Üritused

KUULA JA VAATA, millise euroloo valisid endale lõunanaabrid lätlased! (3)

Ohtuleht.ee, 1. märts 2018 14:38
Laura Rizzotto "Funny Girl"Foto: kaader videost
Lätlased valisid ära oma euroloo 24. veebruaril, samal ajal, kui Eestis suur sünnipäeva pidu oli. Lõunanaabrid saadavad tänavu Eurovisionile lauljatar Laura Rizzotto looga "Funny Girl", vahendab Eurovision tv.

Eurolaul valiti konkursiga "Supernova 2018" ning "Funny Girl" edastas 20 teist valikus olnud lugu. Võitja selgitati välja rahvahääletuse ja žürii arvamuse tulemusena.

Rizzotto debüütalbum pealkirjaga "Made in Rio" ilmus 2011. aastal, tema teine lühialbum ilmus möödunud aastal. 2018. aastal peaks avalikkuseni jõudma ka neiu järgmine muusikaprojekt, mis on pühendatud tema Läti päritolule. 

Soomlased valivad endale euroloo lauljatari Saara Alto kolme loo seast. Soome teeb nõnda esimest korda - et valitakse välja artist, kes neid Eurovisioonil esindab - ilma võistlust korraldamata. Valik Aalto lugude vahel langetatakse televaatajate ja žürii ühisel koostööl. 

Aalto esitab oma kolm laulu 3. märtsil Eespos Metro Arenal ning siis valitakse, milline lauljanna kolmest loost lauluvõistlusele läheb.

Eesti valib omale euroloo juba tuleval laupäeval, 3. märtsil. Eurovision toimub sel aastal Portugalis, Lissabonis. Poolfinaalid toimuvad 8. ja 10. mail ning suur finaal 12. mail.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee