Inimesed

Jüri Aarma: Heli oli minu õps kuni võiduka lõpuni 

Anu Saagim, 16. veebruar 2018 14:37
Heli Lääts raamatuesitluselFoto: Stanislav Moshkov
"Mind seob Heli Läätsega soe ja sügav side," ütleb näitleja, laulja, saatejuht ja ajakirjanik Jüri Aarma legendaarset estraaditähte meenutades.

"Heli oli 70ndate hakul minu õpetaja, kui oli tegus Eesti filharmoonia estraadistuudios. Minu 50. juubeliks lavastas Ago-Endrik Kerge teatritüki "Elukutse ohver", mis rääkis humoorikas võtmes Eesti tollasest olustikust. Minu rolliks oli rekvisiitor Leo, kes pidi laval ka laulma. Minu õpetajaks pandi Heli Lääts, kes imestas, miks ma sellise kummalise ninahäälega laulan. Mina vastu, et tahan laulda nagu Ivo Linna. Tema vastu, et kuule, meil on juba üks Ivo olemas. No mina siis vastu, et nüüd on meid siis kaks."

"Peale seda said meist väga head sõbrad. Tögasime ja kiusasime teineteist. Heli kutsus mind õpilaseks ja mina teda õpsiks. Helistasime teineteisele päris tihti. Kui Peeter Saul veel elus oli, siis käisin nende pool aeg-ajalt ka külas. Hiljem ka ikka loomulikult. Heli polnud mingi poosetaja, vaid lihtne ja soe inimene. Ta jäi minu armsaks õpsiks kuni võiduka lõpuni."  

Heli Lääts raamatuesitlusel Foto: Stanislav Moshkov

Samal teemal

17.03.2018
VIDEO | Jüri Aarma puges kodutu koeraga ühte puuri
09.03.2018
VIDEO | Mis eesti meestel viga on? Jüri Aarma ja Artur Raidmets doonoriteks ei sobi
28.02.2018
VIDEO | Tauno Kangro valmistatud koer saab endale Jüri Aarma järgi nime
22.02.2018
HELI LÄÄTS | Superstaar, kelle laulud lähevad üha uuele ringile

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee