Tallinn Music Weeki juubelifestivali tutvustusüritus Foto: Martin Ahven
Terttu Jazepov 8. märts 2018 21:13
2.–8. aprillini toimuva Tallinn Music Weeki juubeliaasta raames tutvustati Telliskivi loomelinnakus tänavust programmi ning tutvustati uusi projekte. Sõna said lisaks peakorraldaja Helen Sildnale ka Telia kommunikatsioonijuht Katrin Isotamm, keskkonnaministeeriumi asekantsler Ado Lõhmus ning Luminor Eesti turundusjuht Mirjam Mikkin.

Tänavuse festivali üheks põhiteemaks on inimkeskne linn. Oluline uuendus toimub ka TMW konverentsides: kui siiani on tegu olnud peamiselt muusikakeskse üritusega, siis sel aastal on teemadeks lisaks ülalmainitule veel disain-mõtlemine, uus majandus ehk new economy ning igat tüüpi innovatsioon. Konverents kolib Kultuurikatlasse ja sellest võiks Silda sõnul saada regiooni üks juhtivad progressiivseid ettevõtluskonverentse.

Teise uuendusena kutsutakse sel aastal TMW raames Narva Tallinnasse külla. See jõuab nii kunsti- ja muusikaprogrammi kui ka vestlustesse. Samuti toimub septembris festival Station Narva.

Ürituse raames tutvustati ka uut ettevõtet Shiftworks. „Me tahaksime astuda sammu kaugemale Tallinn Music Weekist, kasutada oskust töötada väga erinevate distsipliinidega ning jõuda selleni, et inimesed hakkaksid samast küsimusest nägema erinevaid tahke,” räägib Helen Sildna uue projekti eesmärgist.

Põnevatest muusikalistest uudistest toimub Rotermanni parklas maa-alune reiv, Hall taasavab TMW ajaks oma uksed ning KuKu klubis leiab aset kunsti, popi ja uue elektroonika maraton nimega Cryptomarket. Lisaks on nüüdseks teada, et piduliku avakontserdiga liitub ka selleaastane „Eesti laulu” võitja Elina Nechayeva.

Linnaruumi vihjena avaldati, et sel festivalil saab Viru ringist üks strateegilisi punkte. Lisaks on TMW-l plaanis projekt „Peatänav”, millest kujuneb Sildna sõnul järgmise kümnendi üks olulisemaid muutusi Tallinnas.