Inimesed

Veerandsada aastat tagasi hävitas jõhker peksmine ühe mitmekülgselt andeka inimese ja armastatud näitleja elu

"25 aastat oleme püüdnud Paul Poomi elule tagasi võita. Et ta täna meiega on, on jumala ime!" (84)

Jaanus Kulli, 31. märts 2018 00:01
PAUL JA KASUISA HENNO: „Lubasin abikaasa Ilsele, et sedavõrd, kui mul tervist ja elupäevi on antud, ma Pauli eest hoolitsen.“ Nii kinnitab Pauli isa – kuidagi ei paindu keel teda kasuisaks nimetamast. Juba veerandsada aastat on ta truult Pauli kõrval seisnud. Foto: Alar Truu

„Paulile kaks ajulõikust teinud neurokirurgid kinnitasid, et see mees ei tõuse enam kunagi oma jalgadele, rääkimata käimisest, ning on päevade küsimus, kui ta kustub.“ Nii räägib Henno Hunt kasupojast Paul Poomist, kui oleme fotograafiga üle pere ukseläve astunud ja Hennoga esimesed tervitused vahetanud. „Aga näete, mees liigub.“ Henno järel tatsab esikusse Paul, kes surub tugevasti-tugevasti mu kätt ning veab näole talle nii iseloomuliku siira ja heatahtliku naeratuse. Täpselt nagu viisteist aastat tagasi, kui endisel näitlejal Paulil sai esimest korda külas käidud.

Astume elutuppa. Hetkeks tundub, nagu aeg oleks seisma jäänud. Sama diivan, sama tugitool, laud, seinalamp ja serveerimislaud. Tapeet seinas on uus ja televiisor suurem. Seinakalendrisse on Henno tõmmanud ringid kuupäevadele, kui ta peab minema haiglasse, et saada silma järjekordne süst. Riiulist paistab „Suur piiblileksikon“ ning laual muu kirjanduse vahelt Sulev Luige monograafia selg.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29.12.2018
Paul Poomi kasuisa: ära kunagi kurja tasu kurjaga, vaid võida kuri heaga
09.06.2018
Kärt Kross-Merilo: „Aurukatla“ armustseen oli erakordselt puine, ei mingit sensuaalsust!“
18.02.2013
Õigluse võit: puudega näitleja Paul Poom võib Tallinnas taas tasuta parkida
17.03.2008
Paul Poom – 15 aastat kannatusi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee