Tele

Täna "Radaris": salasuitsude ja laiaulatuslike pangapettustega tegelenud Venemaa kuritegelik grupeering teenis Eestis miljoneid (1)

Televeeb, 27. veebruar 2018 14:30
Vene maffia staap EestisFoto: Radar
Salasuitsude ja laiaulatuslike pangapettustega tegelenud Venemaa kuritegelik grupeering teenis Eestis miljoneid ja tegutses sedavõrd läbimõeldult, et ostis siia koguni kinnisvara.

“Rahaliselt 2,17 miljonit, see on päris hea raha,” räägib Lõuna prefektuuri organiseeritud ja raskete kuritegude talituse juht Rain Vosman kurjategijate tuludest. Kusjuures, see summa puudutas vaid ühte osa nende tegevusest ehk piiriülest salasuitsude äri.

Hoopis kavalam oli nende petuskeem, mille orki langesid nii suured pangad kui ka väiksemad laenukontorid ja mobiiltelefonide müüjad. Nimelt kelmitasid grupi liikmed Eesti ettevõtelt suurtes summades välja nii laene kui ka järelmaksukaupa, ega kavatsenudki midagi kunagi tagasi maksta. “Mitte ainult terve Petseri, vaid ka pool Pihkvat kõneleb täna Eestist välja kelmatud iPhone-idega,” ütleb Vosman.

Organiseerituse kõrgtasemest räägib ka see, et oma kriminaalsete operatsioonide paremaks sujumiseks soetati Eestisse ka kinnisvara.

„Radar“ on eetris juba täna õhtul kell 20:00 Kanal2s.

Vaata videost, milline Eestisse ostetud talumaja välja näeb: