Tele

VIDEO | „PEALTNÄGIJA“: on see normaalne, kui vanaema kingib kogu oma varanduse hooldekodu juhatajale?  (134)

Toimetas Helen Pentsa, 21. veebruar 2018 20:55
Merivälja pansionFoto: TAIRO LUTTER
Meedias on laialt räägitud Merivälja pansioni skandaalist - hooldekodu direktriss Tiina Saarmaa ja sotsiaaltöötaja Inge Aasa varastasid süsteemselt oma eakate hoolealuste tagant ning kulutasid nende raha nii spaades kui riidepoodides. Tänasest "Pealtnägija" avaloost selgus, et kõik see ei pruugi olla kaugeltki kõik.

Merivälja pansionis juhtunud kuritööd võib pidada jultuimaks omasuguste seas - vanureid nööriti ja nende raha raisati luksuskaupadele. 

Võimalus mehe tagant varastamiseks tekkis lihtsalt. Nimelt olid Saarmaa käes nii Sulev Kasaku ID-kaart kui pangakoodid. Kolme aasta jooksul tühjendati vanahärra kontot kokku 563 000 krooni võrra.

Ilmnes, et direktor ja sotsiaaltöötaja on püsti pannud jultunud skeemi, mille sihikul on eakad kliendid - peamiselt väliseestlased, kel on palju raha, ent mõistus ja nägemine pole enam nii klaar.

Selgus, et kõik see ei pruugi olla sugugi veel kõik. Maia-Liisa Mürkelit valdas lahvatanud skandaali järel äratundmine. Nimelt veetis ka tema vanaema oma viimased elupäevad kõnealuses hooldekodus. Asi päädis sellega, et direktor ostis hoolealusest proua rahadega suure maatüki, mis on tänase päevani tema abikaasa nimel. Lisaks pandi oksjonile Mürkeli vanaisa tehtud maalid, mis mõnda aega varem kadunuks olid jäänud.

Vaata täpsemalt "Pealtnägija" videost!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee