Blogid

BLOGIAUHINNAD | Blogija Ivor Mikker: blogijaid pole kunagi liiga palju, sest inimestel on erinev maitse 

Katharina Toomemets, 3. aprill 2018, 13:00
Ivor MikkerFoto: Erakogu
"Blogi on lihtne tööriist, mille abil võid teha ükskõik mida, alustades maailma muutmisest ja lõpetades oma poenimekirja jagamisega." - autor teadmata.

16. juunil jagatakse taas Eesti blogiauhindu. Praegu saavad blogijad end veel võistlusele reigistreerida. Õhtuleht esitas oma blogi kirja pannud kirjutajatele kümme küsimust ning tutvustab blogijad teilegi. 

Nimi, vanus, amet: Ivor Mikker, 17, õpilane

Bloginimi ja –aadress: ALOHA, alohabyivor.wordpress.com

Kui kaua oled bloginud: 2 aastat, aga veidi tõsisemalt umbes 1 aasta.

Kandideerimise kategooria: Noorteblogid

1) Kui blogiga alustada plaanisid, siis millised bloginimed laual olid? Kuidas sai valituks just praegune nimi?

Blogiga alustades oli nime valik üks keerulisemaid osi. Teadsin, et tahan blogile nime, mis sisaldab sõna “aloha”. Proovisin selle sõnaga erinevaid kombinatsioone nagu “alohabyme”  mõtlesin ka panna blogile oma nime järgi nimi ning lõpuks otsustasin “alohabyivor” kasuks. Nime osas küsisin nõu ka sõpradelt.

2) Kas sul on teemasid, millel tahaksid avalikult sõna võtta, aga julgusest jääb puudu?

Kui mul tekib mõni teema millel tahan oma blogis sõna võtta, siis seda ma ka teen.

3) Kas kirjutad postitusi pigem öösel või päeval? Miks?

4) Kas oled mõelnud blogi asemel vlogida, sest blogimine on täna juba justkui eilne päev?

Olen teinud blogi jaoks varem videosid, mis olen ka YouTube'i pannud, aga vlogimise asemel eelistan isiklikult blogida, kuigi mulle videode tegemine/monteerimine huvi pakub.

5) Kas Eesti pisikese turu jaoks pole blogijaid juba liiga palju?

Usun, et blogijaid pole kunagi liiga palju, sest inimestel on blogide suhtes erinev maitse ja nii ongi suurem valik… Isiklikult kirjutan enamus postitusi ka inglise keeles, mis võimaldab ka välismaallastel minu blogi lugeda.

6) Milliseid postitusi meeldib sulle kõige rohkem teha, kas jutu-, pildi- või videopostitusi? Miks?

Kõige rohkem meeldib mulle teha pildipostitusi, kuna pildi postitused ei vaja palju teksti, sest nagu öeldakse, ütleb pilt rohkem kui tuhat sõna.

7) Üks suur bränd pakub sulle väga head koostööd ja tahab kiitva postituse eest maksta väga palju raha. Tegelikkuses ei meeldi see toode sulle aga üldse. Kuidas käitud – kas pigem teed hea raha eest siiski positiivse arvustuse ära või kirjutad hoopis ausa arvustuse ning kaotad raha ja koostööpartneri?

8) Mis on olnud kõige negatiivsem ja kõige positiivsem kommentaar läbi aegade sinu blogis? Kui palju läheb sulle korda (negatiivne) vastukaja, mida blogile saad? Kas võtad seda arvesse või ajad pigem ikka oma asja?

Negatiivseid kommentaare mulle ei ole tehtud blogi osas, aga inimestelt olen tagasisidet saanud ja tagasiside on olnud positiivne. 

9) Kui isiklik on liiga isiklik? Kas on mõni teema, millest oled juba hakanud kirjutama, kuid siis otsustanud, et see on liiga isiklik ning oled jätnud postituse avaldamata? Kui jah, siis mis teema? Kui ei, siis kas sinu arvates on mõni asi kirjutamiseks liialt isiklik?

Liiga isiklik on siis kui sa oma isiklikust elust kirjutades ka lähedaste elu häirid. Ise ma oma väga isiklikest asjadest ei kirjuta, eelistan vähem isiklikke asju nagu näitlemine ja erinevad tegevused. 

10) Kas sinu päris esimene blogipostitus on kättesaadav? Millise tundega sellele tagasi vaatad? Ehk jagad ka meiega.

Jah, minu kõige- kõige esimene postitus, mille kirjutasin peagi juba 2 aastat tagasi on Ikea veel minu blogis loetav (loe SIIT). Praegu sellele postitusele tagasi vaadates oleksin oma esimeses postituses veidi rohkem kirjutanud ja end lähemalt tutvustand.

Kuni 30.04 saab oma blogi Eesti blogiauhindade jagamisele kirja panna veebilehel eba.marimell.eu. Mais toimub rahvahääletus ning kõik saavad anda hääle oma lemmiku poolt. Tänavused Eesti blogiauhinnad jagatakse välja 16. juunil Tellisikivi loomelinnakus asuvas Vaba Lava teatrikeskuses. Üritus on mõeldud kõigile ja kohale on oodatud nii blogijad kui ka blogilugejad. Üritus on kõigile tasuta. 

Samal teemal

26. aprill 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Blogija Liina Breicis: mul ei ole teemasid, millest ei julgeks rääkida
24. aprill 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Blogija Ketter Michelle: olen õppinud olema aus ning autentne
11. aprill 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Blogija Riin Reitmann-Võhovanets: olen enda pulmapäevast videopostituse teinud
9. aprill 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Blogija Jaana Süld: nii kaua, kui jagub lugejaid, jagub ka blogisid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee