Kuldnõel 2017; Vabalava; TFW; Tallinn Fashion WeekFoto: Alar Truu
Anu Saagim 21. märts 2018 15:42
Eesti rõivadisaini lipulaevu koondav ja kaks korda aastas toimuv Tallinn Fashion Week lennutab 22.-24. märtsil moerahva Kultuurikatlasse. Esmakordselt lisandub aga TFW programmi spetsiaalselt lastemoele keskenduv päev, mis pakub põnevaid inspiratsiooniampse nii suurtele disainisõpradele kui ka pisikestele moepõnnidele.

Vilve Unt kollektsioon Foto: Erlend Staub

Kodumaise moeaasta tippsündmus Tallinn Fashion Week naaseb märtsikuus ja seab end sel kevadel sisse juba varasemalt tuttavasse Kultuurikatla saali. Neljateistkümnes moenädal toimub 22.-24. märtsil ja pakub publikule külluslikku moeassortiid ning toob lisaks Eesti rõivadisainile lavale ka kodumaise lastemoe, mis on koondunud ühele, vaid lastetoodete disainereid ja kaubamärke esitlevale päevale.

“Lastemoe päev on meil mõtteis olnud juba aastaid, sest see osa Eesti moest on viimasel ajal teinud märkimisväärse arenguhüppe,” sõnab Tallinn Fashion Weeki peakorraldaja Anu Kikas. “Kuna ka lastemoe loojad ise soovivad oma loomingut professionaalselt esitleda, siis saimegi asjad nüüd nii kaugele, et võime sel kevadel terve päeva vaid lastele pühendada. See muidugi ei välista, et emad ja vanaemad sel päeval üldse lavale ei tuleks, kuid põhirõhk on siiski lastel ning neile loodud kodumaisetel ja kvaliteetsetel rõivastel.”

Kevadine moenädal saab avalöögi 22. märtsil, mil lavale astuvad River IslandTriinu PungitsBeatriceDiana ArnoTallinn Design House ja Amanjeda by Katrin Kuldma. TFW teisel päeval ehk 23. märtsil esitlevad värskeid kollektsioone MontonDiana DenissovaMammu Couture ning ühenduse Embassy of Fashion disainerid Ketlin BachmannAldo Järvsoo ja Riina Põldroos. Moenädala viimasel päeval täitub Kultuurikatel aga mängleva lastemoega ning üles astuvad Mimi DisainDadamoraBebe OrganicAmikiVilve UntKlikkklakk ja Kalamaja Printsess.

Tallinn Fashion Weeki piletid on saadaval nii Piletilevis, kui ka üritusel kohapeal. Kevadise moenädala esitlejaks on River Island ning ürituse toimumisele aitavad kaasa Kaubamaja, Goldtime, DHL, Kevin.Murphy, Sokos Hotel, Valge Klaar, Oriflame, RGB, Kultuurikatel ja Torres. TFW`i ametlik meediapartner on Õhtuleht. 

Kokomo kollektsioon; TFW; sügis 2017 Foto: Anete Palmik

Tallinn Fashion Weeki programm:

Neljapäev 22.03
18.00 River Island, Triinu Pungits
19.30 Beatrice, Diana Arno
21.00 Tallinn Design House, Amanjeda by Katrin Kuldma

Reede 23.03
18.00 Monton
19.30 Diana Denissova, Mammu Couture
21.00 Embassy of Fashion: Ketlin Bachmann, Aldo Järvsoo, Riina Põldroos

Laupäev 24.03
16.00 Mimi Disain, Dadamora
17.30 Bebe Organic, Amiki, Vilve Unt
19.00 Klikkklakk, Kalamaja Printsess