Filmikunstnik Halja KlaarFoto: TV3
Televeeb 28. veebruar 2018 15:59
Filmikunstnik Halja Klaar, kelle asemel presidendikantselei EV100 vastuvõtule hoopis vale inimese kutsus, ütleb, et tema meelest jättis teatri NO99 vabariigi aastapäeva kontsert soovida. Oma elu jooksul mitmete filmide loomises osalenud Klaari sõnul oleks pidupäeval pidanud kontserdis rohkem helgust olema.

"Igatahes mulle eriti ei meeldinud, ma võin öelda, sest ma olen ikka filmitegija ja ma olen nii palju näinud, kuidas monteeritakse filme kokku ja jättis jah, soovida, kahjuks," kommenteerib naine. 

"Mina kujutasin ette, et see on muusikaline tagasivaade Eesti teele, kuidas Eesti on jõudnud 100 aastani. Ma oleks kasutanud väga vana muusikat, ma oleks kasutanud neid vanu meistreid, kes kunagi Peterburis õppisid. Oleksin valinud helge muusika ja siis näidanud ilusat Eesti maastikku ja Eesti merd, seda rasket sõjaaega. Võib-olla oleks näidanud, kuidas meri mühiseb, kivide vahel vesi voolab ja helidega seda edasi andnud. Ernesaksa „Tormide randa“ oleks võib-olla kasutanud," räägib ta sellest, kuidas tema EV100 jaoks filmi oleks teinud. 

Klaari sõnul oleks pidanud aastapäeval rääkima kannatustest ja tragöödiast taktitundeliselt, et mitte pidupäeval ikkagi halb näidata. „Minu meelest see jäi puudu," sõnab ta.

Samal teemal

Kommentaarid  (25)

Tore! 1. märts 2018 20:35
Inimlik eksitus,,,,,, 1. märts 2018 11:36
Ma vaga loodan,et need inimesed.keda presidendi kantselei ekslikult peole kutsus ei saa mega arvet.Kui lugeda kommentaare,siis enamus on monitavad.Need inimesed peaksid saama riigilt rahalise kompensatsiooni ja kirjaliku vabanduse.Eesti inimesed ,hoidke kokku ja voidelge uksteise eest.Kunagi ei voi olla kindel,et jargmine ohver ei ole Sa ise.Eesti valitsus ei hooli oma rahvast.Sellele presidendile tundub meeleparasem olema sisserandajad.mida ta ka oma kones mainib.Eestit saab veel paasta,kui see valitsus koos presidendiga tagandada.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS