Saund

Orelipoiss: mul oli kaheksa aastat plaat pooleli, enne kui arugi sain (1)

Raivo Rauts, 10. märts 2018 00:01
MUHE MINIMALIST: Türilt pärit muusik, luuletaja ja humoristlike laulusõnade meister Jaan Pehk (42) on kaasa löönud enam kui kümnes ansamblis, nende seas Claire's Birthday, Koer, Köök, Eliit ja Kõrsikud. Sooloartistina kasutab ta nime Orelipoiss. Oma lakooniliste ja naivistlike laulude kohta ütleb Pehk, et talle istub minimalism.Foto: Stanislav Moškov

„Eelmise aasta sügisel tundus, et nüüd vist võiks olemasolevad lood üle kuulata ja ehk võimalikule plaadile mõelda,“ lausub Jaan Pehk ehk Orelipoiss, kelle kolmandale sooloalbumile jõudsid kümne pika aasta jooksul salvestatud lood.

Plaadile, kust leiab aastail 2007–2017 Türil, Tartus ja Tallinnas salvestatud 29 pala, on panuse andnud tõeline kahurvägi. Vaiko Eplik on aidanud arranžeerija, salvestaja ja plaadi toimetajana. Laulutekstid on pärit nii Contralt, Olavi Ruitlaselt, (:)kivisildnikult, Veiko Märkalt kui ka Johannes Vares-Barbaruselt. Laulude kirjutamisel ja esitamisel on kaasa löönud kümmekond nime ning hulk laululapsi.

Sinu uuel albumil „Sünnipäev“ osaleb niivõrd palju inimesi – kas võib öelda, et see plaat on olnud siiani sinu kõige töömahukam? 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

01.12.2018
VIDEO | Jaan Pehk meisterdas lõõtspilli: raske on teda kätte võtta, kogu aeg imetlen teda
05.05.2018
GALERII | Kosmikud: viskasime Orelipoisi bändist välja, sest ta laulab nii vaikselt
30.04.2018
Reedel esinevad klubis Factory Kosmikud ja Orelipoiss
18.07.2017
SÕBRAD JAANID – Jaan Tätte Vilsandi kodus ootab Jaan Pehki lausa oma tuba ja voodi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee