Inimesed

Katsuge ise hääldada välja kõigi presidendi vastuvõtule kutsutute nimed ja ametid

ÕL VIDEO | Millist peavalu võivad heeroldile põhjustada sõnad „riigikogu“ ja „riigikontrolör“! (3)

Rainer Kerge | Video: Aldo Luud, 23. veebruar 2018 00:01
KATSE: Kui lihtne või raske on presidendi vastuvõtu heeroldi töö?Foto: Rainer Kerge, Aldo Luud
„Palju õnne, Marju Lauristin!“ Kui ajalehe Postimees Tartu toimetus asus veel majas, mille keldripuhvetis võis prae kõrvale teinekord ka kannukese küsida, kontrollisid mõned ajakirjanikud just selle lausega, kas diktsioon on valmis oluliseks telefonikõneks. Või tuleks igaks juhuks kümmekond minutit oodata. Sel nädalal proovisin presidendi vastuvõtu heeroldi tööd ja selgus, et keset karsket tööpäeva võivad kogenematul teadustajal keele krõnksu ajada koguni sõnad „riigikogu“ ja „riigikontrolör“, Lauristini õnnitlemist pole tarvis oodatagi.

Oli see nüüd esimeses või teises klassis – igatahes oli vene keeles jõutud susisevate häälikuteni. Minul oli aga täpselt see ealine iseärasus, et need nii-öelda piimast tehtud kaks ülemist lõikehammast olid parajasti irdunud, aga päris hambaid veel ei paistnud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

23.01.2018
EV100 VIDEO | Geeniteadlane Andres Metspalu: leidsin väikese poisina vanaema riidekirstu põhjast sinimustvalge lipu ja ma ei teadnud, mis see on
23.01.2018
EV100 VIDEO | Margus Kasterpalu meenutab: et teha musta ja valge lipu kõrvale ka sinist, pidime värvima kangast pisikesel elektripliidil keedupotis
23.01.2018
URMAS LENNUK: sul võib vabariigi aastapäeva kontsertaktuseks olla kui tahes hea idee, aga tappa saad igal juhul!
22.01.2018
EV100 VIDEO | Nele-Liis Vaiksoo: "Ma mäletan Eesti krooni tulekut – need rahatähed olid nii uued, puhtad ja värvilised."