Inimesed

Aasta jooksul tuleb Alissijal ära vaadata 200 teatrietendust ning neist Kinoteatri blogisse arvustus kirjutada

Palgaline teatrivaataja Alissija: „Pärast teise vaatuse algust uinusin üsna kiiresti. Jäin esimest korda oma karjääri jooksul teatris magama.” (9)

Aigi Viira, 23. märts 2018 00:01
VAPPER TEATRIVAATAJA: Alissija, Kinoteatri eksperimendi peaosaline, elab aastal 2018 teatrigraafiku järgi. Kui enne alustamist oli tema teatrikogemus pea olematu, siis nüüdseks on ta kolme kuu jooksul vaadanud 40 etendust.Foto: Aldo Luud

„Pärast teise vaatuse algust uinusin üsna kiiresti,” kirjeldab Kinoteatri palgaline teatrivaataja Alissija-Elisabet Jevtjukova (21) oma blogis, kuidas läks tema 28. teatrikülastus. Vana Baskini Teatri „Öökuninganna” suigutas vähese teatrikogemusega Alissija, kes vaatab  Kinoteatri eksperimendi korras 2018. aastal ära kõik Eestis professionaalsete teatrite lavastused, lihtsalt unele. „Ma ei seadnud magamajäämist eesmärgiks, ent see oli nii tore kogemus. Jäin esimest korda oma karjääri jooksul teatris magama.”

Õnneks avas uinunud Alissija silmad siiski enne etenduse lõpuaplausi või hetke, kui heitunud piletöör teda äratama pidanuks. „Mäletan, et tekkis arusaamatus, kui nad suudlesid, mis põhjustas lavaolijatelt rohkemat häälepingutust ja see äratas mind üles,” kirjutab Alissija oma blogis, mil moel isevärki olukord õnneliku lõpu leidis. See on tänini 40 etendust vaadanud Alissijale ainus kord, kui vägev uni kõrge kunsti võitis. Ta muigab takkajärele, et pole lihtsalt selline inimene, kellele säärane tükk rõõmu pakuks: „Aga kui ma tööle saades küsisin, kas võin saalis ka magama jääda, öeldi, et võin küll. Ametlikult lubati! Ega nemad saa mind ärkvel hoida!”

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

02.11.2019
Marta Pulk: „Olen päris kindel, et Alissija oleks lennanud kõrgelt ka ilma meie eksperimendita.“
12.12.2017
VIDEO | Teatrivõhikust neiu vaatab aasta jooksul ära kõik uued etendused
12.12.2017
Valgast pärit venelanna hakkab teatris käimise eest palka saama

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee