Blogid

BLOGIAUHINNAD | Blogija Marge: blogimine on ikkagi vahend, mitte eesmärk omaette 

Jaanika Vilipo, 18. aprill 2018, 13:00
Blogi AialoodFoto: Erakogu
"Blogi on lihtne tööriist, mille abil võid teha ükskõik mida, alustades maailma muutmisest ja lõpetades oma poenimekirja jagamisega." - autor teadmata.

16. juunil jagatakse taas Eesti blogiauhindu. Praegu saavad blogijad end veel võistlusele reigistreerida. Õhtuleht esitas oma blogi kirja pannud kirjutajatele kümme küsimust ning tutvustab blogijad teilegi.

Blogi Aialood Foto: Erakogu

Nimi: Marge, vabal ajal hobiaednik

Bloginimi- ja aadress: Aialood, https://aialood.wordpress.com/

Lugejate arv päevas: Sõltub hooajast ja aktiivsusest, keskmiselt vast umbes paarikümne ringis 

Kui kaua oled bloginud: 5 aastat

Kandideerimise kategooria: Aiandus- ja talud

1) Kui blogiga alustada plaanisid, siis millised bloginimed laual olid? Kuidas sai valituks just praegune nimi?

Ei mäleta enam kahjuks alternatiive. Oli oluline, et nimes peegelduks blogi sisu ja see nimi oli nii-öelda vaba.

2) Kas sul on teemasid, millel tahaksid avalikult sõna võtta, aga julgusest jääb puudu?

Ei.

3) Kas kirjutad postitusi pigem öösel või päeval? Miks?

Siis kui on vaba hetk ja aeg. Mõni postitus ootab lõpetamist vahel paar aastat, sest vahepeal tulevad uued tööd ja tegemised peale ning konkreetne teema kaotab selleks aastaks aktuaalsuse või ei jätku aega seda teemat sügavamalt uurida. Kirjutamist tuleb ette nii päeval kui ka öösel.

4) Kas oled mõelnud blogi asemel vlogida, sest blogimine on täna juba justkui eilne päev?

Minu puhul on blogi ja blogimine ikkagi vahend, mitte eesmärk omaette. Jah, mõningate teemade puhul olen mõelnud, et mingi tööprotsessi võiks näiteks videona vormistada, aga see oleks pigem erand kui reegel.

5) Kas Eesti pisikese turu jaoks pole blogijaid juba liiga palju?

Ei. Vähemalt mitte aianduse teemal.

6) Milliseid postitusi meeldib sulle kõige rohkem teha, kas jutu-, pildi- või videopostitusi? Miks?

See tähendab, et postituse käigus uurin ja õpin ise palju uut. Või siis panen postitusse kokku mingid märkmed, mida ka endal on hiljem hea meelde tuletada ja kasutada. Pildipostitused aitavad aga ka endal paremini tajuda mingeid rohkem või vähem õnnestunud kompositsioone. Samuti võimaldavad nii pildistamine ise kui ka pildipostituste tegemine rohkem ümbritsevat märgata. Oma igapäevastes toimetustes võivad mõned ilusad hetked muidu üldse märkamata jääda.

7) Üks suur bränd pakub sulle väga head koostööd ja tahab kiitva postituse eest maksta väga palju raha. Tegelikkuses ei meeldi see toode sulle aga üldse. Kuidas käitud - kas pigem teed hea raha eest siiski positiivse arvustuse ära või kirjutad hoopis ausa arvustuse ning kaotad raha ja koostööpartneri?

Juhul kui ma selle katsetusele võtan, siis ei saa see midagi väga vastumeelset olla (nt mingid asjatud kemikaalid köögiviljaaias) ning sellisel juhul leidub kindlasti ka midagi positiivset selle asja kohta. Samas kui sellel tootel on siiski mingid vead või probleemid, siis tooksin ka need siiski välja.

8) Mis on olnud kõige negatiivsem ja kõige positiivsem kommentaar läbi aegade sinu blogis? Kui palju läheb sulle korda (negatiivne) vastukaja, mida blogile saad? Kas võtad seda arvesse või ajad pigem ikka oma asja?

Need vähesed kommentaarid, mis blogisse on kirjutatud, on olnud kõik väga positiivsed. Hiljuti sain aga näiteks kirja ühelt lugejalt, kes soovitas kasutada teistsugust terminit, mis oleks täpsem ja selgem. Sedasorti täpsustused on igati teretulnud ning tegin kohe vastava muudatuse ka oma postituses.

9) Kui isiklik on liiga isiklik? Kas on mõni teema, millest oled juba hakanud kirjutama, kuid siis otsustanud, et see on liiga isiklik ning oled jätnud postituse avaldamata? Kui jah, siis mis teema? Kui ei, siis kas sinu arvates on mõni asi kirjutamiseks liialt isiklik?

Mis iganes isiklik teema ongi liiga isiklik. Olen oma blogile kehtestanud väga selge reegli – see räägib ainult aia ja aiandusega seotud teemadest. Kirjutan seda blogi selliselt nagu isegi tahaksin üht aiablogi lugeda – ilma ebaoluliste ja asjasse (aeda) mitte puutuvate teemadega. Teiste teemade jaoks tuleks teha siis hoopis teine blogi ja seda pole plaanis teha.

10) Kas sinu päris esimene blogipostitus on kättesaadav? Millise tundega sellele tagasi vaatad? Ehk jagad ka meiega.

On ikka kättesaadav. Seda saab lugeda siit: https://aialood.wordpress.com/2013/05/08/tarkamine/.

Nostalgia, aga jätkuvalt kohe peagi aktuaalne.


Kuni 30.04 saab oma blogi Eesti blogiauhindade jagamisele kirja panna veebilehel eba.marimell.eu. Mais toimub rahvahääletus ning kõik saavad anda hääle oma lemmiku poolt. Tänavused Eesti blogiauhinnad jagatakse välja 16. juunil Tellisikivi loomelinnakus asuvas Vaba Lava teatrikeskuses. Üritus on mõeldud kõigile ja kohale on oodatud nii blogijad kui ka blogilugejad. Üritus on kõigile tasuta.

Samal teemal

25. aprill 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Blogija Aune Põlismäe: olen kirjutanud perekondlikel ja suhteteemadel, kuid jätnud need postitused avaldamata
23. aprill 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Retseptisahtli blogijad: meil on oma fännibaas, kes ootab uusi retsepte ja neid kohe katsetab
15. aprill 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Blogija Liis Paalits: olen iga tagasiside eest tänulik
11. aprill 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Blogija Rahakratt: kunagi tahtsin blogi kaudu Kadri Simsoniga tuttavaks saada

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee