Inimesed

ÕL VIDEO | Taavi Rõivas: president tegi oma kõnes paar täpset torget (69)

Anu Saagim | Video: Jörgen Norkroos, 26. veebruar 2018, 13:04
EV100Foto: Jörgen Norkroos
Laupäeval, 24. veebruaril tähistas Eesti Vabariik oma 100 aasta juubelit suurejoonelise peoga Tartus, Eesti Rahva Muuseumis, kust tehti terve õhtu jooksul otseülekandeid kõikidesse Eesti suurematesse väljaannetesse ja telekanalitesse. Otsesaate kohapeal valitsenud meeleoludest tegi ka Õhtuleht. 

Napsasime vestlusringi ka meie endise värvika peaministri Taavi Rõivase.

Kuidas on peotuju EV 100 sünnipäeval?

Tuju väga hea, sest on põhjust pidutseda. See, et meie riik on saja-aastane, on suur luksus ja rõõm. 

Kuidas tänavune presidendi kõne meeldis?

Samal teemal

Presidendi kõne oli vastavalt väga suurele juubelile suurtest väärtustest rääkiv. Kaljulaid ei keskendunud liiga palju päevapoliitikale, kuid samas tegi ta minu arvates paar väga täpset torget.

Mis torked need olid?

Üks torge oli näiteks see, et me oleme kaugenenud lihtsa riigi põhimõttest ja minu arvates on see väga õige. Ja teiseks ütles ta, et e-riigist ei peaks ainult rääkima, vaid e-riiki peab ka edasi arendama. See on asi, millest ka mina olen hiljuti kirjutanud lehes ja mille pärast ka minu süda valutab. E-riik on asi, mille üle meil on põhjust uhke olla. See on asi, mille järgi Eestit tuntakse kogu maailmas, aga me peame selle nimel ka rohkem tööd tegema. Poliitiline eliit peab sellesse rohkem panustama. 

EV 200. sünnipäeval oleme võibolla juba nii e-riik, et me ei peagi enam kokku tulema, et pidutseda. Teeme seda hoopis muul interaktiivsel meetodil?

Mina loodan ka EV 200 juubelil kohal olla ja seda ikka füüsilisel moel ning loodan sellel peol kindlasti ka sind, Anu, näha. Loodan südamest, et see pole mingi hologrammide kokkutulek.    

EV100 piduFoto: Robin Roots

69 KOMMENTAARI

k
klf 28. veebruar 2018, 08:19
taavike vaata et ise mingit täpset torget ei tee, muidu jälle jama lahti
m
Mingi kommentaator 27. veebruar 2018, 09:25
Ûks hu.ll on siin vist künoloog, muudkui patrab kontidest ja marutõvest ja koertest. Kas võrdleb meie peaministrit koeraga või..? Samas, ega kûlmkapi najal karata või jalga tõsta Inimene väga ei taha.
Loe kõiki (69)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee