Film

KÖIDAVAD KA TÄISKASVANUID: multifilmid õpetavad, kuidas olla parem inimene (3)

Henry Linnard, 3. märts 2018 00:01
SEE ÕIGE: Multifilmi „Coco“ peategelane Miguel (paremal) lootis surnuteriigist leida oma vana-vana-vanaisa Ernesto de la Cruzi ning pettus, kui tema esiisaks osutus hoopis Hector (vasakul). Tuli aga välja, et de la Cruzi edu taga oligi just Hector, kes oli laulude tegelik autor ja kelle de la Cruz mürgitas. „Cocot“ peetakse parima animafilmi Oscari soosikuks.Foto: Pixar

Eelmise aasta kinoedetabelites troonisid Ameerika suurstuudiote animafilmid „Mina, supervaras 3“, „Boss beebi“ ja „Autod 3“. Ning kaugeltki mitte ainult lapsvaatajate arvelt – umbes poole multikate publikust moodustavad täiskasvanud.

„Laste jaoks võib olenevalt vanusest multifilmi võlu piirduda kasvõi sellega, et ta on tore ja värviline. Vanemate jaoks võib seal olla ka hoopis sügavam mõte,“ tõdeb animatsioonide dubleerimist korraldav Jette Karmin.

Võtame näiteks hiljaaegu kinodes jooksnud animaloo „Ferdinand“. Väiksem vaataja näeb eelkõige sõbraliku härja ja tema semude seiklust selle nimel, et pääseda härjavõitlusareenilt ja mitte söödud saada. Suurem vaataja näeb ka lugu sellest, kuidas massist eristujal on raske elus oma kohta leida, kuid tal tuleks siiski endale kindlaks jääda.  

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29.03.2018
Vikerraadio toimetaja Kadri Tiisel: „Anu Lambi puhul on imeline, kuidas ta annab ainult häälega edasi karakteri olemust.“
10.01.2018
KULDGLOOBUSE PÄLVINUD FILM „COCO“ SÜNDIS LÄBI RASKUSTE: „Meil polnud midagi. Ainult tühi paber.“
04.01.2018
ARVUSTUS | Animafilm „Coco“ võib olla Pixari parim film eales

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee