Inimesed

Tonditosinat tähistav HÕFF kuulutas välja esimese filmi 

Toimetas Maily Mau, 21. veebruar 2018, 10:35
ÕUFoto: MATI HIIS
13. Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival kuulutas välja esimese linateose, mida on juba jõutud nimetada viimase aja parimaks briti õudusfilmiks.

Pealkirja „Vaimude lahkaja” („Ghost Stories”) kandvas kummitusloos uurib tuntud skeptik professor Phillip Goodman kolme veidrat juhtumit, mis viivad ta õudustäratavale teekonnale. Populaarsel näitemängul põhineva filmi on lavastanud Andy Nyman ja Jeremy Dyson ning selles mängib ka „Kääbikust” tuttav Martin Freeman.

„Nutikas ja oskuslik armastuskiri vana kooli õudusfilmidele,” kirjutas Hollywood Reporter pärast „Vaimude lahkaja” esilinastust mullusel Londoni festivalil.

„Vaimude lahkaja” Eesti esilinastus leiab Haapsalus aset vahetult pärast Suurbritannia kinolevi algust. Filmil on eesti- ja venekeelsed subtiitrid.

27.-29. aprillini aset leidev Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival – suurim omasugune kogu Baltikumis - tähistab tänavu maagilist 13. sünnipäeva, millega seoses on oodata mitut üllatust. Kavas on ligemale 30 pikka filmi, lisaks hulk eriüritusi. Ekraanile jõudvad linateosed annavad ülevaate žanri viimase aja arengutest, eraldi tähelepanu all on retro-, friigi- ja B-filmid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee