Inimesed

Maailma rahanduses on tulekahju kustutatud bensiiniga, kollapsi ärahoidmiseks ei ole isegi mitte teoreetilist võimalust

Majandusmaag Alar Tamming: elu jääb alles ning ma loodan, et ka inimene (153)

Sirje Presnal, 2. märts 2018 00:04
ÕNNE VALEM: „Õnn ei ole see, kui sa saad, mida tahad, vaid see, kui lepid sellega, mis sul on,“ ütleb Alar Tamming. „Inimestel on ettekujutus, et kui oleks miljonär, siis oleks probleemid lahendatud. Lahendatud on siis vaid üks probleem – rahaküsimus. Muud probleemid on täpselt samad, ja vähe sellest, et samad, nad võivad olla teravamaltki üleval.“Foto: Robin Roots
Isehakanud filosoof ja elu üle mõtiskleja Alar Tamming istub kohvikulaua taga ja vitsutab kaerahelbeputru. Ümmarguste prillide taga kaval triksteripilk, kuulutab ta lähenevat kaost: kümne aasta jooksul kukub kokku maailma rahandussüsteem ning hiljemalt selle sajandi lõpuks kogu Lääne tsivilisatsioon. Tal on tõsi taga – see olevat objektiivne paratamatus. Ent Tamming esitab oma tumedavärvilist prognoosi nii muhedas vormis, et jääb mulje, nagu ootaks meid ees lõbus väljasõit.

Kulla müügiga tegeleva firma, ASi Tavid üks omanikke Alar Tamming on end viimasel ajal aktiivsest ärist tagasi tõmmanud – raha pärast ta selles elus muretsema ei pea, seepärast hankis ta tehnoloogidiplomi kõrvale psühholoogia teadusmagistri oma ning tegeleb nüüd peamiselt vaimsete rikkuste kogumisega. Tammingu sõnul on see igati loomulik protsess.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

21.08.2018
Teadvuseuurija Alar Tamming: „Psühhedeelikumid muutuvad tulevikus ravimiteks.”
21.08.2018
Psühhiaater Jüri Ennet: kui psühhedeelikumidel oleks potentsiaali ravida, müüksid ravimifirmad neid juba ammu
13.08.2013
Kullasära ei tuhmu. Vähemalt Tavidi klientide jaoks
08.01.2011
Kullaärimees ennustab rahale kadu