Blogid

BLOGIAUHINNAD | Blogija Eliise Elken: blogimine on populaarsust kaotamas (1)

Terttu Jazepov, 13. aprill 2018, 13:00
Eliise ElkenFoto: Erakogu
"Blogi on lihtne tööriist, mille abil võid teha ükskõik mida, alustades maailma muutmisest ja lõpetades oma poenimekirja jagamisega." - autor teadmata.

16. juunil jagatakse taas Eesti blogiauhindu. Praegu saavad blogijad end veel võistlusele reigistreerida. Õhtuleht esitas oma blogi kirja pannud kirjutajatele kümme küsimust ning tutvustab blogijad teilegi.

Nimi, vanus, amet: Eliise Elken, 20, üliõpilane

Eliise ElkenFoto: Erakogu

Bloginimi ja –aadress: Iluexpress, www.iluexpressblogi.ee

Lugejate arv päevas: Postituse päeval ~600-700

Kui kaua oled bloginud: Suvel täitub 5 aastat

Kandideerimise kategooria: Ilu- ja moeblogid

1) Kui blogiga alustada plaanisid, siis millised bloginimed laual olid? Kuidas sai valituks just praegune nimi?

Nimi tuli suhteliselt spontaanselt ning mõtlesime selle välja koos suurema õega, kes minu mõtet blogimisest väga toetas. Valikus oli veel ka nimi Ilupesake, hellitavat kutsun tänaseni oma blogi ilupesaks.

Kuna minu blogi on vaid ilu- ja moeteemaline, siis püüan seda joont läbivalt hoida ning seetõttu sellist “elulist virinat” minu blogist ei leia. Sel põhjusel pole ma blogis kirjutanud ka väga avalikult oma igapäevaelust ning vastanud põhjalikult mõnele lugeja küsimusele, mille vastus võiks sisaldada liiga isiklikku informatsiooni.

3) Kas kirjutad postitusi pigem öösel või päeval? Miks?

Enamasti päeval või pigem isegi hommikul, sest olen totaalne hommikuinimene. Sean end blogipostituse kirjutamiseks alati mõnusasti pleedi sisse, haaran tassikese kohvi või kakaod ning lasen oma mõtetel lennata.

4) Kas oled mõelnud blogi asemel vlogida, sest blogimine on täna juba justkui eilne päev?

Ma olen nõus väitega, et blogimine on populaarsust kaotamas ning kaldun arvama, et selle on põhjustanud iga päevaga järjest kiirenev elutempo. Inimestel pole jaksu ning aega lugeda pikki tekste, kuid seevastu saab videotest “kergema vaevaga” kogu vajaliku info kätte ning vloge saab käima panna kas või kokkamise ajal, blogipostituse lugemine vajab aga süvenemist. Esimesel või teisel blogiaastal ma isegi proovisin vloge teha ning sain vist isegi terve nädala materjali kokku, kuid tol hetkel puudus mul julgus video avaldamiseks ning kuna seda julgust pole tänaseni tulnud, siis arvan, et minu postitused jäävadki vaid piltide ja tekstiga piirduma.

5) Kas Eesti pisikese turu jaoks pole blogijaid juba liiga palju?

Blogijaid on küll palju, kuid mulle tundub, et enamasti jälgivad blogihuvilised inimesed väga paljusid blogisid, seega ma usun, et saame sõbralikult lugejaid jagades väga kenasti hakkama! Aga ma vaatan alt üles neile blogijatele, kes kirjutavad postitusi kahes keeles, et jõuda Eestist veelgi kaugemale.

Kuna ma olen loomult väga jutukas, siis nii mõnigi kord unustan ennast kirjutama ning pean enne postituse avaldamist juttu tunduvalt kärpima. Ilutoodete arvustusi kirjutades püüan oma postitusi aga alati ka tubli pildimaterjaliga täiustada, seega on minu postitused alati jutu- ja pildipostitused.

7) Üks suur bränd pakub sulle väga head koostööd ja tahab kiitva postituse eest maksta väga palju raha. Tegelikkuses ei meeldi see toode sulle aga üldse. Kuidas käitud - kas pigem teed hea raha eest siiski positiivse arvustuse ära või kirjutad hoopis ausa arvustuse ning kaotad raha ja koostööpartneri?

Selliseid pakkumisi on olnud küll, kus soovitakse, et kirjutaskin kiitva postituse, kuid olen alati firmale rõhutanud, et minu blogist kallutatud arvamustega postitusi ei leia. Eelkõige sel põhjusel, et ma ei loonud blogi lugejate petmiseks vaid ikka selleks, et viia neid õigete toodeteni ning kui kirjutaksin head tootest, mis tegelikkuses seda pole, siis ühel või teisel moel tuleks see välja ning tõenäoliselt kaotaksin oma lugejate usalduse.

8) Mis on olnud kõige negatiivsem ja kõige positiivsem kommentaar läbi aegade sinu blogis? Kui palju läheb sulle korda (negatiivne) vastukaja, mida blogile saad? Kas võtad seda arvesse või ajad pigem ikka oma asja?

Lähtuvat eelmisest punktist meenus mulle koheselt üks situatsioon, kus üks lugeja kirjutas, et minu poolt kiidetud kreem ei sobinud talle üldse ning miskipärast läks see mulle korda ja pani mind muretsema. Lohutasin end tol hetkel aga sellega, et inimestel on väga erinevad nahatüübid ning kõik tooted ei saagi kunagi kõigile sobida, nii nagu kõigile ei saa näiteks maitseda kala või kreemitordid.
Negatiivsetest kommentaaridest on mulle kirjutatud näiteks ka seda, et mul on rõvedad hambad. Tol hetkel oli mul lihtsalt hea meel, et pärast selle lause väljakirjutamist kommenteerija päev tõenäoliselt paremaks läks. Kui keegi aga kritiseerib midagi, mida võiksin blogimisel teisiti teha, siis püüan seda analüüsida küll, et vajadusel oma blogi veelgi täiustada.
Positiivsetest kommentaaridest tuleb sageli kiidusõnu minu juuste kohta, kuid eriliselt lähevad sõnad korda minu isiksuse kohta nagu näiteks see tore kommentaar:
“Sa oled nii ilus, tark ja motiveeriv inimene,“ mis omakorda mulle väga palju motivatsiooni juurde andis!
Väga tublisti kiitust tuleb ka Instagrami sõnumite kaudu, kuid hetkel keskendusin vaid blogikommentaaridele.

9) Kui isiklik on liiga isiklik? Kas on mõni teema, millest oled juba hakanud kirjutama, kuid siis otsustanud, et see on liiga isiklik ning oled jätnud postituse avaldamata? Kui jah, siis mis teema? Kui ei, siis kas sinu arvates on mõni asi kirjutamiseks liialt isiklik?

Sellist situatsiooni pole mul olnud, kuid inimeste filtrid on tõenäoliselt väga erinevate tihedustega ja see on minu arvates väga normaalne ning lisabki blogimaastikule mitmekesisust.

10) Kas sinu päris esimene blogipostitus on kättesaadav? Millise tundega sellele tagasi vaatad? Ehk jagad ka meiega.

On küll saadaval, isegi kui see tundub praegu minu jaoks suhteliselt “toores”, tunnen siiski uhkust, et 8. klassi õpilasena sellise kirjatükiga hakkama sain ning ka sealses postituses mainitud eesmärgid on tänaseni samaks jäänud.
http://www.iluexpressblogi.ee/2013/07/esimene-postitus-ja-sisseostud-sah-ilt.html

Kuni 30.04 saab oma blogi Eesti blogiauhindade jagamisele kirja panna veebilehel eba.marimell.eu. Mais toimub rahvahääletus ning kõik saavad anda hääle oma lemmiku poolt. Tänavused Eesti blogiauhinnad jagatakse välja 16. juunil Tellisikivi loomelinnakus asuvas Vaba Lava teatrikeskuses. Üritus on mõeldud kõigile ja kohale on oodatud nii blogijad kui ka blogilugejad. Üritus on kõigile tasuta.

Samal teemal

2. mai 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Blogija Raamatuhaldjas: haridus- või firmaasutuse mahategemine on väär
2. mai 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Spordiblogija Helena Roosaar: spordi tegemine pole seotud vaid kehakaaluga, vaid ka eneseusu ja iseloomu kasvatamisega
26. aprill 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Toidublogija Leili Semjonova: kui mul mõni toit esimese korraga välja ei tule, kirjutan sellest ausalt ka oma lugejatele
24. aprill 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Blogija Ketter Michelle: olen õppinud olema aus ning autentne

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee