Inimesed

Täna 60aastaseks saav teatripedagoog ja armastatud näitleja on andnud hääle kümnetele animafilmitegelastele

Vikerraadio toimetaja Kadri Tiisel: „Anu Lambi puhul on imeline, kuidas ta annab ainult häälega edasi karakteri olemust.“ (8)

Jaanus Kulli, 29. märts 2018 00:01
KARLSSON KATUSELT: „Väikevend ja Karlsson katuselt“ jõudis Eesti televisiooni 1988. aastal, kus Karlssoni rollis oli Anu Lamp ja Väikevenda mängis Jaan Laugamõts. Foto: Raivo Tiikmaa/ ERR

„Anu Lamp on parim sisselugeja, dubleerija. Tal on huvitav hääl ja ta oskab sellega professionaalselt ümber käia,“ kiidab täna oma 60. sünnipäeva tähistava Anu Lambi häält joonisfilmi „Jääaeg“ dublaaži režissöör Janno Põldma. „„Jääajas“ laiskloom Sidile hääle andnud Lamp on suurepärane,“ lisab Põldma. Talle sekundeerib Vikerraadio toimetaja Kadri Tiisel. „Anu Lambi puhul on imeline, kuidas ta annab ainult häälega edasi karakteri olemust,“ tõdeb ta.

Nii et Anu Lamp pole ainult hinnatud teatripedagoog ja armastatud näitleja, vaid ka väga nõutud dublant Ameerika animafilmidele ning järjejuttude ja laste lugude sisselugeja raadios.

„Jääaeg“ oli esimene täispikk Ameerika animafilm, mis dubleeriti eesti keelde. Forum Cinemas ASi tollane juht Aldo Tammsaar tegi mulle ettepanku tulla „Jääajale“ dublaaži režissööriks. Nii et Anust rääkides ei saa mööda ka Aldost,“ räägib Põldma.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

03.03.2018
KÖIDAVAD KA TÄISKASVANUID: multifilmid õpetavad, kuidas olla parem inimene
20.05.2017
Kes pärivad dubleerijatena Tõnu Mikiveri ja Lembit Ulfsaki mantli?
23.07.2016
Anu Lamp: "Ma ikka tahaks loota, et muid kohti on ka peale teatri, kus laitmatut eesti keelt kuuleb."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee