Inimesed

Raamat: prints Charles ja Camilla tahtsid kujutada Dianat hüsteeriku ja intrigandina (3)

Ohtuleht.ee, 22. märts 2018 16:20
Prints Charles koos abikaasa Camillaga. Foto: Reuters/Scanpix
Värske kõmuteose väitel püüdsid prints Charles ja tema kauane armuke Camilla Parker Bowles viimast briti üldsusele vastuvõetavamaks teha, mustates Charlesi esimest abikaasat Dianat.

Raamatu "Rebel Prince: The Power and Passion and Defiance of Prince Charles" andmeil tahtis Briti troonipärija pärast eksabikaasa Diana surma oma suhte Camillaga avalikuks teha.

Samal teemal

Charlesil olnud kindel plaan Camillaga millalgi seaduslikult abielluda, ehkki tema armukese vastu olid nii tema ema Elizabeth II kui ka emaema. Ka rahva süda kuulus jäägitult printsess Dianale.

Raamatu autor Tom Bower väidab, et pärast Diana hukkumist autoõnnetuses aastal 1997 kohtusid Charles ja Camilla oma avalike suhete juhi Mark Bollandiga, sepitsemaks Diana demütologiseerimist. Prints Charlesi kahe poja ema taheti kujutada manipulatiivse hüsteerikuna.

Järgmisena olevat värvatud kirjanik Penny Junor, kes kavatses kujutada Dianat tasakaalutu ja truudusetu abikaasana. Just nimelt Diana talumatu iseloomu tõttu olevat prints Charles naasnud oma tõelise armastuse Camilla rüppe.

Mustamiskampaanias olnud esinenud tagasilööke, kuid järk-järgult hakkas Briti ajakirjandus Camilla kohta positiivseid uudiseid avaldama ning kaks aastat pärast Diana surma söandas kõmuline paar ametlikult avalikkuse ette ilmuda.

2005 peeti pulmad ning Elizabeth II andis uuele miniale Cornwalli hertsoginna tiitli. Nüüd sahistatakse, et kui Charles troonile tõuseb, võib ta Camillast lausa kuninganna teha. 

Samal teemal

04.05.2019
Hertsoginna Camilla silmapilgutus fotograafidele sai internetisensatsiooniks
16.01.2019
Camilla hoiatab noori naisi põrgupiinu põhjustava trendi eest
24.08.2018
Printsess Dianat lahanud patoloog: üks asi võinuks tema elu päästa!
20.03.2018
Otsustatud: prints Charlesist saab tulevikus Rahvaste Ühenduse juht