Inimesed

15 lava-aasta jooksul on ansambel langenud nii varaste ohvriks kui ka ajanud pead segi Hiina tantsutüdrukutel

JALMAR VABARNA: folkbändi Zetod nimeks pakuti ka Prisked Konid 

Terttu Jazepov, 23. märts 2018 00:05
TÄHISTAVAD LAVAJUUBELIT PLAADIGA: Zetode tuntuim hitt „Kergotamine“ jõuab bändimehe Jalmar Vabarna sõnul uues kuues ka ansambli viiendale, nn juubelialbumile „Lätsi liina“. Albumi esitluskontserdid algasid eile Tartus,  täna astutakse üles Viljandi Pärimusmuusika Aidas ja homme Tallinnas Von Krahli baaris. Pildil vasakult: Martin Kütt, Matis Leima, Jaanus Viskar, Jalmar Vabarna ja Artur Linnus.Foto: Maris Savik

„Albumi „Lätsi tarrõ tagasi“ peal on lugu „Kergotamine“ ja me ei tee saladust, et see on meie kõige suurem hitt,“ meenutab pillimees ja laulja Jalmar Vabarna (30) Zetode tähelennu algust, mille tõi pala folkansambli teiselt kauamängivalt. „Koit Raudsepp leidis meid selle loo peale üles ja võib öelda, et tänu sellele saime ka kuulsaks.“ Nüüdseks on Zetode sünnist möödunud 15 aastat. Sel puhul jutustab Jalmar bändi tegutsemisajast 15 lugu.

Kuidas Zetod nime said. „Algusaegadest meenub esimesena meie nimeotsingu lugu. See oli meie esimene „kontsert“ Värska gümnaasiumi moesõul. Meil oli vist kolm lugu, mängisime need ära ja enne viimast lugu küsisime, mis võiks olla meie bändi nimi. Pakkumisi tuli mitu: Zetonaator, Seto Poisid, aga üks pungimees pakkus, et see võiks olla hoopis Prisked Konid,“ räägib Jalmar. Nimest Prisked Konid oli nalja palju, kuid õnneks mõeldi kambakesi välja ikka Zetod.

Pooletunnine kontsert sai tehtud 15 minutiga. „Kui astusime esimest korda üles Viljandi pärimusmuusika festivalil, oli meil viis lugu ja kontserdi pikkus pidi olema 30 minutit. Kuna veri vemmeldas, mängisime niigi lühikesed lood nii kiire tempoga, et olime 15 minutiga kontserti lõpetamas.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19.04.2019
Folgirokkarid Zetod tähistavad juba 16. sünnipäeva
22.02.2019
VIDEO | Tõeline katsumus! Zetode värske muusikavideo sündis Setomaa karges miinuses
05.07.2018
JALMAR VABARNA: uni ja pikalt magamine on üks minu kütuseid
22.03.2018
Jalmar Vabarna Zetodest: meil on hoog jälle sees

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee