Tele

TV3 VIDEO | "Kodutundest" abi saanud seitsmelapseline pere jäi tulekahjus kodust ilma

Televeeb, 23. veebruar 2018 19:25

167 KOMMENTAARI

e
et siis/ 26. veebruar 2018 15:31
Tahaks küsida, mitmes elamine see nüüd oli, mida kodutunne on aidanud korda teha? Tekib vägisi tunne, et need inimesed ei oska hinnata, mis nende heaks tehtud on. See ei ole ju esimene. Isegi ahju ei osata kütta.
n
nüüd on kõik aitajad/ 24. veebruar 2018 20:16
süüdi. mida pere ise on teinud, et neil parem eluase oleks?
g
google aitab/ 24. veebruar 2018 19:44
Lühimenetluse korras mõisteti Aira Verbitsiki süüdi liiklusnõuete ja sõiduki käitusnõuete ettevaatamatusest rikkumises. Karistuseks mõisteti 8 kuud tingimisi vangistust. Verbitskilt mõisteti välja sundraha ja kriminaalmenetluse kulud. Süüdistuse kohaselt ei andnud Verbitski teed peateel liikuvale sõiduautole ...
http://epl.delfi.ee/news/eesti/ee-autopettus-viis-omaniku-hispaaniasse?id=50855419
Ükski tegelastest end ei tutvustanud, kuid apartementide perenaiselt saadud passikoopia järgi tundis ta kamba liidris ära Viljar Kokla.
nüüd on neile taas ki ngitud 7 kohalina ford galaxi, et saaks lapsi kooli vedada.. ja kohe läks ka maja pülema?
e
nagu näha siis tõtt ei kannata siin riigis isegi mitte Kodutunne / 24. veebruar 2018 17:43
et ütlemine märgiti reeglitele mitte vastavaks. Äkki peaks see keelaja ja kustutaja enne enda teadmised kooskõlla viima heatahtlike ehitustavade ja seadustega? Teist korda ma enam ütlema ei hakka, olgu see teile õppetunniks ja kui te oma vigu ei paranda siis saate varsti hulga hagisid kaela kahjukannatajate poolt.
n
24. veebruar 2018 16:39
need moodulkorstnad ongi tuleohtlikud ja ärge neid kasutage
j
jutt jumala õige/ 26. veebruar 2018 09:25
Ja see, et korstnapühkija pole käinud nelja aasta jooksul kordagi ongi õnnetuse kaela kutsumine. Neid peab pühkima 2 korda aastas , oleneb millega kütad .
d
Diagnoos/ 24. veebruar 2018 16:32
Peaasi, et kasko kõik kinni maksab ja hüvitab.
ö
öige diagnoos on/ 26. veebruar 2018 12:30
ei maksa siin ükski kindlustus midagi, küll loll rahvas jälle toetab
v
Valdek/ 24. veebruar 2018 16:01
totu/13:21-le kes pole tööpuudusest kuulnud tahaks öelda seda,et tööd jah on aga raha peab endal olema.
v
Valli/ 24. veebruar 2018 15:49
lugeja53/14:06 Kui raha hambaarstile minekuks ei ole siis näedki selline välja aga miks võrrelda ja halvustada 70 aastast inimest.Olen auga oma elu ära elanud ja Jumala abiga 70. aastaseks saanud.Ja milles need suurepere 7 last süüdi on? Või ehk tuleks lapsed hoopis tagasi panna, muidu mine tea, hakkavad ehk kah ühel päeval peret looma ja lapsi tegema.
t
to Vallile./ 24. veebruar 2018 18:53
Jah hambaarsti juurde minekuks ei ole raha aga alkoholi on osta.See suurpere ema sõitis ju purjupeaga inimese vigaseks ja pettis vaimupuudega inimeselt hansa postist tellimusi välja.Mis eeskuju lapsed seal näevad.
p
pereema läheb järgmisena/ 24. veebruar 2018 19:59
muudatuste saatesse, sealt saab ju uue välimuse ja uued hambad ka tasuta.

j
Juba teine kodutunne/ 24. veebruar 2018 13:31
Esimene nn kodutunde hea töö oli Ubja külas ja nüüd teine...
m
minu arvamus/ 24. veebruar 2018 12:10
Olen 100 % nõus, et Kodutunne aitab hättasattunuid, kuid siin mõtlen neid, kes ise on selleks kõik teinud ja ikka mured- surm viinud lähedase, lapse haigused jm. Ei saa aga aru neist, kes Vorbivad lapsi hunnikus ja siis hakkavad hädaldama. Võrdleksin seda sellega, et ehitan maja ja nüüd vaja laen tagasi maksta ja ei saa hakkama. Aidake nüüd töökad inimesed!!! Miks peab see inimene, kes töötab hommikust õhtuni ja ehk veel öötunnid ka , aitama seda loodrit, kes lihtsalt magab kodus. Olen Kodutunde saateid vaadanud, ei saa aru- pereemadel, kes paluvad abi, on geelküüned jne. Kasutage see raha kodu jaoks. Ja kui tunnete, et ei tule toime laste kasvatusega, siis palun ärge paljunege enam nii nagu küülikud. hakake tööle, ja toitke omi lapsi ise. Praegune nn Iseseisev Eesti riik "kotib" hoolsaid ja töökaid inimesi, et aidata loodreid. Miks pean mina , kes töötab hommikust õhtuni, aitama kodus vedelevaid loodreid. Nüüd tuludeklaratsiooni vaadates, selgub, et mu enda teenitud pensionisammas läheb ka sinna sisse. ja kõige selle pealt kannatan mina. ja need nn " paljunevad jänesed" , magavad kodus ja nõuavad teistelt ande. ja kui veel mõelda, kui korrupeerunud on Eesti riik, siis mis tundega seda vabariigi aastapäeva tähistada??+? Ei saa aru?
o
oota varsti kustutab / 24. veebruar 2018 13:14
su kommi ära, minu oma kustustas, kui soovitasin peale enne mõelda kui pere nii suureks ajada.
t
totu/ 24. veebruar 2018 13:21
tööpuudusest pole kuulnud, isegi praegu on töötuid kordades rohkem, kui pakutavaid töökohti, maal veel hullem.
m
mida sellised teevad/ 24. veebruar 2018 16:27
tööd saada, valivad, ei kõlba ju iga töö. Riigi käest lasteraha saada on ju lihtsam.
Väike nali ka: mees küsib naise käest ka peseme need puhtaks või teeme uued
J
:)/ 24. veebruar 2018 17:18
Just, valivad raisad, et tahagi töö eest peale maksta vaid hoopis sellest ära elada. Mõni hull tahab lisaks kommunaalide maksmisele selle palga eest ka hambaarstil käia või, oh õudu, reisida ja maailma näha.
n
nojah/ 24. veebruar 2018 09:07
jälle ''Kodutunne'' ja rahvas aidaku!
h
HeH/ 24. veebruar 2018 09:05
Suurimaks tulekahjude tekkepõhjuseks korstnate puhul on kütteseadmele mittesobiva korstna valik ja vead paigalduses. "Pahatihti on valitud korsten, mille temperatuuriklass on väiksem kütteseadmete väljundgaaside temperatuurist. Paigaldamisel aga eksitakse kaugusega põlevmaterjalist või kasutatakse vahelagedest läbiminekul valesid isolatsioonimaterjale," kommenteeris Päästeameti tuleohutusjärelevalve osakonna peaspetsialist Raido Jalas.
Moodulkorstna valikul on oluline ka arvestada, millega köetakse. "Näiteks kui kütteseadme väljundgaaside temperatuur on 500 °C, siis ei saa sellisele küttseadmele valida korstnat, mille temperatuuriklass on T300 (lubatud sisendgaaside temperatuur on kuni 300°C), vaid korstna temperatuuriklass peab olema vähemalt T600," selgitas Jalas.
Metallkorsten on paigalduse osas kapriisne ning paigaldusvigu andeks ei anna.
Metallkorstnaid paigaldatakse pahatihti üsna meelevaldselt. Näen iga nädal mitut korstnat, kus paigaldamisel pole järgitud tehasenorme," jagas OÜ Potipoiss omanik, korstnapühkija Pepe Sussen oma kogemusi.
Kui näiteks seinte sees, kipsplaadi taga on kolm meetrit pehmet toru, siis pole hooldust teha võimalik. Kraadid ja nurgad on tootjate paigaldusjuhendis kirjas ning kui neid järgida, pole probleeme. Ei mõelda aga sellele, et iga meetri või pooleteise tagant peaks olema puhastusava," märkis Sussen.
b
Bona/ 24. veebruar 2018 09:38
Kuna tundud ise paras jutupaunik siis ei ole mõtet siia nii pikka oodi kopeerida ja hakka tööle ise kah lõppude lõpuks.
h
hea nimi/ 24. veebruar 2018 15:01
k
Kiirustamisega ehitatud/ 24. veebruar 2018 09:03
Ma ei mõista, miks antakse alati nii vähe aega. See ajanappus sunnibki lohakalt ja mõtlematult tegema kõike, sest, kui mingi tädi seisab stopperiga kannul ning mehed peavad uneajast tegema, siis pole midagi siin imestada. Kuhu me küll nii tõttame. Vaatad teisi rahvaid ja maid, siis inimesed on rahulikud, sõbralikud. Bussid ei torma, vaid lasevad inimesel bussis rahulikult istet võtta, jne. See on kultuuritus, mis meie e- riigis tegelikult toimub.
h
hehh/ 24. veebruar 2018 09:12
Kus sa neid teisi maid ja rahvaid muudkui vaatad? Nimeta need. Tundub, et tädi käis Soomes ja nüüd on kõiki maid näinud.
Teistes riikides tehakse samasuguseid saateid ja sama kiiresti tuleb asi valmis saada. See pole meie sulest leiutatud.
k
24. veebruar 2018 09:39
Kui sa mõttest aru ei saa, siis süüdista ennast selles.
b
BB/ 24. veebruar 2018 09:39
See on selle saate formaat ja see on rahvusvaheline. Igas riigis on taoline saade, kus väga lühikese ajaga tehakse mingi ruum, hoone uueks. Imelik, et sina kunagi näinud pole. Muidu küll suisa bussideni teiste rahvuste eluga kursis.
Teiste riikides all muidugi mõtlevad kibestunud kriitikud alati Skandinaaviat. Paraku tuleb meil nendele järgi jõudmiseks käia kiirema sammuga. Või oled unustanud, kui pikalt okupeeritud olime? Sama elatustaseme saavutamine sinu sinu arvates nipsust visata?
Skandinaavias oleks selle pere lapsed juba ammu turvakodusse viidud. Seal saavad nii palju lapsi ainult Aafrika päritolu sisserändajad.
Ei tea, miks naabrite naljad käivad enamasti eestlaste aegluse pihta. Mis me siis nüüd oleme? Kiired või aeglased?
j
jah/ 24. veebruar 2018 11:33
Raadios ja TV-s ju sama, kus kutsuvad stuudiosse külalise ja hiljem katkestavad poolelt lauselt.Mis sa kutsud üldse, kui aega vähe külaline lõpuni kuulata.
k
Kiire, kiire/ 24. veebruar 2018 12:19
Eestlastel on vanasõna:
üheksa korda mõõda, üks kord lõika.
Pole vaja kiirustades ehitada. Mõttega ja kaalutledes on vaja elu edendada.
Kodutunne on muidugist hea abistamise võimalus, kuid liiga kiiresti käib seal see ehitustegevus. Hoidke ikka normaalsust ning mõelge ja tegutsege
arukalr. Siis on võimalik ka Eesti Vabariigi järgmiseid juubeleid tähistada.
k
24. veebruar 2018 08:50
Kui moodulkorstnate paigaldamisel on sisse programmeeritud,et nad on tuleohtlikud ja õnnetusi on ennegi juhtunud milles siis see pere nüüd süüdi on?
i
istegija/ 24. veebruar 2018 09:24
see on muidugu kurb lugu, aga kui korstnapühkija ei ole käinud, vaid on ise pühitud, siis ei aita ka kindlustus (mida töenäoliselt nagunii ei ole).
Väga töenäoline on, et külmalaine t6ttu köetakse intensiivsemalt, ja kui siis mingi ebaköla ahju ja korstna vahel, on tuli kiire tulema.
m
moodulkorsten on/ 24. veebruar 2018 10:10
igati OK. Vaja ainult õigesti paigaldada. Kindlasti on mitte põlema läinud moodulkorstnaid kümneid kordi rohkem, kui süttinuid.
p
Paula/ 24. veebruar 2018 08:44
Keegi kommenteeria Jürka arvab,et inimesed on oma hädades ja vaesuses ise süüdi.No sellise järelduseni annab ikka tulla.Võtab nii keeletuks,et ei oska enam midagi öelda.Ei tea kus pilvepiiril Jürka ise elab?
k
kodanik/ 24. veebruar 2018 09:11
Jürka istub heapalgalisel kohal riigiasutuses.
t
to Paula/ 24. veebruar 2018 09:51
no siinkohal on küll omanikud ise süüdi. korstnapühkija näeks kohe ära vead ja teab juhtnööre anda. kindlustus tegemata. see 10 eurot kuus ikka kusklit leiab.
külmad ilmad, ehk kütsid üle?
k
Kommenteerijale to Paula 09 : 51/ 24. veebruar 2018 11:29
Kulla kommenteerija kui midagi ei tea siis hoia suu kinni. Kas tellitud ametlik korstnapühkija maksab 10 EUR i või. Sa isegi ei tea seda ja tuled rumal inimeste sekka. Teiseks, need korstnapühkijad annavad ainult tseki rohkem pole nendest tolku. Minul käisid pühkimas jätsid pliidi lõõri truupi ja edasi korstnasse pühkimata ilma pliidi rauda tõstmata.. Heistasin uuesti, et lugu on selline, tuli tagasi ja tegi töö Ära suure häbiga. Ütles see oli tema viga ja raha ei võta. Nii edasi, ütlesin, et minu tööpäev on rikutud pidin kodus olema Teie pärast. Kui minule nüüd valuraha ei maksa lähen kas või kohtuni välja. Poisike ütles kas selle 65 EUR iga lepid mis tasusid. Nõustusin ja ärge kunagi selliseid kutsuge oma maja korstnaid pühkima.
k
kindlustus?/ 24. veebruar 2018 13:30
mingi aeg tagasi oli ju juhus, kus täiesti uus maja põles maha, samuti moodulkorstna pärast, oli kindlustus isegi mitmelt firmalt ja ei maksnud midagi, leiti põhjus, kuigi ehitasid elukutselised, mitte ise.
t
to 11:29/ 24. veebruar 2018 15:19
olen 50+ ja elu näinud nii maal kui linnas. kas ma pean takka kiitma, et ärge kindlustage, ärge korstnapühkijat kutsuge, kutsuge ainult kodutunne ja lohisege elus edasi?! kui sul oli mingi juhmakas korstnapühkija, siis saatnud tagasi ja ei maksa, kuni pole tõendit väljastanud.
e
eestlanna/ 24. veebruar 2018 10:14
Ärge riielge kallil pidupäeval, vaeseks jääb igaüks erimoodi,( kes tunnistab end vaeseks) pole ühest stampi, et ise tahab ja ise on süüdi, paljus on ka harimatus, õpitud abitus, töötus, õnnetud abielud, lahutused, lesestumised, haigused, elukoht, muude valikute küsimus ja oskamatus elada, lõpuks ka tahtmatus enda mullist välja ronida. Siin pole ühest vastust.
U
@eestlanna, / 24. veebruar 2018 10:56
Unustasite lisada : tahtmatus oma südametunnistust maha müüa . See on esimene ja põhiline põhjus .
v
virginia/ 24. veebruar 2018 08:36
Lugeja53-le/Ega sa ise ka väga aruka inimese muljet ei jäta.Minule isiklikult ei meeldi jälle need inimesed kes arvavad,et neil on tõemonopol.Need oma meelest"targad"siis teavad kuidas teised elama peavad.See tänitamine ja targutamine tüütab ära.
v
vastus Virginiale/ 24. veebruar 2018 09:43
Ma ei ole ise ka rikas ja olen üles kasvatanud 5 last raskustes.Väikene abi ja heatahtlikkus on muidugi hea aga tavaliselt sellised ei oska seda hinnata ja aina nõuavad üha juurde.Nagu Ukuaru filmis,kui ei jõua,siis ära sünnita niipalju lapsi virelema.

n
Nende/ 24. veebruar 2018 08:33
moodulkorstnate kasutamine ja paigaldamine tuleks üldse ära keelata. Tehniliselt on ta juba nii valmistatud, et varem või hiljem on tulekahju kindlustatud.
k
24. veebruar 2018 08:29
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
h
HeH/ 24. veebruar 2018 08:54
Kui on pere nii suur, siis kindlasti on ka kütmine väga tihe. ??? Mida see peaks tähendama. Et kui suurem pere, siis pead rohkem kütma ? Kütmne ei käi minu teada isikuarvust lähtudes
s
suurperel on/ 24. veebruar 2018 10:15
igas mõttes kulutusi rohkem, nii ka kütmise vajadusega (ahi, pliit)
m
Marta/ 24. veebruar 2018 09:16
" Pereema peaks nüüd mõtlema, et ehk lapstest aitab ja tuleks millegi töisemaga tegelema hakkama"? Sina ei ole vist ühtegi last ise kasvatanud, teda hooldanud? Mitte ainult raha lapse jaoks andnud. Pole intensiivsemat ja energiamahukamat tööd kui lapse kasvatamine. Eks paljud rikkad abielupaarid lepivadki seepärast vaid ühe lapsega, sest muidu ei jõua ju elu küllalt nautida.
e
eksid/ 24. veebruar 2018 10:10
olen kaks last üles kasvatanud ja neid maksimaalselt koolitanud. Olen keskmine eestlane ja pole kunagi abi luninud. Lastearvu saab ka maal elades normis hoida ja ei pea ennast näitama haldedas olukorras kogu eesti rahvale.
See ei käi kõigi kohta, kellel palju lapsi, vaid nende kohta, kellel käib see asi üle mõistuse.
2
2 last/ 24. veebruar 2018 13:34
on liiga vähe rahvuse säilimiseks, vähemalt kolm peab olema, seega ruttu kolmandat tegema, alles siis võid teisi õpetada.
i
igaüks teeb lapsi / 24. veebruar 2018 16:14
vastavlt oma rahakotile, kas suudan neist ka ühiskonnale kasulikud inimesed kasvatada. Lapsi teha on kõige lihtsam, üleskasvatamisega on hoopis teised lood. Mina olen kaks last andnud ja seega pole ka midagi võlgu.
e
eestlane/ 24. veebruar 2018 08:25
Igal eestlasel peab olema oma kodu. Inimesed peaksid üksteidt aitama. Pole vaja siin maaslamajaid materdada. Nüüd tuleb neid aidata. See peaks olema kõigi südamega inimese kohustust oma ligimest aidata kõiges.
k
kolla/ 24. veebruar 2018 08:10
Vanal koledal vene ajal oli kohustus kõik korstnad valgeks lubjata,et oleks kohe näha kui kusagilt midagi läbi hakkab tulema.Kahjuks on praegusel käskude-keeldude ajal see kasulik asi unustatud.
a
ajee/ 24. veebruar 2018 09:16
Nõukaajal ei teanud keegi midagi suisuandurist ja teavitustöö oli suht null. Ära tule oma lupjamise jutuga, justkui see oleks midagi päästnud. Nõukaajal olid tulekahjud päris sagedased.
t
Taks/ 24. veebruar 2018 09:19
Justkui keegi keelaks sul seda täna lubjata. Turvalisus on eelkõige igaühe enda asi, mitte järelvalve ametniku. Sinu vara põleb maha, sinu lapsed põlevad sisse. Tänapäeva kortsnad on teist moodi ja vanad meetodid ei tööta nagunii.
k
kolla/ 24. veebruar 2018 09:43
Ei mind pole vaja keelata käskida.Räägi seda parem sellele pereisale,et tehku vahel sugutamises väike paus ja uurigu muid asju ka.Paha ei teeks ka valvata,et poisirambad jälle pööningule suitsetama ei hiiliks.
n
Nänuly/ 24. veebruar 2018 11:27
Kui sa mitte midagi ei tea siis hoia oma suu kinni. Sellel perel ei ole isa. Kahjuks suri ta aastaid tagasi juba. Mida sa kaagutad kui ei tea asjadest mitte midagi.
m
mis seal/ 24. veebruar 2018 11:29
maal ikka pibedas muud teha
p
Pane kõrvataha/ 24. veebruar 2018 08:05
Kui sul on maja tuleb teha Kodukindlustus, see järel kui kutsud korstnapühkija tuleb selle alatunnistus küsida ja numbrid kirja panna. Sest Pank kodukindlustusel on vaja hagide välja nõuetel et see pidanud korralikult töötama. Nii samuti on ka Autode puhul kui autoremonditöökohas susserdatakse paras käkk, Kindlustus autoga saab selle raha tagasi.
l
24. veebruar 2018 07:31
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
a
Anks/ 24. veebruar 2018 08:37
Sorry,aga su jutt on sama napakas kui sinu poolt siunatud. Ka täitsa normaalsed ja normaalselt hakkama saavad inimesed tahavad rohkem kui 2,3 last.
u
usun , et on ka väga tublisid/ 24. veebruar 2018 08:48
paljulapselisi peresid, kes suudavad ja elavad ning majandavad ennast ise ära. kuid selle pere näol ma seda küll ei näe.
t
to lugeja 53/ 24. veebruar 2018 10:20
mina nt tean peret, kus kõik 12 last olid kooli parimad maakohas. Vabariigi algus oli muideks. Tegid ise tööd ja vald aitas ja naabrid ka veidike. Tean ka praeguse aja 8-lapselist linnaperet. Just kooli lõpetanud tütar läks välismaale õppima, kõik hinded 10 ja 9. Tean ka ludrisid peresid, aga kõiki ei saa sama mõõduga mõõta. See oli mu põhipunkt vastuses.
p
pigem ikkagi planeeringu need palju/ 24. veebruar 2018 11:40
lapsi, kes sellega ka toime tulevad. Tore kui lapsed on väiksed kuid peaks ka aru saama, et kõigist on vaja ka kasvatada inimesed. Kuid kahjuks näitab elu, et selliste perede vanemad lapsed hakkavad samuti varakult pihta.
m
maa/ 24. veebruar 2018 13:39
tuleb ju täita lastega, või loodad pagulastele?
l
lugeja53/ 24. veebruar 2018 14:06
Õigus.On toredaid paljulapselisi peresid,kes mõtlevad ainult laste heaolule.Aga googeldage palun ,siis veendute ,et antud ütlus ei käi selle pere kohta.Kahju.ma ei taha olla õel aga kuidas saab 47 aastane naine välja näha nagu 70aastane.
j
jah kui/ 24. veebruar 2018 20:05
vaadatakse rohkem pudeli poole ja loodetakse riigilt suuri toetusi saada, mis kindlasti 7 lapse peale pole väike summa. Usun et suurem kui minu kuupalk.
t
talunik/ 24. veebruar 2018 07:08
olen ise kogu aja oma maja korstnat pühkinud ,pole mõtet rääkida,nagu oleks need "proffid"paremad,võtavad ainult raha ja annavad tõendi ,mida on vaja kui lähed maja kindlustama
l
Liisu/ 24. veebruar 2018 09:20
Jah, võttis üks paberitega korstnapühkija paar aastat tagasi 100 eurot (linnas), kusjuures ei käinud katuselgi.
n
nii odavalt/ 24. veebruar 2018 13:39
said, sellepärast ei läinudki.
s
24. veebruar 2018 06:49
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
j
Jürka/ 24. veebruar 2018 07:28
Läbivate suurtähtedega kirjutamine on neti etiketi järgi ebaviisakas vihane karjumine, mida normaalne inimene ei kasuta.

t
Teisitimotleja/ 24. veebruar 2018 06:01
Konekaand ütleb Mis kergelt tulnud see kergelt laheb
m
24. veebruar 2018 04:20
mis asja,kuda nii,no kodutunne teeb uue maja ka nüüd
inimesed on ikka leidlikud küll,küll kodutunne aitab
kahju küll kuid ikka selline tunne on,et väljapressimine käib
t
titi/ 24. veebruar 2018 04:13
see on hea saade kes aitab peredel toime tulla ikka juhtub HANSENI jope ei puutu asjasse aidakem parem kui on raske antud juhtum on traagiline
r
rrr/ 24. veebruar 2018 02:14
Kurb lugu, aga ikkagi, ma ei saa aru, miks on vaja voolida 7 last, et elada keerulist elu? Kasuta fking kondoomi või mingit muud kaitsevahendit? Milles on lapsed süüdi? Aga kurb lugu :(
e
23. veebruar 2018 23:42
Ei saa aru nendest mõistu vihjetest?!Mis karma?Kaks inimest elavad koos vabast tahtest ja kui kellelegi ei meeldi siis on see tema probleem.Mis karma siia puutub?
ä
Äkki/ 23. veebruar 2018 23:38
Peaks kodutunne v kes tahes õpetama neid inimesi eluga toime tulema, tuleohutust, toimetulekut jne
l
lisaks/ 24. veebruar 2018 08:12
ka raseduse vältimise võimalusi
l
Liisu/ 24. veebruar 2018 09:21
No eesti rahval on negatiivne iive. Kui lapsed on hoitud ja söödetud, siis seda parem mida rohkem neid on.
a
Aga/ 24. veebruar 2018 10:11
k
küsimus/ 24. veebruar 2018 20:11
kas sellises peres on nad hoitud ja normaakselt kasvanud?
v
vaesus/ 23. veebruar 2018 23:07
korstent pühime ise, hambad tõmbame ise välja, kõik teeme ise
k
korstnapühkimine/ 24. veebruar 2018 13:42
pole raketiteadus, kas ikka taguotsa ise pühid?
i
ikka / 25. veebruar 2018 17:17
p
pensionär/ 23. veebruar 2018 22:57
Üldiselt ei vaata" Kodutunde" saateid ,sest mul tuleb nutt peale.Mõnda saadet olen näinud.Hea ,et"Kodutunde" saate kaudu saavad abivajajad inimväärsed elamistingimused.Kes hättasattunuid muidu aitaks?Õnnetus ei hüüa tulles.Õnnetused ikka juhtuvad.Hea,et kõik pääsesid tulekahjust.
j
Jürka/ 24. veebruar 2018 07:30
Õnnetused tulevad suurel osalt kas otseselt või kaudselt ikka inimeste enda süü läbi. Näib, et kõnealune pere ei oska ega viitsi eluga toime tulla.
k
kodutunde saatest/ 24. veebruar 2018 10:30
Algul ikka vaatasin saadet. Siis haakkas tunduma, et kogu saate üleehitus on rumal. Paar ruumi tehakse korda, aga ei mõelda, millised hilisemad kulud see kaasa toob. Kaevu pannakse pump, aga pumpa teatavasti käitab elekter. Tehakse boileriga vannituba, aga vett soojendab jällegi elekter. Kingitakse arvuti, pesumasin jne - jälle elekter. Kõrval võiks olla ka tulevikukulude kalkulatsioon: kui palju miski maksma hakkab ja kui suured hoolduskulud tulevad. Kui kedagi aidatakse, siis peaks neile ka lepingu nina alla pistma ja selgeks tegema, mida nad ise tulevikus igal juhul tegema peavad, et oleks mingigi omapoolne vastutus. Praegu seda ei näe. Paljas pisarakiskumise saade.
l
Liisu/ 24. veebruar 2018 09:25
No siiani on olnud kõnekäänd ikka, et õnnetus hüüab tulles. Tavaliselt nii ongi. Aga ei mõelda ja ollakse pimedad. Absoluutselt kõiki õnnetusi on muidugi raske ette näha. Kuigi isegi Estonia laeva põhjaminekul tuli hiljem välja, et sarnaseid õnnetusi oli taoliselt ehitatud laevadega ka enne olnud. Pean silmas visiiri.

k
23. veebruar 2018 22:27
Kuidas põhjus inimestes on?Kas nad oleks pidanud siis külmas toas istuma või?Õnnetus võib juhtuda ükskõik kellega meist.Ehk Omavalitsus(või mis ta nüüd on?)aitab.
e
elas metsas mutionu/ 23. veebruar 2018 22:35
keset kuuski noori, vanu. Kutsus kokku külalisi, karvaseid ja sulelisi,see oli päise päeva aal, pilla, palla pillerkaar. Joostes tuli väle põder, hiljaks jäi vaid reinuvader, siis kõik lauda istusid, pidurooga maitsesid. Põder limpsis samblasuppi, orav näris käbijuppi, kurg see kuremarju sõi...
k
kuule elas metsas/ 23. veebruar 2018 23:38
Maga välja ning ära ilgu teiste õnnetuse üle.
2
22:35/ 24. veebruar 2018 00:48
Alkohoolik lõugab juba!
j
Jürka/ 24. veebruar 2018 08:34
Õnnetuse võib põhjustada kas veeuputus, välk või hirmus torm, eilne tulekahju aga on ilmselt elanike enda tegematajätmiste või valede tegude tagajärg- Pole õige haletseda lohakaid ja saamatuid inimesi, see teeb nad veelgi muretumaks ja hooletumaks.
s
Sul on/ 24. veebruar 2018 10:31
i
imelik,/ 24. veebruar 2018 13:45
pole veel täpne põhjus teada, aga juba mõistate surma, kui piltlikult öelda?
k
Küsimus sellistele nagu Asjad ei muuda inimesi/ 23. veebruar 2018 22:25
Kas peaks lageda taeva alla jätma? Veel üks küsimus. Karmast oled kuulnud? Ilmselt on Sul elus liiga hästi läinud. See olukord võib muutuda hetkel, millal seda vähem oodata oskad. Antud olukorras kahtlen siiralt, et keegi vahelagede vahel tikkudega mängis. Lausa kahju, et meil sinusuguseid kurja südamega inimesi on.
a
aa/ 23. veebruar 2018 22:24
Ärge ajge jama suust välja. Kodutunde saade on hariv oppeprogramm inimestele,kes on muidu lihtsalt lollid voi joodikud.Kui isegi 9 liikmeline pere ei suuda oma elamist koristada... siis oleks see elamine maha polenud varem voi hiljem.Ilmad on kulmaks läinud,pole vahet uus voi vana nyyd poletatakse nii monigi maja maha.
v
vaesuses/ 24. veebruar 2018 13:46
inimene muutub apaatseks, see on seadus.
t
Tädi/ 23. veebruar 2018 22:19
Miks süüdistada kodutunnet? See on vaesematele inimestele ainus päästerõngas ja selles pole midagi halba kui kedagi abistatakse. Õnnetusi juhtub ikka - nii ka seekord. Edu kodutunde meeskonnale.Nüüd kindlasti hakkab keegi ilkuma,et olen kasutanud kodutunde abi, siis vastus on ei. Olen näinud neid teisi abistamas ja julgen kindlasti kellelegi abivajajale neid soovitada kui tutvusringkonnas kellelgi abi peaks vaja minema. Edu kodutundele.
P
./ 23. veebruar 2018 22:51
Paljulapselisest perest kahju.
Aga Kodutundest... sinusugused annetavad sinna tuhandeid, suurem osa rahast läheb kes teab kuhu (või no mõned raha kantimised on välja ka tulnud) ja tööd tehakse kiirustades ja üle jala. Mis värk neil selle 3 päevaga on? Mingi naabrist prem projekt? Saateid pole nii palju, et ei saaks ühe pere juures nädalakest ehitada.
m
Ma arvan ka/ 23. veebruar 2018 23:42
Olles ise elektrik. On asjadel teatud järjekord kuidas asju teha ja mingi 3päeva ja nädalaga sa mingit õiget tulemust ei saa. Kuigi on loogiline ,et selline projekt seda eeldab ,et kasumisse jääda aga kas tõesti siis kasumi eesmärgil see projekt on?
Selline kiirustamine ongi vahel kvaliteedi arvelt ja 100 majast võib juhtuda õnnetus 1ga aga kunagi see sinna jõuab.
a
ants!/ 24. veebruar 2018 08:28
Sinusugustele seda saadet tehakse. Sul ilus vaadata,kuid tõde nha on hoopis kurvem,kui valet,mida TV esitleb. Kaadri taha sina ei näe!
i
..../ 23. veebruar 2018 22:19
iga tulekahju on kole, kellega tahes see juhtub. Mainin aga vaid, et too elukas, kelle päästjad välja tõid, on ilmselt ikkagi koduloomana peetav küülik, mitte jänes - jänes on metsloom ja sellise koduspidamiseks on vaja erilubasid. Ja jänes ning küülik on samapalju (või vähemgi) sugulased kui koer ja rebane.
r
Reinuvader/ 23. veebruar 2018 23:02
See muidugi on ületähtis, kas oli jänes või küülik, nagu see nagu midagi otsustaks
a
Arvo/ 23. veebruar 2018 22:16
Siin ei ole veel midagi selget enne kui ikkagi Evelin Ilves ütleb.
a
Arvo le/ 23. veebruar 2018 23:04
Anu Saagim teab ka aga süüdi peaks ikka Savikas olema kus on ka Putja käsi mängus. No ütle neid Kremli trolle huiloosid kuramusa puhvaikad viltidega sibulad.
s
Selge see/ 23. veebruar 2018 21:50
Kui remonte tehakse kiirustades ja vaid kolme päevaga, siis juhtuvadki sellised õnnetused!
a
Asjad ei muuda inimesi/ 23. veebruar 2018 21:40
Eestlastel on üks vanasõna "Nagu koera kaelas makk (isetehtud tanguvorst)". See käib enamiku abisaanute kohta. Aita palju tahes, ikka hädas. Kest võib ümbert muutuda, aga sisu jääb samaks. Küllap on põhjus inimestes, mitte asjades. Aga küllap aidatakse uuesti, kus sa siis inimesed lageda taeva alla jätad.
k
Kalamees/ 24. veebruar 2018 09:31
ära kingi kala vaid öpeta kala püüdma ja kingi ritv
a
aga/ 24. veebruar 2018 10:33
kui ei tahagi ise püüda?
l
Lihtne/ 24. veebruar 2018 19:02

t
Thor/ 23. veebruar 2018 21:27
Moodulkorstnad on kõige halvem valik üldse. Väike tahmapõleng ja korstnas olev vill vajub kuumuse toimel allapoole jättes järele tühja ala. Seda kaudu pääseb kuumus läbi ja tulekahju käes. Igal aastal juhtub sellel tõttu mitu põlengut.
v
Vill?/ 24. veebruar 2018 10:34
Äkki paneks sinna midagi kobedamat?
m
Maja pōles/ 23. veebruar 2018 21:21
kodutunde remondimeeste lohakuse tagajārjel.
m
Marta/ 23. veebruar 2018 21:47
Arvan, et see, pluss elanike enda lohakus ja ükskõiksus. Igatahes väga piinlik lugu.
i
Imelik/ 24. veebruar 2018 03:10
tõesti, et see tulekahju tekkis mitu aastat pärast Kodutunde "lohakat" tegevust. Mina jälle arvan, et hoiti kokku ja mängiti ise korstnapühkijaid, selle asemel, et kutsuda sügisel oma ala spetsialist kohale.
Keegi suurmees kunagi ütles päris sobivalt, et mis tasuta, see kasuta. Süüdistada nüüd nii pika aja peale Kodutunnet on nõme. Mina selliste heaks küll ei anneta.
h
huvitav / 24. veebruar 2018 20:14
neli aastat ei põlenud, nüüd siis kodutunne süüdi, poleks pidanud üldse aitama, siis oleks see maja juba ammu maha põlenud
b
bla/ 23. veebruar 2018 21:07
kõigepealt hakkab suitsuandur tööle, et on piisavalt aega et kahjud minimiseerida, pärast saad kindlustuse poolt kompenseeritud need asjad mida päästa ei õnnestunud. ikka juhtub ja elu läheb edasi. aga eks on ka võimalusi huvitavamalt elu elada...
ä
Äkki/ 23. veebruar 2018 22:13
Suitsuandur on ikka inimestel toas mitte pööningul.Selline paljulapseline pere vaatab kõigepealt,lapsed välja saaks ,et neil külm poleks.Alles siis mõeldakse materjaalseteet asjade peale
p
paljastuhnur/ 23. veebruar 2018 21:00
Kuidas elektrikaablid veetud olid kui korstna ja katuse põleng kogu maja pimedaks lõi?
n
!/ 23. veebruar 2018 20:44
njah, mõnda inimest aitad ja aitad, aga ikka nagu tühja auku...kahju..
m
Milles inimesed süüdi olid/ 23. veebruar 2018 21:06
Kui sossepad praaki kokku keeramas käisid?
k
kui virised, siis/ 24. veebruar 2018 09:07
pole vaja ebi ka tahta, ehita ja remondi ise oma pellerit
e
enne/ 24. veebruar 2018 11:12
kui kodutunde brigaadi söimad, oota ekspertide otsus ära. Ylekytmise tagajärjel on ennegi tulekahjusid tulnud ja siis ei ole oluline, milline korsten on olnud ja kes selle sinna paigaldas. Kodutunde saade teeb tänuväärset tööd ja aitab eesti lastega peredel vähegi inimväärsemat elu alustada. Löpetage see nende syydistamine!!! Head vabariigi aastapäeva köigile eestlastele!
P
"küll hävis aga tules hoone katus ja lagi" / 23. veebruar 2018 20:25
Pildid räägivad teist juttu.
v
Võiksite pigem vähem, aga kvaliteetselt ehitada/ 23. veebruar 2018 20:19
Ühes saates kõlas ütlus, et kasutame Draca kaablit, mis odavam. Ikkagi peab projekt ja õiged ristlõiked olema.

o
ohh/ 23. veebruar 2018 20:15
Naine paistab mehest palju - palju vanem olevat.
s
See on/ 23. veebruar 2018 20:27
l
Ly/ 23. veebruar 2018 20:35
Mis sellel õnnetusega pistmist?
a
ahh/ 23. veebruar 2018 20:48
See on eestlaste suhtumine- vanamutt ei vääri kaastunnet. Palju lapsi- arutu sigija, vähe lapsi- frigiidne feminist. Ainus isand, iidol ja eksimatuse etalon on keskealine eesti mees.
m
24. veebruar 2018 08:57
Mis see siia nüüd puutub?
m
Mina./ 24. veebruar 2018 12:20
See oli pere vanim poeg mite naise mees.Naisel mees juba aastaid surnud kahjuks.
s
25. veebruar 2018 15:43
See rein on Rain ja see on tema poeg mtte mees.
e
EV100 pittu mine perfektse meigiga/ 23. veebruar 2018 20:14
EV100 pittu mine perfektse meigiga, mis püsib 24 tundi jutti
k
Kalev/ 23. veebruar 2018 20:12
Kodu peaks olema oma kindlus? 7 pereliiget , jumala savi abistajatest ! Ega loodus tühja kohta salli!
k
kodanik/ 23. veebruar 2018 20:12
Kodutundesse võiks kaasata Päästeameti kes tehtu ja dokumendid üle vaataks.
e
ei aita/ 24. veebruar 2018 10:40
Kõik projektid tuleb ka Päästeametis kinnitada ja veel sajas muus instantsis. Ekspluatatsioonis aitab end omanik ise ja ehitusfaasis määrab tulemuse töö kvaliteet ja kasutatud materjalid. Lisaks on suurematel ehitustel tööde järelevalve ja tehakse kaetud tööde aktid, mis peavad kinnitama juba tehtud tööde korrektsust.
k
kas/ 23. veebruar 2018 20:11
mitte pereema ei öelnud, et pole korstnapühkijat 4. aasta jooksul kutsunud - MIKS süüdistada Kodutunnet????
e
23. veebruar 2018 20:14
eramajas võibki neli aastat ise pühkida, alles viiendal tuleb päris tahmatont kutsuda. nii et kõik on j.o.k.k.
aga moodulkorstnatest on ennegi probleeme tekkinud.
m
23. veebruar 2018 20:37
Moodul ehk metall korstent ei peagi puhastama.
m
Misasja???/ 23. veebruar 2018 20:47
Saab mustaks, ostad uue???
e
Ehitab uue maja/ 23. veebruar 2018 21:03
Koos uue metall kortnaga.
s
siss/ 23. veebruar 2018 21:06
Moodulkorsten ei ole sugugi ainult metallist , vaid ka seguplokkidest.
p
plokkidest on palju/ 23. veebruar 2018 21:58
m
Maal/ 23. veebruar 2018 21:56
pühivad enamus majapidamisi ise korstnaid.Ise pühitakse ka korralikumalt ning ilusti.Korstna puhastamine pole mingi suur kunst mille eest maksta umbes raha.
s
Setu/ 23. veebruar 2018 20:05
Või või või võii hospadipamilui, varas jätt nagla saina tuli jätäi tuud ka.
v
või/ 23. veebruar 2018 20:02
h
hooletule arvajale/ 23. veebruar 2018 21:12
i
ilm .../ 23. veebruar 2018 21:20
... külm, kütsid ehk üle - ära otsi viga teistes ... mul ka metallkorsten, juba 15 aastat
e
Ets/ 23. veebruar 2018 19:57
Kergelt tulnud kergelt läinud!
s
sA/ 23. veebruar 2018 20:23

m
23. veebruar 2018 19:57
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
m
Miks ja miks.../ 23. veebruar 2018 20:30
Ega kindlustus pole vaestele!
A
./ 23. veebruar 2018 20:50
Aga uue suure maja ehitamine on vaestel väga taskukohane.
h
HeH/ 23. veebruar 2018 19:56
tulekahju sai alguse suure tenäosusega Kodutunde poolt paigaldatud moodulkorstnast ! Ei saa teha õiget ja kvaliteetset tööd mõne päevaga. kas mitte pole ka varem Kodutunde "remondi" tagajärjel sarnaseid õnnetusi olnud ? Vähemalt üks meenub veel
a
ants/ 23. veebruar 2018 19:52
See on "Kodutunde teine maja,mis maha põles. Eelmine stuli sai alguse valesti paigaldatud kaminast.
Uskuge,mind see ehitusterrorismi saade peab lõppema,Mingit järelvalvet ei ole ja kolme päevaga remonti ei tehta.Eestis in ju 2 aastat ehitusgarantii. Naerukoht!!!
t
tohmu/ 23. veebruar 2018 19:50
Mitmes Kodutunde abiga remonditud maja häving see juba on? Ühte saadet juhtusin kunagi vaatama, see, kuidas elektrisüsteemi välja ehitati, tekitas lihtsalt õõva. Ega see, kui Helly Hanseni tööjope selga tõmbad, ei tee sind veel profiks.
t
tohmule/ 23. veebruar 2018 21:14
Ütleme---tuhandest teine.
t
Täpselt / 24. veebruar 2018 00:02
Ja see jope maksis rohkem kui hetke objekt mille kallal askeldati.
e
elektrik/ 23. veebruar 2018 19:50
äkki ikka elektri probleemid, juhtmete ristõige kaitsmed
e
elektrikule/ 23. veebruar 2018 20:15
ÄKKI- miks sa oletad, kui ei tea!?
e
elektrikulele / 23. veebruar 2018 21:01
Ikka peab rÖÖkima või?
o
Olen ka elektrik/ 23. veebruar 2018 23:48
Mingi lambi diagnoos . Tundub ,et oled paar vale ristlõiget paigaldanud ja nüüd on kõik majad sellised :D
õ
Õige,/ 28. veebruar 2018 17:57
olen ammu ja kordasid kommentaarides juhtinud tähelepanu, et vanades puitmajades pannakse juhtmed seina/lae vahele, kus liiguvad rotid ja nii ei ole kontrollitav juhtme seisuord. Kui ka on veel juhtme ristlõige väike, siis on sulamised kerged tulema, eriti kui on võimsamad kodumasinad korraga käigus ja lisaks talvele veel soojendajad/puhurid. Õige kaitsmete valik on samuti väga oluline.
b
blondiin/ 23. veebruar 2018 19:36
Ei anna hinnanguid. On ainult küsimused - Miks? Kudas?
k
kehv/ 23. veebruar 2018 19:38
t
tiia/ 23. veebruar 2018 20:19
Pereema ütles, et moodulkorstnast sai tulekahju alguse. Paigaldati 4 aastat tagasi. Korstnapühkijat pole nad nende aastate jooksul kutsunud, ise on puhastanud.
h
hmm/ 23. veebruar 2018 23:23
kui nad korstnapühkijat ei kutsunud siis pole palju mõelda. see ise puhastamine on sama mis puhastamata jätmine. rumalad inimesed jäävadki rumalateks
2
23:23/ 24. veebruar 2018 10:14
Jätke see jutt;et kutseline korstnapühkija teeb korralikku tööd.Minul käis üks selline;korstna luua küljes oli paar traadijuppi.Pidin ise korraliku korstnaluuaga üle tegema.Pärast seda kui ise puhastasin võtsin veel korstnajalast pool ämbrit nõge välja.
k
Kas tõesti tegi kodutunne pska???/ 23. veebruar 2018 23:36
k
Kuulge,/ 24. veebruar 2018 03:28
Süüdistada mitu aastat hiljem Kodutunnet on nõme. Kui see oleks nende praak olnud, oleks see tulekahju juba varem lahti läinud.
Mitmes saates olen näinud, et seal tegutsevad ka valla poolt saadetud spetsialistid. Elektrikku neil vist palgal polegi, igas kohas on neil ise mees juhtmeid vedamas, teatakse, et valdades on sellised oskajad olemas. Kokkuhoitud raha eest saab nii mõnigi laps endale uue voodi näiteks. Ka vald peab abistamisel oma panuse andma.
a
arvan sama , et polegi seda / 24. veebruar 2018 08:32
korstent keegi kvaliteetselt pühkinud. Jah ka minu ees oskab seda teha , kuid sellegi poolest kutsun üle aasta kutselise ja paberiga, seda tegema

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee