Inimesed

Vaata otsesaadet "Puuduta mind!" neljapäeviti kell 18 Õhtulehe Facebookis ja veebis

VIDEO | „Puuduta mind!“ 15. saade | Külas käis energiamees, kes ammutab energiat otse kõiksusest (16)

Anu Saagim | Video: Tatjana Iljina, 2. märts 2018 08:52
Sirje Presna; Kalju Paldis; Anu Saagim
Igal neljapäeval kell 18 kostitame sind põneva veebisaatega „Puuduta mind!“, kus külalisteks on nõiad, šamaanid, ravitsejad, ufoloogid, haldjad, elukunstnikud, teadlased, koolitajad ja paljud teised põnevad persoonid. Müstilistele teemadele spetsialiseerunud Õhtulehe ajakirjaniku Sirje Presnali ja Õhtulehe veebi loovjuhi Anu Saagimi seekordseks külaliseks on geobioloog-nõustaja Kalju Paldis ehk energiamees, kes ammutab energiat otse kõiksusest. 

Kuna pool Eestimaad on haige ja loppis, siis mõtlesime, et täna võiks alustada saadet sellest, et küsida teadjamehelt, mis värk on. Miks kõik haiged, väsinud ja vaevatud on? Maarjamaa vallutanud stressist ja depressioonist rääkimata. Kalju Paldisega räägimegi sellest, kuidas oma energiataset hoida. Vahel on halva enesetunde põhjuseks hoopis see, et meie koju on kinni jäänud mingid vanad energiad. Kuidas ise oma kodu puhastada? Muuseas, ka veesoonte peal magamine pidi negatiivselt mõjuma. Kuidas määrata veesooni meie kodu all ja kuidas nende mõjusid vähendada? 

Samal teemal


Paremini sobiks Kaljule ehk hoopis nimi energomees, sest ka oma interneti kodulehel (www.energoman.ee) pärjab mees end sama tiitliga

Teemal energoinformatsioon ja infoväljad võib ta mvestelda kümneid tunde järjest. Osa ta loenguid vältabki kümme tundi. Just infovoolu kaudu, mida mees näeb energeetiliselt voolamas, aitab ta neid, kes abi  otsivad. Peale loengute (neid annab ta bioenergia, pendli, infoväljade, enesetervendamise võimaluste teemadel jne) püüab Kalju enesetervendamise  niidiotsi jagada ka individuaalselt. Alles siis, kui keegi temalt nõu küsib, rakendab ta oma nägemisvõime ja loeb infoväljadelt palju huvitavat, mida 
edastada.

"Iga inimene on indiviid ja temale lähenemine ja nõustamine on individuaalne," 
rääkis Kalju kunagi ajakirjale Naised antud intervjuus. "Kuid alati ütlen, et olete ise võimelised end tervendama ja abistama. Mina saan olla ainult nõustaja, et leida teie sisemusest see mõttemaailm või lahendus, mis aitaks teil elus edasi liikuda. Sest põhiravija olete ise. Uskuge, teis on isetervendaja võimed olemas. Jagan, kuidas seda võimalust oleks lihtsam käsitleda."

Ta on proovinud kanaldamist, aga ei soovita mitte kellelgi kinni jääda ühte 
"kanalisse" ehk ühte nõustajasse, vaid kuulata ära erinevad arvamused, tunnetada erinevaid infoväljasid ning talletada enda jaoks üksnes see, mis tundub isiksusele ainuvajalik. Enne vaimsusesse sukeldumist tegeles mees aga hoopis aktiivselt äriga. Mitmest endisest kolleegist ja äripartnerist on tänaseks aga kujunenud tema kliendid.

Kalju oli juba lapsena nägija

Kalju sündis Pärnus, kus enne Teist maailmasõda kohtusid ta ema ja isa. Isa oli saksa sõjaväes ning enne sõjatandri laienemist plaanis põgeneda Rootsi, aga ema oli vastu ja soovis jääda Eestisse, juhtugu mis iganes. Siis seadis saatus isa elu keerdkäike nii, et mees sattus sõjakeerises hoopis Siberisse. Ema oli Eestis ja ootas isa truult tagasi 18 aastat, kuni oodatu saabuski.

1960 sündis Kalju. Juba lapsena nägi ta energiaväljasid, erinevate kohtade 
energeetikaid - võimed olid talle kaasa sündinud. Kuid vanematega ei vestelnud iseäralike omadustega poeg oma nägemustest eales. Ta ei osanud ise neile küsimustele vastuseid saada. Kas teda oleks sel momendil mõistetudki? Kui ema suri, ei teadnud ta poja võimetest midagi. Üksnes isa sai vanast peast Kalju tõelisest olemusest aimu.

"Usun, et kõik lapsed sünnivad puhta infoväljaga, vabade hingedena," räägib ta oma ilmaletuleku taustaks. "Me tuleme siia maailma ilma riiete ja eelarvamusteta. Pannes selga riided, hakkame tunnetama, et meid hakatakse juhendama, antakse omapoolne arvamus, mis meile sobib ja missugused peaksime olema, mida meilt oodatakse ja kuidas peame käituma ja asju nägema."

Laps ei oska valetada, ta räägib seda, mida näeb

Sageli näevad lapsed paralleelmaailmasid, usub Kalju. "Laps ei oska fantaseerida, ta näeb tõelist olemust, mis meie ümber toimub. Tema vaatab meile alt üles ja arvab, et meie, täiskasvanud, näeme ja tunnetame sama. Kahjuks oleme minetanud need teadmised, me osaleme selles rollimängus, mida pakub ühiskond. Olles enda arvamuse kohaselt targad, hakkame oma mõtteid lapsele peale suruma. Muidugi laps usub, et ema ja isa on targad ja teavad igale küsimusele vastust. Aga vanemad suruvad lapse mina 
maha, kuid nii surutakse ka maha ta informatsiooniväljad."

Kalju usub, et tuli Maa peale vaba tahte alusel õppima. Kooli ajal oli ta see, kes 
nõukaaja korrale, pioneerikommetele ja piirangutele vastu astus. Oma 
protestivaimu julge avaldamise tõttu tuli mehel suunduda keskkoolist õhtukooli. 
Ta on õppinud ehitusmeheks, kuid töötas ehitajana lühikest aega. Aastaid 
tegutses Kalju edukalt äris. Alles seitse-kaheksa aastat tagasi otsustas ta 
lapsepõlves avaldunud võimed "üles kaevata".

Osaliselt tingis vaimsele teele asumise terviseprobleem, millest Kalju keeldub rääkimast, uskudes, et haigused, millega on tehtud lõpparve, ei vaja meelde tuletamist. Infoväljadega suheldes tasub panustada sellele, mis aitab iseendale helgemat tulevikku luua. "Tuleviku loob igaüks ise," kinnitab mees. "Tulevik, olevik ja minevik on paralleelselt liikuvad maailmad."


Võõrenergiate kehast väljaajamine

Kaljul on rääkida tööga seoses palju huvitavaid ja õpetlikke lugusid. Näiteks lugu Eestis elavast venelannast, kelle mees tegeleb tervendamisega. Naisele tuli külla Venemaa sõbranna, kel oli probleeme psüühilise tervisega. Ühiselt võeti ette sõbranna tervendamise katse. Naine pandi pikali ja venelannal tuli hoida sõbranna jalgadest, samal ajal kui mees koos püha ikooniga pead tervendas. Sõbranna karjus kogu protseduuri ajal lõvi moodi, temast väljusid võõrenergiad ning psüühiline probleem taandus.

"Võõrenergia on peidus paljude inimeste sees, kel psüühilisi probleeme. Öeldakse, et hing on haige, vaim on haige. Kui võõrenergia ei soovi kehast väljuda, hakkab inimene teisi kartma, tahab pidevalt magada ja surub end kusagile nurka. Ta elab oma kinnises ja suletud maailmas," selgitab Kalju.

Külla tulnud sõbrannale tehti puhastus. Kuid osa selle naise võõrenergiast liikus venelanna kehasse, kes hoidis puhastamise ajal kinni ta jalgadest. Kuna mehel oli kaitse peal (ta käes oli ikoon), kuid ta unustas oma naisele kaitse peale panna, juhtus see, et poole aasta pärast haigestus venelanna samasse psüühilise haiguse vormi, milles enne oli olnud sõbranna. Sõbranna aga sai terveks. Appi kutsuti Kalju, kes võttis ette rituaalse küünaldega puhastamise protsessi. 

Tervendamisprotseduuril osalenud venelanna sai tervise tagasi. Kalju räägib 
selle loo, et tervendamisega tegelevad inimesed ei unustaks endale kaitset peale panna. "Kindlasti on tähtis kaitse mahavõtmine, väga tihti sellest toimingust inimestele ei räägita. Kui lisada mitmeid kaitseid ja eelmist ei kustutata, kaotab inimene oma loomuliku kehatunnetuse ega saa aru, mis teda pidevalt häirib ja segab."

Kalju selgitab tagamaad: "Juba Muinas-Eestis osati elada loodusega kooskõlas ja harmoonias. Kuulati looduse hääli, vaadati läbi jõuväljade, mida pakuvad meile elav loodus, puud, põõsad, taimed või kivid. Kõik uskusid ja teadsid, et meie ümber on elav. Jagati üksteisele kõiki võimalusi. See uskumus on tugevalt salvestunud meie emakese maa energiatesse ja infoväljadesse."

"Alepõllumajanduse ajal tehti lõkkeid põldudele igal kevadel, enne uue seemne külvamist. Lõkkega puhastati põllumajandusmaa infoväljad möödunud aasta infost, olenemata sellest kas maa andis hea või halva saagi. Tähtis oli uue saagi tulemus. Elati olevikus, nüüd ja praegu. Lõkkest saadud puutuhk kasutati mineraalseks väetiseks põllule."

Viimase kahekümne aastaga on Kalju sõnul toimunud väga kiire inimkonna edasiliikumine 

"Inimese aju on arenenud meeletult palju. 20 aastat tagasi oli info 
vastuvõtt hoopis teistsugune. Tänapäeval on info vastuvõtlikkus avardunud, 
inimene näeb kohe tervikut. Aju struktuur muutub kõikidel inimestel korraga. 
Praegu on arvutid üks moodus, kuidas infot edastatakse ja vastu võetakse. Siin aga on osal inimestel oht kaotada iseenda mõtlemine. Kui keegi annab vastuse, kui arvuti teeb inimese eest ära ta töö, siis inimese enda mõtteosa 
väheneb."

Kalju Paldise pendlikoolitus  Foto: Tiina Kõrtsini

Kalju vaatab televiisorit harva ja ei loe raamatuid nii, nagu tavaliselt inimene seda teeb

"Loen seda, mida see raamatu autor soovib öelda oma mentaalse mõttega. Näen informatsiooni, ma ei näe lugeda seda, mida üks inimene on salvestanud paberile. Ta on selle ju vastu võtnud meie ümbert infoväljadelt. Mina saan sellel momendil kohe sama infot, kuidas sellele teemakäsitlusele on lähenetud ja mis võimalused on veel, et seda asja lahti seletada."

Kalju usub, et inimene on võimeline ise kõikidele oma küsimustele vastused saama. Sest kui inimese aju võtab vastu targa ja huvitava küsimuse, siis natuke oodates saab ka sealt targa ja sisutiheda vastuse. "Küsimus esitatakse infoväljadele, oodatakse natuke ning kui on vaja vastuseid, tulevad need alateadvuse kaudu. Küsimus on vastuse teine pool. Kui mul on küsimus, on olemas ka vastus. Elame duaalses maailmas."

Kalju soovitab viisakat pöördumist infoväljade ja kõiksuse poole

"Kas ma võin selle sündmuse või probleemiga tegeleda? See on nagu ukse peale koputamine, me ootame vastust, kas võime siseneda. Kui oleme saanud heakskiitva jaatuse, hakkame seda ülesannet lahendama. Kuid küsides luba, pakutakse meile rohkem. Tihti on meil aega vähe, oleme kärsitud ja tormame, et saada vastus enne õiget aega."

Kalju nõuanne on: "Oota ja sulle pakutakse lahendust. Siis imetleme, kui lihtne see lahendatav ülesanne on. Maailm koosneb lihtsusest, kuid meil pole aega seda märgata, kiirustame ikka kiiremini, kiiremini tähtede poole."  

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee