Tele

“Radar” TÄNA | Jevgeni Ossinovski: erakonna juhtimine on tõsiselt tervist kahjustav töö (3)

Televeeb, 20. märts 2018 15:29
Jevgeni Ossinovski saates "Radar"Foto: Kanal 2
Igal hommikul võtab Sotside esimees Jevgeni Ossinovski lahti eesti meediaväljaanded ja teeb seda teatud ärevusega südames. “Kõigepealt vaatad, kas sinu või sinu töö kohta on kirjutatud midagi kriitilist, millele peaks vastama. Lisaks loed täpselt samasuguse pilguga tegelikult kõike seda, mida tervikuna meeskonna kohta kirjutatakse.”

Ajal, mil sotside siseleerist on Hannes Hanso kõva häälega välja öelnud, et võiks kaaluda erakonna esimehe vahetust, uuris "Radar" Jevgeni Ossinovskilt, miks ta tahab olla erakonna esimees. Seda enam, et erakonna esimehena tuleb tal väga palju käia valijatega kohtumas ja see on töö, mida tegelikult tuleb teha pere arvelt. Jevgeni Ossinovski peres kasvab kaks väikest last - Artus (3,4) ja Marta (1,4).

Samal teemal

“Rahvaga kohtumist ei maksa üldse naeruvääristada,” räägib Ossinovski. “See on valimiskontekstis tõhus.” Seda on näha olnud ka Keskerakonna häälte summa pealt, kes on seni olnud kõige aktiivsemad valijatega kohtujad. Haridusminister Mailis Reps vuhib praegugi mööda koole käia ja ka peaminister Jüri Ratas käib sageli maakondades kohtumas.  

“Erakonna esimehe töö on kurnav ja karm,” ütleb Ossinovski. “Lõpuks sa vastutad ju kõigi eest. See on tõsiselt tervist kahjustav. Aga ma tunnen, et mul on midagi ühiskondlikus pildis anda. Ma arvan, et mingeid asju tuleks teha teist moodi. Ja teiseks: poliitikas on teatud poliitilise avanemise aknad. Võimaluste aknad. Ja nad üldiselt avanevad ainult üks kord. Seda võimalust, et ma praegu ei võta ja vaataks viie aasta pärast, seda ei ole. Ja ma olen eelistanud seda võimalust kasutada.”

Tänases "Radaris" kell 20 räägib tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski sotside positsioonist valitsusest ja sellest, miks on sotsidest saanud erakond, kes pidevalt IRLi lollusi silub.

Samal teemal

07.03.2018
Ossinovski loobub ministritoolist
20.02.2018
Peeter Simm tänases “Radaris” avameelselt alkoholismist: inimest motiveerib loobuma surmahirm
20.02.2018
Eesti kõige targem koer oskab maast münte korjata ja neid omanikule viia