GALERII JA NIMEKIRI | Selgusid Eesti filmi- ja teleauhindade nominendid (7)
Filmikategooria nominendid:
PARIM MÄNGUFILM
„Keti lõpp“
„Mehetapja/Süütu/Vari“
„November“
PARIM DOKUMENTAALFILM
„Armastus…“
„Naine pildil“
„Nõukogude hipid“
PARIM ANIMAFILM
"Manivald"
„Maria ja 7 pöialpoissi“
„Miriam järve ääres“
PARIM LÜHIFILM
„Heleni sünnipäev“
„Jää“
„Lembri Uudu“
PARIM NAISNÄITLEJA FILMIS
Maiken Schmidt („Keti lõpp“)
Rea Lest („Mehetapja/Süütu/Vari“)
Rea Lest („November“)
PARIM MEESNÄITLEJA FILMIS
Jörgen Liik („November“)
Roman Baskin („Minu näoga onu“)
Tõnu Kark („Rohelised kassid“)
PARIM FILMIREŽISSÖÖR
Priit Pääsuke („Keti lõpp“)
Rainer Sarnet („November“)
Sulev Keedus („Mehetapja/Süütu/Vari“)
PARIM FILMISTSENARIST
Andres Maimik & Katrin Maimik („Minu näoga onu“)
Rainer Sarnet („November“)
Sulev Keedus („Mehetapja/Süütu/Vari“)
PARIM FILMIOPERAATOR
Igor Ruus („Armastus...“)
Mart Taniel („November“)
Mihkel Soe („Minu näoga onu“)
PARIM FILMIHELILOOJA
Jacaszek („November“)
Sten Sheripov („Minu näoga onu“)
Tanel Kadalipp („Lembri Uudu“)
PARIM FILMIKUNSTNIK
Jaagup Roomet & Matis Mäesalu („November“)
Kristina Lõuk („Minu näoga onu“)
Toomas Hõrak & Anna-Liisa Liiver („Mehetapja/Süütu/Vari“)
PARIM HELIREŽISSÖÖR FILMIS
Ann Reimann („Keti lõpp“)
Marco Vermaas („November“)
Saulius Urbanavičius („Mehetapja/Süütu/Vari“)
PARIM FILMIMONTEERIJA
Helis Hirve („Minu näoga onu“)
Martin Männik („Nõukogude hipid“) T
ambet Tasuja („Armastus...“)
PARIM KOSTÜÜMIKUNSTNIK FILMIS
Eve Gutmann-Valme („Minu näoga onu“)
Jaanus Vahtra („November“)
Reet Aus & Tiiu-Ann Pello („Mehetapja/Süütu/Vari“)
AASTA TEGIJA FILMIKUNSTIS
15 kandidaati (võitja avalikustatakse EFTA galal, 24. märtsil 2018)
Telekategooria nominendid:
PARIM TÕSIELUSAADE (FACTUAL/REALITY)
„Eesti parim pagar“
„Pealtnägija“
„Roaldi nädal: Süstlaorjad“
PARIM TELESERIAAL
„Lotte lood“
„Merivälja“
„Siberi võmm“
PARIM MEELELAHUTUSSAADE
„Eesti Laul“
„Su nägu kõlab tuttavalt“
„Väikesed hiiglased“
PARIM UUS SAADE
„Suud puhtaks“
„Suure tähe väike täht“
„Väikesed hiiglased“
PARIM ERISAADE
„Eesti Meedia Tennis Cup: Kontaveit vs Kanepi“
„EV100 Pidu algab“
„Inglite aeg“
PARIM AJAKIRJANDUSLIK LUGU
Haigekassale võltsarvete esitamine – „Pealtnägija“, autor Kristjan Pihl
Laura Kõrgemäe kupeldamisskandaali avalikustamine – „Seitsmesed“, autor Keili Sükijainen
Mõrvar töötas seadusevastaselt 10 aastat kooliõpetajana – „Radar“, autor Jüri Butšakov
PARIM NAISNÄITLEJA TELEVISIOONIS
Elisabet Reinsalu („Pilvede all“)
Lauli Otsar („Merivälja“)
Luule Komissarov („Õnne 13“)
PARIM MEESNÄITLEJA TELEVISIOONIS
Mait Malmsten („ENSV“)
Raivo E. Tamm („Papad mammad“)
Tõnu Kark („Kuum jälg: Kärbikud ja hamburger“)
PARIM NAISSAATEJUHT
Grete Lõbu („Ringvaade“)
Ines („Me armastame Eestit“)
Signe Lahtein („Kodutunne“)
PARIM MEESSAATEJUHT
Marko Reikop („Ringvaade“)
Märt Avandi („Su nägu kõlab tuttavalt“)
Roald Johannson („Roaldi nädal“)
PARIM TELEREŽISSÖÖR
Eva Katariina Taimre („Eesti Laul“, suurprojektid)
Triin Ruumet („Merivälja“)
Villem Tarvas („Kaks kanget Kagu-Aasias“)
PARIM TELESTSENARIST
Gerda Kordemets („Siberi võmm“)
Indrek Hargla („Merivälja“)
Villu Kangur ja Gert Kiiler („ENSV“)
PARIM TELETOIMETAJA
Anne Mäns („Kaks kanget Kagu-Aasias“, „Nädalalõpp Kanal 2ga“)
Anne-Mari Müller („Eesti selgeltnägijate tuleproov“, „Me saime lapse“)
Õie Arusoo („Osoon“)
PARIM TELEOPERAATOR
Ergo Treier („Wend Weis“, „Lotte lood“)
Hans Ulman („Siberi võmm“)
Madis Reimund („Merivälja“)
Need kes seal preagu on ei ole kindlasti parima seriaali tiitlit väärt