Inimesed

FOTOD | "Naabrist paremas" lähevad võistlustulle hipsterid, Tinderi-paar, kalevipoeg ja Soome piiga ning Saare kärgpere (6)

Katharina Toomemets, 21. märts 2018, 14:14
Rasmus ja ElinaFoto: Kalev Lilleorg/TV3
Aeg on taas teritada kirved ja kätte haarata haamrid! Sea end valmis tõeliseks lahinguks, sest võistlus parima korteri nimel pole enam kaugel. Peagi on TV3 ekraanil taas saade "Naabrist parem", milles osalevatel perekondadel on vaid üks ülesanne – ehitada endale unelmate kodu ja teha seda paremini kui nende naabrid! 

Saadet juhivad taas Keili Sükijainen ja Alari Kivisaar, võistlustulle läheb aga neli perekonda, kellega nüüd lähemalt tuttavaks saame. 

Nunnud hipserid Helen ja Karl-Sander:

Karl- Sander ja HelenFoto: Kalev Lilleorg/TV3

Samal teemal

Karl (23) ja Helen (26) on enda sõnul pealtnäha hipsterid, kuid südamelt lapsemeelsed romantikud. Kuid on kindel, et üks ei välista teist. Nende igapäevaelu täidavad muusika ja kunst. Perekonnas, kus mõlemad abikaasad on haritud lauljad ja nädalavahetusti esinetakse oma bändiga pidudel ja lokaalides, ilmselt muudmoodi ei saakski. Karl õpetab muusikat Rae Huvialakoolis, Helenil on EKAs käsil aksessuaari- ja köitedisaini eriala. Nad vajavad endale unistuste kodu, sest elavad praegu koos mehe vanemate juures. Tagasihoidlikult andekad noored end veel naabrist paremaks ei pea, nende unistustes on hoopis nende endi naabrid väga head. “Me oleme õnnelikud, kui meil üldse on naabrid. Kõige parem naaber on see, kellel on palju suhkrut,” ütlevad noored.

Tinderipaar Renate ja Karel

Renate, Karel ja BrandonFoto: Kalev Lilleorg/TV3

Renate (21) ütleb enda kohta, et on üldiselt väga aus inimene ja tunnistab, et on tüdinud lapsega kodus olemisest ning ootab uusi väljakutseid. Küünetehnikuna töötanud neiu on ka lapse kõrvalt sõbrannade käsi kaunistamas käinud, kuid igatseb ellu põnevust, mida oma unistuste kodu kujundamine kindlasti pakub. Renate teiseks emakeeleks eesti keele kõrval on läti keel, kuid praegu elavad ta vanemad hoopis Põhja-Norras.

Digiturundajana töötav Karel (25) hindab kõrgelt ka enese vormis hoidmist ning harib ja treenib end fitnessi vallas. Tema hea välimus on toonud talle ka pakkumisi modellitööks. “Mul oli valida modellikarjääri vahel Milanos või elu Tinderi match-iga Põhja-Norra mägedes. Best decision ever…” rõõmustab Karel. “Minu elukaaslane ei ole kohe kindlasti tüüpiline Eesti mees. Kareli puhul on tegemist iga naise unistuste mehega,” arvab Renate. Oma väikest perekonda ja aastast poega Brandonit väärtustavad noored üle kõige.

Kalevipoeg Rasmus ja Soome piiga Elina

Rasmus ja ElinaFoto: Kalev Lilleorg/TV3

Koos tegelevad Rasmus ja Elina spordiga ning on igal hetkel valmis võistlushimuliselt ka teineteise vastu astuma. Nende eriline tugevus tuleb paari sõnul välja just pingeolukordades, kus suudetakse hoolimata kõigest säilitada selge mõtlemine. Teistest naabritest paremad plaanitakse olla tänu oma selgele visioonile, mida viiakse ellu nii, nagu paljud teised seda ilmselt teha ei julgeks.

Tugev kärgpere Ardo ja Siret

Siret ja ArdoFoto: Kalev Lilleorg/TV3

Lahutatud paaril Ardol (39) ja Siretil (35) on kahe peale kokku neli last, kellest noorim on seitsmeaastane ja vanim 17aastane. Nende elu on omamoodi nagu põnev matemaatikaülesanne, sest Siretil on isiklikke lapsi kaks, Ardol aga kolm.

Ardo ütlebki enda kohta pidevalt, et tema elu märksõnaks ja keskmiseks nimeks on “keeruline”. “Mulle meeldib mõelda suurelt, kuid minu analüüsimisoskuse ja järjekindluse juures tähendab see  tihtipeale seda, et soovitud ja heale tulemusele jõudmine tundub kõrvalseisja jaoks keeruline - olgugi, et lõpptulemus sai õigem,” ütleb mees.  Samas on ta kindel, et kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab. Mõlemad paarilised arvavad, et võivad olla nii tüütult põhjalikud kui põhjalikult tüütud. “Olen saaremaist kangust täis naine, kelle järjekindlusest ja eesmärkidele pühendumise kunstist võiks tõenäoliselt nii mõnigi kahte last kasvatav ema eeskuju võtta. Ma ei ole allaandja ning leian lahendused olukordadele, mis minu teotahte ja elu nautimise kaugele ebamugavustsooni servale viivad,” ütleb Siret.

Kuigi saates tegutsevad nad ühtse meeskonnana, et luua perele Tallinna pesa, kus kõik saaksid vajadusel käia, on nende abielu juba aasta aega lahutatud. “Oleme naabrist paremad, sest me ei karda väljakutseid - need rikastavad ja teevad meid tugevamateks,” võtab Siret paari loomuse lihtsalt kokku.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee