Blogid

BLOGIAUHINNAD | Blogija Maigrit Arnek: pole valmis kirjutama haigusest, millega olen maadelnud umbes kolm aastat  

Jaanika Vilipo, 19. aprill 2018, 13:00
Maigrit ArnekFoto: Erakogu
"Blogi on lihtne tööriist, mille abil võid teha ükskõik mida, alustades maailma muutmisest ja lõpetades oma poenimekirja jagamisega." - autor teadmata.

16. juunil jagatakse taas Eesti blogiauhindu. Praegu saavad blogijad end veel võistlusele reigistreerida. Õhtuleht esitas oma blogi kirja pannud kirjutajatele kümme küsimust ning tutvustab blogijad teilegi.

Maigrit ArnekFoto: Erakogu

Nimi: Maigrit Arnek

Vanus: 17.aastane (21.mai 2000), auhindaade jagamisel olen juba 18.aastane.

Amet: Õpilane/teenindaja/blogija

Bloginimi ja –aadress: Kaalikad ja kapsad,  https://kaalikadjakapsad.blogspot.com.ee/

Lugejate arv päevas: Kuna on arvustus blogi siis väga varieeruvalt ja pigem on vaatamisi siis, kui postitus on tehtud ning sellele järgneval 3-4 päeval. Kuid keskmiselt, kui ka ei postita on vaatajate arv 50 ringis päevas.

Kui kaua oled bloginud? Olen bloginud püsivalt nüüd umb. 2 aastat.

Kandideerimise kategooria: Arvamus

Nimi tuli sellest, et olen alati olnud tervisliku eluviisi pooldaja, olgu, mitte alati... Ühesõnaga, on mu maailmavaade olnud pigem tervislikuma poole peal kui hakkasin ’’väikese lapse’’ east välja kasvama. Toitumine, retseptid, trenn jne on olnud minu elu osa ja tänu sellele jälgisin ka selle teemalisi blogisi. Seal hulgas ka Merilin Taimret, aka Paljas Porgandit. Ta oli oma blogiga alles retsepti kirjutiste järgus, kui mina teda juba jälgisin. Sealt tuli motivatsioon ise ka blogimisega alustada ning nimi, ma ei hakka valetama, tuli natukene mõeldes tema blogile. Minu omaks sai siis Kaalikad ja Kapsad. See tuli ja see ka jäi. Minu blogi on peaaegu kõigest(nagu pudrud ja kapsad koos) ning Kaalikad ja Kapsad, need on minu lugejaskond!

2) Kas sul on teemasid, millel tahaksid avalikult sõna võtta, aga julgusest jääb puudu?

Peamiselt, kui on midagi millest kirjutada tahan, siis kirjutangi, ei hoia endale väga midagi.

3) Kas kirjutad postitusi pigem öösel või päeval? Miks?

Kirjutan pigem õhtul*. Miks? Selline õhtune mugav olek on see, kus leian aega rahulikult oma laused inimlikult läbi mõelda ja need kirja panna. Küünlavalgel, head muusika saatel seda teha on väga idealistlik ja mõnus.

4) Kas oled mõelnud blogi asemel vlogida, sest blogimine on täna juba justkui eilne päev?

Jah ikka olen, kuid kui tahangi vlogida, siis teeksin seda parima kvaliteediga. Minu hetkeline kaamera seda ei luba.

5) Kas Eesti pisikese turu jaoks pole blogijaid juba liiga palju?

Ei ütleks, et liiga palju, kuid turg ehk ettevõtted võiksid tõesõna natuke rohkem väikseid tegijaid promoda ka ise, saates neile tooteid, et nemad saaksid areneda!

6) Milliseid postitusi meeldib sulle kõige rohkem teha, kas jutu-, pildi- või videopostitusi? Miks?

7) Üks suur bränd pakub sulle väga head koostööd ja tahab kiitva postituse eest maksta väga palju raha. Tegelikkuses ei meeldi see toode sulle aga üldse. Kuidas käitud – kas pigem teed hea raha eest siiski positiivse arvustuse ära või kirjutad hoopis ausa arvustuse ning kaotad raha ja koostööpartneri?

Ei võta seda pakkumist isegi vastu, vastaks viisakalt, kuid ei teeks postitust. Küll nad selle jaoks kellegi teise ’’asjaliku’’ leiavad.

8) Mis on olnud kõige negatiivsem ja kõige positiivsem kommentaar läbi aegade sinu blogis? Kui palju läheb sulle korda (negatiivne) vastukaja, mida blogile saad? Kas võtad seda arvesse või ajad pigem ikka oma asja?

Kui aus olla pole ma saanud väga ebameeldivat kommentaari, üksi ei meenu. Kõige positiivsem kommentaar. Sellega on ka raskusi. Mul on siiski arvustus blogi ja sinna ei kommenteeritagi väga sellist positiivset, küll on aga mulle kirjutatud Instagrami, et mu blogi on väga armas ja stiilne ning ei ole ühtegi postitust, mida lugenud/vaadanud ei oleks, sest tundun nii vahva tegus noor olevat. Sellist kirja saada oli rohkem kui lihtsalt au ja uhkus. Olen selle üle nii tänulik!

9) Kui isiklik on liiga isiklik? Kas on mõni teema, millest oled juba hakanud kirjutama, kuid siis otsustanud, et see on liiga isiklik ning oled jätnud postituse avaldamata? Kui jah, siis mis teema? Kui ei, siis kas sinu arvates on mõni asi kirjutamiseks liialt isiklik?

Liiga isiklik on minu jaoks suhted lähedastega, intiimsed suhted. Liiga täpsusteni pole vaja nendega minna. Jah, on küll selline teema, mis on olnud vist ikkagi liiga isiklik või pelgan, et pole siiski valmis sellest veel kirjutama ning selleks on haigus, millega maadelnud olen umbes kolm aastat - anoreksia.

10) Kas sinu päris esimene blogipostitus on kättesaadav? Millise tundega sellele tagasi vaatad? Ehk jagad ka meiega.

Kõige esimene on see, kus ma kirjutan, et hakkan uuesti blogima, kuid postituse moodi postitus on see siin:

https://kaalikadjakapsad.blogspot.com.ee/2015/07/not-so-fast.html . Näha täitsa on, et trennihingeline olnud juba ammusest ajast.

Kuni 30.04 saab oma blogi Eesti blogiauhindade jagamisele kirja panna veebilehel eba.marimell.eu. Mais toimub rahvahääletus ning kõik saavad anda hääle oma lemmiku poolt. Tänavused Eesti blogiauhinnad jagatakse välja 16. juunil Tellisikivi loomelinnakus asuvas Vaba Lava teatrikeskuses. Üritus on mõeldud kõigile ja kohale on oodatud nii blogijad kui ka blogilugejad. Üritus on kõigile tasuta.

Samal teemal

1. mai 2018, 10:18
BLOGIAUHINNAD | Blogija Lauriina: pigem olen õnnelik ilma rahata, kui teen koostööd ebaausa partneriga
25. aprill 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Blogija Aune Põlismäe: olen kirjutanud perekondlikel ja suhteteemadel, kuid jätnud need postitused avaldamata
25. aprill 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Blogija Fitloora: alati tuleb midagi saladuseks jätta, siis on inimestel suurem soov sind jälgida
22. aprill 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Blogija Brette Saar: usun, et paljud peavad blogi just iseenda jaoks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee