Blogid

BLOGIAUHINNAD | Blogija Anett Jakobson: mul oli sarikommenteerija, kes kirjutas, et olen ajupestud 

Katharina Toomemets, 6. aprill 2018, 13:00
Blogija Anett JakobsonFoto: Erakogu
"Blogi on lihtne tööriist, mille abil võid teha ükskõik mida, alustades maailma muutmisest ja lõpetades oma poenimekirja jagamisega." - autor teadmata.

16. juunil jagatakse taas Eesti blogiauhindu. Praegu saavad blogijad end veel võistlusele reigistreerida. Õhtuleht esitas oma blogi kirja pannud kirjutajatele kümme küsimust ning tutvustab blogijad teilegi. 

Nimi, vanus, amet: Anett Jakobson, 24, ema, koogimeister ja poemüüja

Blogija Anett Jakobson, Maya ja MartinFoto: Maris Sits

Bloginimi ja -aadress: Jummel Juurikas, jummeljuurikas.wordpress.com

Lugejate arv päevas: Keskmiselt 200

Kui kaua oled bloginud: Veidi üle aasta

Kandideerimise kategooria: Pere- ja beebiblogid

1) Kui blogiga alustada plaanisid, siis millised bloginimed laual olid? Kuidas sai valituks just praegune nimi?

Nimi tuli kohe pähe kui otsustasin avalikku blogi pidama hakata. Mul on nimelugu blogis postitusena kirjas.

2) Kas sul on teemasid, millel tahaksid avalikult sõna võtta, aga julgusest jääb puudu?

3) Kas kirjutad postitusi pigem öösel või päeval? Miks?

Viimasel ajal kirjutan pigem päeval. Öösel mulle meeldib magada. Vahel harva jääb mõni teema nii kripeldama, et ronin veel hilja õhtul voodist välja, klõbistan pool tundi arvutis ja lähen tagasi magama. 

4) Kas oled mõelnud blogi asemel vlogida, sest blogimine on täna juba justkui eilne päev?

Oi, vlogimise peale olen viimasel ajal päris tihti mõelnud. Selles osas jääb küll julgusest puudu. Iseennast videopildis vaadata on mu jaoks veel natuke liiga harjumatu. Lisaks pole mul muud filmimise vahendit kui telefon ja telefonikaameraga tehtud videod mulle väga ei meeldi. Vabandusi, miks mitte vlogida, mul jagub ühesõnaga.

5) Kas Eesti pisikese turu jaoks pole blogijaid juba liiga palju?

Kindlasti pole Eestis blogijaid liiga palju. Pigem on liiga vähe põneva sisuga blogisid. Usun, et originaalsetele blogijatele on meie blogimaastikul ruumi küll ja veel.

6) Milliseid postitusi meeldib sulle kõige rohkem teha, kas jutu-, pildi- või videopostitusi? Miks?

Mulle meeldib teha jutupostitusi koos piltidega. Jutt üksinda on igav ja pildid üksinda - no selleks on Instagram.

7) Üks suur bränd pakub sulle väga head koostööd ja tahab kiitva postituse eest maksta väga palju raha. Tegelikkuses ei meeldi see toode sulle aga üldse. Kuidas käitud - kas pigem teed hea raha eest siiski positiivse arvustuse ära või kirjutad hoopis ausa arvustuse ning kaotad raha ja koostööpartneri?

8) Mis on olnud kõige negatiivsem ja kõige positiivsem kommentaar läbi aegade sinu blogis? Kui palju läheb sulle korda (negatiivne) vastukaja, mida blogile saad? Kas võtad seda arvesse või ajad pigem ikka oma asja?

Kõige negatiivsem kommentaar mu blogis. Hmm. Mul oli vahepeal üks sarikommentaator, kes muudkui üritas mulle selgeks teha, et ma olen ajupestud ja mu laps on ajupestud ning see, kuidas ma elan, on "täiesti haige". Ei võtnud südamesse. Vist panin kõik sama autori kommentaarid otse "spam" lahtrisse ja peale seda jäi rahulikuks. Kõigi aegade positiivsem kommentaar - vot see on juba palju raskem küsimus. Mulle meeldivad kõik mu blogi kommentaarid ja kommenteerijad. Tundub, et mu lugejad on lihtsalt samasugused toredad ja tolerantsed inimesed nagu ma isegi. Vedanud.

9) Kui isiklik on liiga isiklik? Kas on mõni teema, millest oled juba hakanud kirjutama, kuid siis otsustanud, et see on liiga isiklik ning oled jätnud postituse avaldamata? Kui jah, siis mis teema? Kui ei, siis kas sinu arvates on mõni asi kirjutamiseks liialt isiklik?

Jah, mul on teemasid, mis on minu jaoks liiga isiklikud. Neist ma ei räägi. Isegi sellele küsimusele ei vasta. 

10) Kas sinu päris esimene blogipostitus on kättesaadav? Millise tundega sellele tagasi vaatad? Ehk jagad ka meiega.

Mu päris esimene blogipostitus ei ole avalik. Õnneks. See on selline tüüpilise teismelise "käisin seal, tegin seda" jutt. 10 aastat tagasi pidasin paar aastat kinnist blogi ja kirjutasin enda arvates diipi värki ja vahele "käisin seal, tegin seda" postitusi. Kuigi mind ajavad need vanad sissekanded kohutavalt naerma, on mul hea meel, et nad olemas on. Põnev vahepeal meelde tuletada, milline ma olin, mida mõtlesin ja kui palju olen kümne aasta jooksul muutunud.

Kuni 30.04 saab oma blogi Eesti blogiauhindade jagamisele kirja panna veebilehel eba.marimell.eu. Mais toimub rahvahääletus ning kõik saavad anda hääle oma lemmiku poolt. Tänavused Eesti blogiauhinnad jagatakse välja 16. juunil Tellisikivi loomelinnakus asuvas Vaba Lava teatrikeskuses. Üritus on mõeldud kõigile ja kohale on oodatud nii blogijad kui ka blogilugejad. Üritus on kõigile tasuta. 

Samal teemal

24. aprill 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Blogija Ketter Michelle: olen õppinud olema aus ning autentne
23. aprill 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Blogija Jane Almers: olen selgelt paika pannud, millest tahan mitme tuhande silmapaari ees kirjutada
22. aprill 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Blogija Kai-Riin Olesk: olen iseenda kõige suurem kritiseerija
12. aprill 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Blogija Marko Meen: pilt ütleb vahel rohkem, kui oskan sõnadesse panna

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee