Blogid

BLOGIAUHINNAD | Blogija Lys Soppe: mulle meeldib olla salapärane 

Terttu Jazepov, 10. aprill 2018, 13:00
Lys SoppeFoto: Erakogu
"Blogi on lihtne tööriist, mille abil võid teha ükskõik mida, alustades maailma muutmisest ja lõpetades oma poenimekirja jagamisega." - autor teadmata.

16. juunil jagatakse taas Eesti blogiauhindu. Praegu saavad blogijad end veel võistlusele reigistreerida. Õhtuleht esitas oma blogi kirja pannud kirjutajatele kümme küsimust ning tutvustab blogijad teilegi.

Nimi, vanus, amet: Lys Soppe, 29-aastane, farmatseut.

Lys SoppeFoto: Erakogu

Bloginimi ja -aadress: Liisi lugu - lood ja mõtted elust enesest. http://liisike88.blogspot.com.ee/

Lugejate arv päevas: Kuna mu blogi ei ole kõikjalt kanalitest leitav, siis sellist arvu praktiliselt polegi. Viimasel kuul on olnud 193 vaatamist.

Kandideerimise kategooria: Elulised blogid

1) Kui blogiga alustada plaanisid, siis millised bloginimed laual olid? Kuidas sai valituks just praegune nimi?

Minu esimene blogipostitus on 2008 aasta lõpust. Ma ei mõelnud üldse konkreetsetele bloginimedele, lihtsalt tuletasin selle oma eesnimest.

2) Kas sul on teemasid, millel tahaksid avalikult sõna võtta, aga julgusest jääb puudu?

Ma blogin rohkem iseenda ja lähedasemate sõprade jaoks ja sedagi vaid siis, kui on millestki kirjutada. Sellised avalikud sõnavõtud ei ole minu jaoks. Kui mul ongi milleski enda arvamus, siis hoian seda sageli enda teada.

3) Kas kirjutad postitusi pigem öösel või päeval? Miks?

4) Kas oled mõelnud blogi asemel vlogida, sest blogimine on täna juba justkui eilne päev?

Blogimine on lihtsam ja põnevam. Kuna mulle endale meeldib neid rohkem lugeda kui kuulata, siis vlogi ei tule kõne allagi. Blogi pidamine on kuidagi privaatsem ja turvalisem valik, ei pea teistele oma nägu näitama.

5) Kas Eesti pisikese turu jaoks pole blogijaid juba liiga palju?

Usun, et neid pole kunagi liiga palju. Täpselt sama on ju raamatutega, ka neid pole kunagi liiga palju. Kõik blogid on sisult omamoodi erinevad. Inimesed saavad ju teha valiku, mida ja kas lugeda.

6) Milliseid postitusi meeldib sulle kõige rohkem teha, kas jutu-, pildi- või videopostitusi? Miks?

7) Üks suur bränd pakub sulle väga head koostööd ja tahab kiitva postituse eest maksta väga palju raha. Tegelikkuses ei meeldi see toode sulle aga üldse. Kuidas käitud - kas pigem teed hea raha eest siiski positiivse arvustuse ära või kirjutad hoopis ausa arvustuse ning kaotad raha ja koostööpartneri?

Ma pole selliste asjadega kunagi tegelenud. Kuid kui panna ennast sellisesse situatsiooni, siis olen kindel, et kirjutan kiitva postituse vaid juhul, kui see toode on hea. Kui see toode mulle ei meeldi, siis halvustama seda ei hakkaks. Sel juhul jätaks üldse arvustuse kirjutamata. Võib-olla see toode meeldiks kellelegi teisele ja oma halva arvustusega rikun ma vaid toote maine. Samas kui see toode on tõesti selline, mis laguneb käest vms, kus ei saa teisiti, et peab seda mainima, siis ikka hoiatan kõiki.

8) Mis on olnud kõige negatiivsem ja kõige positiivsem kommentaar läbi aegade sinu blogis? Kui palju läheb sulle korda (negatiivne) vastukaja, mida blogile saad? Kas võtad seda arvesse või ajad pigem ikka oma asja?

Kuna mul on nii vähe lugejaid, siis enamasti mulle kommentaare ei teki.

9) Kui isiklik on liiga isiklik? Kas on mõni teema, millest oled juba hakanud kirjutama, kuid siis otsustanud, et see on liiga isiklik ning oled jätnud postituse avaldamata? Kui jah, siis mis teema? Kui ei, siis kas sinu arvates on mõni asi kirjutamiseks liialt isiklik?

Kui oma blogi kirjutan, siis arvestan alati sellega, et seda loevad ka teised. Seetõttu ei kirjuta ma enda isiklikest probleemidest, muredest. Vahel võin midagi mainida, aga lähemalt ei räägi. Üldiselt üritan ikka kirjutada rohkem oma tegemistest. Kui keegi kuskil ütleb midagi halvasti või tööpäev oli raske, siis sellest ma oma blogisse jutustama ei tõtta. See, mis on liialt isiklik, selleks ka jääb. Mulle meeldib olla rohkem salapärane.

10) Kas sinu päris esimene blogipostitus on kättesaadav? Millise tundega sellele tagasi vaatad? Ehk jagad ka meiega.

Ma alustasin blogi kirjutamisega 2008. aasta lõpus. Kirjutasin vahel, kuid lõpuks ei näinud sel väga mõtet. Mingil hetkel kustutasin suurema osa lugudest ära, jätsin vaid mõne huvitavama alles, mida on tore meenutada. 2012. aasta lõpus hakkasin ma vahetevahel jälle kirjutama ja alles hiljuti tegin blogile uuenduskuuri ning muutsin selle blog.tr.ee leheküljel avalikuks. Kuid ma olen endiselt tagasihoidlik ja oma enda esimest postitust siin avalikult ei jaga. Seda saavad lugeda kõik, kes tahavad, mu blogist. Küll aga võin ära mainida, et mu esimene postitus räägib kassidest, täpsemalt sellest, kuidas peaks kassiga jalutamas käima.

Kuni 30.04 saab oma blogi Eesti blogiauhindade jagamisele kirja panna veebilehel eba.marimell.eu. Mais toimub rahvahääletus ning kõik saavad anda hääle oma lemmiku poolt. Tänavused Eesti blogiauhinnad jagatakse välja 16. juunil Tellisikivi loomelinnakus asuvas Vaba Lava teatrikeskuses. Üritus on mõeldud kõigile ja kohale on oodatud nii blogijad kui ka blogilugejad. Üritus on kõigile tasuta.

Samal teemal

26. aprill 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Toidublogija Leili Semjonova: kui mul mõni toit esimese korraga välja ei tule, kirjutan sellest ausalt ka oma lugejatele
24. aprill 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Blogija Ketter Michelle: olen õppinud olema aus ning autentne
23. aprill 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Blogija Jane Almers: olen selgelt paika pannud, millest tahan mitme tuhande silmapaari ees kirjutada
12. aprill 2018, 13:00
BLOGIAUHINNAD | Blogija Marko Meen: pilt ütleb vahel rohkem, kui oskan sõnadesse panna

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee