Saund

KUULA | Tuuli Ranna ja Kristel Aaslaiu duo Öed avaldas esimese singli (12)

Terttu Jazepov, 1. märts 2018 12:09
ÖedFoto: Liina Notta
Tuuli Rand ja Kristel Aaslaid avaldasid uue muusikalise duo Öed alt singli “Ära käpi mind”.

Saaremaa päritolu lauljate Tuuli Ranna ja Kristel Aaslaiu duos Öed on ühinenud eriline saare essents. Täna ilmus nende esimene singel “Ära käpi mind”. Öed laulavad eesti keeles ja idee sündis eelkõige sõprusest ning ühisest muusikalisest seotusest.

Samal teemal

Tuuli (ka artistinimega Windy Beach) ja Kristel - kui nende saare naiste jõud ja nali ühte tuppa panna, tekib vali naer ning lendab ilutulestiku sädemeid. Muusika seob naisi juba üle kümne aasta, samuti tugev sõprus: “Oleme nii kaua sõbrad olnud ja muusikat koos teinud, lauldes erinevates bändides ja projektides. Nii tunduski teha loogiline samm - luua midagi päriselt koos. Ja sündis “Öed”,” räägivad lauljad.

Öed eestikeelne lüürika on julge ja konkreetne, ent pingevaba. Et oleks endal ja teistel lõbus, luuakse tantsitavat ja suhestutavat muusikat ning võetakse asja kergelt. Singli “Ära käpi mind” taust on ühelt poolt tõsine, teisalt soodustab aga kergemalt asjadele lähenema.

“Saime stuudios kokku, rääkisime niisama elust ja olust kuni jõudsime aruteluga Weinsteini ja #metoo teemani. Peale mida tuli juba ülejäänud väga loomulikult. Iga naine oskab end antud looga seostada, ja oleme ausad, kes meist ei oleks klubis tundud "Ou, viitsid, ära käpi mind" tunnet?,” kommenteerib Tuuli. Kristeli jaoks on hea alati säilitada huumor: “Meie väljendus antud loos soodustab end mitte liiga tõsiselt võtma. Ehk siis “heatuju” lähenemine mitte nii “heatuju” teemale. Ka halbades olukordades tuleb suuta natuke naerda,” lisab Kristel.

Öed esimene singel “Ära käpi mind” on tänasest kuulatav enamikes digikanalites.

 

Samal teemal

04.06.2018
Ansambel Öed teeb esimese suure kontserdi: anname endast 10000%
09.01.2018
Kristel Aaslaid meenutas „Eesti laulu“: hammustasin liiga suure tüki ja lahkusin lavalt nuttes
04.01.2018
Kristel Aaslaid „Eesti laulu“ juhtimisest: muid rolle on siin juba proovitud, mine tea, järgmine aasta peaks ehk operaatoriks kandideerima!
14.11.2017
Kristel Aaslaiu nipid: kuidas uuel aastal raha säästa?