Inimesed

TOP 10 | Armastus ei küsi vanust ehk Maarjamaa muusikud, kellel kallimaga üle kümne aasta vanusevahet (143)

Jaanika Vilipo, 14. märts 2018, 14:01
Erich KriegerFoto: Arno Saar
Armastusel ei ole piire ega vanust. Nii on mitmed Eesti tuntud muusikud enda õnne leidnud just palju noorema või vanema kaaslase kõrvalt. Allolevalt toome teieni paarid, kelle armuleek põleb eredalt vaatamata suurele vanusevahele.


Ivo Uukkivi ja Mari-Liis Lill:
52aastane näitleja ja laulja Ivo Uukkivi on kooselu nautinud endast 18 aastat noorema Draamateatri näitlejanna Mari-Liis Lillega ligi kümme aastat. Kuigi paar ei ole enda armastuseliitu ametlikuks teinud, õitseb noorte armastus kui kevadine lill. Ivo ja Mari-Liisi suhe sai avalikuks, kui nad naasid 2008. aastal ühiselt lõunamaareisilt vahemaandumisega Leedu pealinnas Vilniuses. Kooselust on sündinud kaks last. Poeg Uku Kutt sündis 23. juunil 2011. aastal. Pere pesamuna nägi ilmavalgust aasta alguses. 

Ivo Uukkivi, Mari-Liis LillFoto: Erlend ŠtaubElina Nechayeva ja David Pärnamets: Hurmav lauljanna rääkis mitmes intervjuus enda suurest armastusest, kuid hoidis nime viimase hetkeni vaka all. "Eesti laul" võit tõi vaatajate ette esimest korda ka 26aastase lauljatari südameprintsi, kelleks on ärimees ja ettevõtja, 41aastane David Pärnamets. Mees on LP-le antud intervjuus rääkinud, et tema jaoks 15 aastat vanusevahet on igati mõistlik "Teame ju kõik, et naine on oma arengus aastaid omavanustest meestest ees. Eriti veel, kui naine on lõpetanud prantsuse lütseumi, tal on magistrikraad ja tema huvid on kunst, raamatud ja filosoofia," on David rääkinud. 

David Pärnamets, Elina NechayevaFoto: Erlend Štaub

Samal teemal

Evelin Samuel-Randvere ja Johan Randevere: Muusikutepaar kohtus esmakordselt neli aastat tagasi Padisel vabaõhukontserdil, kus mõlemad esinesid – Evelin laulja ja Johan pianistina. "Esmakohtumisest läks veel tükk maad aega, enne kui suhe sügavamad toonid võttis," on Evelin Õhtulehele antud intervjuus lausunud. Noor Muusik 2014 tiitliga pärjatud andekas pianist Johan ja ajakirjandusvaldkonnas tegutsev laulja Evelin tegid enda armastuseliidu ametlikuks 2016. aasta suvel. Kuigi paari vanusevahe on 15 aastat, ei pea muusikud seda takistuseks. "Ega ma vanustest eriti aru ei saanud ega saa siiani. Mul polnud aimugi, kui vana Evelin meie kohtudes oli," on Johan intervjuus LP-le öelnud. "Ma ei teadvusta endale selliseid asju. Oluline on ju inimene ise," leiab mees. 

Evelin Samuel-Randvere, Johan Randvere Foto: Martin Ahven

Toomas ja Inga Lunge: Ansambel Justament laulja kohtus näitlejanna Inga Lungega (neiupõlvenimega: Proode) aastal 2009. Tol ajal oli Toomas veel suhtes näitlejatari Katrin Pärnaga. 
53aastane mees on lausunud ajakirja Eesti Naine kaante vahel, et Inga võlus teda juba esimesel kohtumisel. 18 aastat Toomasest noorem Inga Lunge on aastaid tagasi ajakirjale Naised lausud kuldsed sõnad, et ei ole enda kõrvale kedagi valinud vanuse, usuline kuuluvuse või teab milliste eelistuste järgi ning on arvamusel, et tänapäeva ühiskonnas elatakse igatepidi koos, sõltumata vanusest. Toomas ja Inga abiellusid 2012. aasta veebruaris. Kuu hiljem nägi ilmavalgust paari esiklaps Nora Ann. 

Inga Lunge, Toomas LungeFoto: Aldo Luud

Tanel Padar ja Lauren Villmann: Eesti esirokkari pilvituna näiv viieaastane suhe Kristel Mardisooga sai ootamatu lõpu möödunud aasta septembris, kui selgus, et naine on olnud salajases abielus 1999. aastal mõrvatud ärimehe Mait Metsamaa poja Andreas Metsamaaga. Taneli poissmehepõli jäi aga üürikeseks: juba novembris säras muusiku käevangus uus pruut. Mees ilmus novembris Saku Suurhallis toimunud Anett Kontaveidi ja Kaia Kanepi tennisematšile noorukese siresäärega 21aastase Tartu Ülikooli juuratudengi ja modell Lauren Villmanniga. Kauni paari vanusevahe on 16 aastat. 

Lauren Villmann, Tanel PadarFoto: Erlend Štaub
Mait Maltis peregaFoto: AIVAR KULLAMAA

Tõnis Mägi ja Kärt Johanson: 69aastane laulja ja laulukirjutaja abiellus neljandat korda 2001. aastal endast 23 aastat noorema laulja ja näitleja Kärt Johansoniga. 1999. aastal nägi ilmavalgust paari esiklaps tütar Liidia ja 2004. aastal sündis perre tütar Mirt. 

Tõnis Mägi, Kärt JohansonFoto: Tiina Kõrtsini

Mihkel ja Polina Mattisen: 41aastane muusik ja tänavuse "Eesti laulu" võidulaulu "La Forza" üks autoritest abiellus 2016. aastal endast 14 aastat noorema personaaltreeneri Polinaga Indoneesias. Paari esiklaps, tütar Emilia, nägi ilmavalgust 2013. aasta juunis. 

Mihkel Mattisen, Polina MattisenFoto: Erlend Štaub

Mihkel ja Liina Raud: Telenägu ja muusik kohtas oma tulevast abikaasat 2006. aastal saates "Eesti otsib superstaari". Tollal juuksuriametit pidanud Liina Raud (neiupõlvenimega Vahter) osales talendisaate esimesel hooajal.
2012. aastal nähti Mihklit ja Liinat tihti avalikes kohtades koos liikumas. Kuigi noored tollal ühistest "projektidest" ei maininud, säras 2013. märtsis «Kolmeraua» saates Mihkel Raua sõrmusesõrmes kuldne rõngas. Paari vanusevahe on 19 aastat. Hetkel elab perekond Raud Californias. 2013. aastal nägi ilmavalgust paari esiklaps Mirjam. Kaks aastat hiljem sündis perre poeg Joosep. Liina on rääkinud, et just Mihkli elukogemus oli see, mis mehe poole tõmbas ja suur vanusevahe pole naise meelest kunagi probleemiks olnud. 

Mihkel Raud ja Liina RaudFoto: Kristjan Lepp

Siim Rikker ja Evelin Ilves: Endist esileedit Evelin Ilves ja lõõtspillimängijat Siim Rikkerit hakati omavahel seostama juba mitu aastat tagasi. Siiski on Evelin ja Siim oma suhte teemadel rääkinud alles hiljuti. Siimul ja Evelinil on 15 aastat vanusevahet. "Aasia kultuurides austatakse eakaid naisi ja peetakse neid isegi ilusamaks kui noori. Sest ilu ei ole kortsude puudumine, vaid su silmist kiirgav elukogemus. Vanusevahe on inimeste peas kinni. Miks peaks see üldse probleem olema?" on Evelin Ilves öelnud. Nad on öelnud, et abielluda nad ei kavatse, sest on juba mõlemad abielus olnud.

Evelin Ilves ja Siim RikkerFoto: TEET MALSROOS

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee