miks?

Kirjutan pigem õhtul, sest ööinimene ma ei ole, aga hommikul enne tööle minekut blogimiseks aega ei jää.

4) Kas oled mõelnud blogi asemel vlogida, sest blogimine on täna juba justkui eilne päev?

Olen küll mõelnud ja olen seda ka teinud.

5) Kas Eesti pisikese turu jaoks pole blogijaid juba liiga palju?

Eestis on tõesti väga palju blogijaid tekkinud, aga ma usun, et lugejaid jätkub kõigile.

6) Milliseid postitusi meeldib sulle kõige rohkem teha, kas jutu-, pildi- või videopostitusi? Miks?

7) Üks suur bränd pakub sulle väga head koostööd ja tahab kiitva postituse eest maksta väga palju raha. Tegelikkuses ei meeldi see toode sulle aga üldse. Kuidas käitud - kas pigem teed hea raha eest siiski positiivse arvustuse ära või kirjutad hoopis ausa arvustuse ning kaotad raha ja koostööpartneri?

Kindlasti kirjutaksin pigem ausalt ja kaotaksin raha, sest tahan oma lugejatele pakkuda ausat platvormi, kust nad saavad lugeda usaldusväärset informatsiooni. Samuti ei ole selline raha nii oluline, et selle tõttu peaksin hakkama kirjutama vastupidiselt oma emotsioonidele ja kogemusele.

8) Mis on olnud kõige negatiivsem ja kõige positiivsem kommentaar läbi aegade sinu blogis? Kui palju läheb sulle korda (negatiivne) vastukaja, mida blogile saad? Kas võtad seda arvesse või ajad pigem ikka oma asja?

Kõige positiivsemad on kõik kommentaarid, mis vähegi jäetakse, sest olen iga tagasiside eest tänulik (sest kommenteeritakse üldiselt harva). Võtan alati kriitika mingil määral vastu, aga kui see minu põhimõtetega kooskõlas ei ole, siis ajan ikkagi oma asja edasi ja ei tee sellest väga välja.

9) Kui isiklik on liiga isiklik? Kas on mõni teema, millest oled juba hakanud kirjutama, kuid siis otsustanud, et see on liiga isiklik ning oled jätnud postituse avaldamata? Kui jah, siis mis teema? Kui ei, siis kas sinu arvates on mõni asi kirjutamiseks liialt isiklik?

Mul endal ei ole sellist hetke tekkinud, sest üldiselt ma ei mõtle blogi kirjutades nii isiklikul tasandil. Ma arvan, et liiga isiklikud on postitused, kus räägitakse oma pereelust väga detailselt. Mitte, et ma nendest inimestest midagi pahasti mõtleks, aga mina selliseid postitusi ei loe just seetõttu, et need on liiga isiklikud.

10) Kas sinu päris esimene blogipostitus on kättesaadav? Millise tundega sellele tagasi vaatad? Ehk jagad ka meiega.

Kahjuks mu täiesti esimest blogipostitust alles ei ole, sest seda blogi enam ei eksisteeri. Praeguse blogi esimese postituse leiab arhiivist kergelt üles.

Kuni 30.04 saab oma blogi Eesti blogiauhindade jagamisele kirja panna veebilehel eba.marimell.eu. Mais toimub rahvahääletus ning kõik saavad anda hääle oma lemmiku poolt. Tänavused Eesti blogiauhinnad jagatakse välja 16. juunil Tellisikivi loomelinnakus asuvas Vaba Lava teatrikeskuses. Üritus on mõeldud kõigile ja kohale on oodatud nii blogijad kui ka blogilugejad. Üritus on kõigile tasuta.

Samal teemal

3. mai 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Blogija Brigitte Susanne Hunt: tahan teha ühte väga provotseerivat videot, aga ülemus ütles, et see on liiga karm
2. mai 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Blogija Raamatuhaldjas: haridus- või firmaasutuse mahategemine on väär
30. aprill 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Blogija Alice Karlson: isiklike teemade jagamine enamasti on kellelegi abistav
25. aprill 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Blogija Aune Põlismäe: olen kirjutanud perekondlikel ja suhteteemadel, kuid jätnud need postitused avaldamata

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee